Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    Може ли малко подробности на лични, че и моя волан е за правене, а имам и едно място за кръпка на шофьорската облегалка.
    По- добре опише тук: нека повече колеги са запознати- съвестните в занаята не са чак толкова много, че да си позволим лукса да ги пропускаме.
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #17
      От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      С ръководствата е голяма каша и оправия няма.
      Те големите ма'стори не ги и търсят, те си знаят. Еле па газаджиите са факири. Но ако Монтерото е американец аз се доверявам на големи сервизни програми като да речем Mitchell on demand, където въвеждаш година, марка и модел, а най-добре рама, и тя ти дава данни и схеми на които да вярваш.
      Ако не е в разрез с правилата, може ли един линк: нека, ако ще се регистрирам, поне да е на правилното място.
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • #18
        От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

        На кратко имах проблме с волана и се бях разбрал с хората от avtointerior , който са познати на повечето хора от форума и са много коректни и те. При мен случея беше, че джамбазина от който бях купил колата е намазал волана с нещо като шагре за прагова и нямаше възстановяване. И като го виядяха на място в avtointerior ме пратиха при техен колега - тапицер на няколко пресечки от тях(Partners D.V). Тапицера без предварителна уговорка, дойде даже половин час преди работното му време и веднага се захвана за работа, като уточнихме какво искам. До обяд всичко беше готова.
        Последно редактирано от snowblind; 02-03-16, 12:03.

        Коментар


        • #19
          От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

          Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
          Ако не е в разрез с правилата, може ли един линк: нека, ако ще се регистрирам, поне да е на правилното място.
          В сериозен разрез е. Това е скъпа професионална програма и не знам да има свободен достъп до ресурсите й. Аз само с образователна цел съм я виждал.
          Искам да кажа, че е сред най-надеждните източници, ако става дума за американски модификации на марките. Те имат някои особености като тайминги на впръскване и запалване, катализатори и ламбди, вентилации и т.н., заради другите екологични стандарти. Като не се съобрази газаджията с тях, чекът не гасне никога. А аз останах с убеждение, че говориш за американско Монтеро.

          Коментар


          • #20
            От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

            Първоначално публикуван от snowblind Преглед на мнение
            На кратко имах проблме с волана и се бях разбрал с хората от avtointerior , който са познати на повечето хора от форума и са много коректни и те. При мен случея беше, че джамбазина от който бях купил колата е намазал волана с нещо като шагре за прагова и нямаше възстановяване. И като го виядяха на място в avtointerior ме пратиха при техен колега - тапицер на няколко пресечки от тях(Partners D.V). Тапицера без предварителна уговорка, дойде даже половин час преди работното му време и веднага се захвана за работа, като уточнихме какво искам. До обяд всичко беше готова.
            Благодаря! Ще ги посетя.
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #21
              От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              В сериозен разрез е. Това е скъпа професионална програма и не знам да има свободен достъп до ресурсите й. Аз само с образователна цел съм я виждал.
              Искам да кажа, че е сред най-надеждните източници, ако става дума за американски модификации на марките. Те имат някои особености като тайминги на впръскване и запалване, катализатори и ламбди, вентилации и т.н., заради другите екологични стандарти. Като не се съобрази газаджията с тях, чекът не гасне никога. А аз останах с убеждение, че говориш за американско Монтеро.
              Ми, де да го знам дали е хамериканско или не... ама на калниците пише "MONTERO", мигачите светят непрекъснато (като не мигат, де)... Освен това и снимка нямам, за да се търсят особени белези. По рама, може ли да се разбере нещо?
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #22
                От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

                Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
                Ми, де да го знам дали е хамериканско или не... ама на калниците пише "MONTERO", мигачите светят непрекъснато (като не мигат, де)... Освен това и снимка нямам, за да се търсят особени белези. По рама, може ли да се разбере нещо?
                По рама най-вече, но и по километража в мили, червените задни мигачи... сигурно има и друго

                Коментар


                • #23
                  От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

                  Да, всичко е в мили, мигачите не съм ги заглеждал.
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

                    Ами тогава, понеже тръгнахме от сервизното ръководство, виж тук: http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsub...tero%20Manual/
                    А ако се запънеш в конкретна схема или данни, аз може пак случайно да погледна в онази програма
                    За съжаление от там не може да се копира нищо, камо ли да се изкара цяло сервизно ръководство.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

                      Здравей колега и честита придобивка.Вероятно го знаете този сайт,но все пак да го спомена: http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mitsubishi





                      Коментар


                      • #26
                        От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

                        А снимки на машината ще видим ли?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

                          А бе, нещо се обърках тотално: овър драйв- а при нормално каране трябва да е включен или да е изключен- т.е. на таблото трябва да свети или не трябва да свети лампата od off"? Нали разликата е, че в единия случай включва до четвърта, в другия- до трета?
                          И още един въпрос: светна ми индикация " hold", но не успях да намеря значението и в мануалите.
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

                            При нормално каране не трябва да свети. Използваш бутона само когато искаш да изключиш 4-та. Такива ситуации за мен са изкачването на някой продължителен баир и автомата се колебае между 3-та и 4-та , понякога при изпреварване, или при изкачване когато искаш да поддържаш по-високи обороти.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

                              Т. Е. , копчето на лоста трябва да е натиснато, за да загасне лампата на таблото, нали? Hold-а бил за режима на автоматика: натиснал съм го бил с кафето ...
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мицубиши Паджеро 3.5- съвети за безпроблемна експлоатация

                                Да, точно така - самото копче е натиснато и на таблото нищо не свети.
                                А за Hold-а нямам представа понеже аз нямам такъв бутон.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X