Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

    Здравейте колеги.Джипката ме предаде!
    От известно време на сам започна да пали не както трябва,проверих свещи(всички работят) и преди няколко дни сложих прозрачни маркучи за да следя за въздух.Проблема се показа веднага,на входа на помпата няма въздух,но на изхода имаше и си викам семерингата на ГНПто(малко се озадачих понеже е на има-няма 10 000 км)Другото което ме учуди е че при гасене на двигателя се забелязва мехурче с въздух в входящият маркуч идващо от помпата.
    И днес смело си разглабям,стигах до семерингата,дупнах я и с една тънка видия я извадих.Набих новата и започваме всичко по обратният ред.Дойде време за палене,запали леко колебливо но след няколко минутно работене въздухът НЕ изчезваше,дори стана по зле,започна да не може да се форсира нормално.Къде може да съм сбъркал давайте идеи?
    Центровката си е на белези,помпата не е сваляна.
    Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
    0883 39 72 04

  • #2
    От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

    Елиминирал си семеринга като причина, значи дърпа въздух от друго място. Единственото друго място с подналягане, за което се сещам е байпасният клапан за регулиране на налягането на помпата за ниско налягане. Ако не се лъжа е номер 12 на схемата. Отгоре трябва да има О-пръстен.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ve_exp.gif
Прегледи:1
Размер:13.9 КБ
ID:5705828

    Коментар


    • #3
      От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

      Утре ще я сменя.Трябва ли да внимавам с нещо по-специфично при отвиването му?Имам на предвид нещо от сорта на брой обороти или е най обикновено клапанче?
      Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
      0883 39 72 04

      Коментар


      • #4
        От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

        Оказа се,че проблемът е по-близо от колкото очаквах-моя грешка.Явно при ваденето на семеринга съм наранил корпуса на помпата,незначително но достатъчно .Сутринта цялата предна част на помпата беше в нафта.Добре,че поне съм направил тази глупост на моя си джип,утре очакваме друга помпа и ще сме в джаза
        Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
        0883 39 72 04

        Коментар


        • #5
          От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

          Смених помпата,джипката пали,но не е тази джипа.Няма я тази сила на 2ра с зор вдига 3000/об а на 5та 2500макс.Пробвах с предварение/закъснение и това което ме озадачи е,че има едва осезаема разлика,накъдето и да я завъртя(дори в крайно положение).Другото е че с моята си помпа в джижение турбото вдигаше 0,8 а с тази 0,6.
          Помпата е от колега в форума който ми гарантира за нейната здравина.
          Последно редактирано от ichods; 10-03-16, 13:52.
          Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
          0883 39 72 04

          Коментар


          • #6
            От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

            Циклова порция гориво!
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

              Трябвало е да вземеш помпата с дюзите, сега ще разстроиш и помпата и ще стане интересно.

              Коментар


              • #8
                От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                Циклова порция гориво!
                На схемата дадена от Паджеровод винт 15.Отпред има контрагайка.При завиване увеличава , при отвиване намаля.(При увеличаване ниските обороти също се увеличават и после ще искат корекция.)
                Дерзай и успех!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

                  Или евентуално задръстена цедка за гориво.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

                    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                    Или евентуално задръстена цедка за гориво.
                    Ще изкараш ти за черпене ми се струва ( може и от мен)
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

                      Преди да се върти там да се види за цедка на входа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

                        Опа, и цедката да, забравих за нея.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

                          Цедката я чистя редовно.Вчера си поиграх с закъснение/предварение,но не стигнах до никъде.

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Трябвало е да вземеш помпата с дюзите, сега ще разстроиш и помпата и ще стане интересно.
                          И аз за това се сетих(ГНП,дюзи,друга компресия),но като не смея да пипам по тези помпи.

                          В крайна сметка се свързах с един пич който ме нави да му дам моята помпа като каза,че щял да я оправи.Моята си е напълно здрава само където нараних корпуса и където ляга семерината.
                          Утре ще видим какво ще стане.
                          Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                          0883 39 72 04

                          Коментар


                          • #14
                            От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

                            Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
                            Цедката я чистя редовно.Вчера си поиграх с закъснение/предварение,но не стигнах до никъде.



                            И аз за това се сетих(ГНП,дюзи,друга компресия),но като не смея да пипам по тези помпи.

                            В крайна сметка се свързах с един пич който ме нави да му дам моята помпа като каза,че щял да я оправи.Моята си е напълно здрава само където нараних корпуса и където ляга семерината.
                            Утре ще видим какво ще стане.

                            Имах предвид, че има поне два вида дюзи с различни налягания и помпата се настройва по тях. Едните отваряха на 130, а другите на 150 бара примерно, по спомени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Детски болежки Паджеро 2 2.5TD

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Ще изкараш ти за черпене ми се струва ( може и от мен)
                              Сталийска махала?[emoji9]
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X