Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

    Здравейте, колеги! Миналата седмица на един продължителен стръмен баир нагоре охладителната течност в системата започна да кипи и да прелива от разширителния съд. Преди да се случи това бях сменил течността и явно съм долял повече и затова така е станало. Но въпреки това реших да се хвана да сменя термостата. Грешка от моя страна беше да не погледна в коя част се намира термостата, защото не го улучих от първия път. Мислех си, че е до ГНП-то, но уви. Оказа се над динамото. Та поиграх си един час около ГНП-то за упражнение за развиване на гайки. После го върнах отното в изходно положение, обаче нямах подходяща гарнитурка и реших да сложа малко силикон. Надявам се да държи. След това се преместих в другата част и от там изникна и самия термостат. Извадих го и утре ще ходя да го търся по магазините. И си викам така и така съм разкачил доста неща, я да взема да махна и радиатора да го видя в какво състояние е. Оказа се в не толкова добро състояние, поне според мен. Свалих го в мазата и прибрах всичко. И сега вече идват въпросите ми:

    1. Звънях по магазините да питам и намерих термостати на различна цена (марките не ги помня) - 20 и 38 лв. На по-скъпия ли да заложа?
    2. Преглеждах в интернет водните радиатори и ги намерих на цена от около 380 лв. Струва ли си да се взима чисто нов радиатор?
    3. Ако не си струва да се взима чисто нов радиатор, има ли възможност да се почисти този радиатор вътре и вънка? Четох в друга тема във форума, че тази процедура се правила с обезмаслител и водоструйка. Дали ще има ефект според вас?
    4. Вътрешното почистване съм чувал, че се правило с кислол. Ще има ли ефект? И трябва ли радиатора и течността вътре в него да бъдат топли, клонящо към горещи?

    Пускам и снимка, за да видите състоянието на радиатора в момента (снимките са направени от вътрешната страна на радиатора, т.е. тази му страна се намира към двигателя). Благодаря!

    П.П. Хрумна ми една друга идея, кажете според вас, дали ще има ефект от нея. Мисля си да почистя радиатора отвън по някакъв начин, ако има човек, който се занимава с такова нещо, би било супер. След като го почистя отвън си мисля да го сложа, да свържа системата и да налея 1 литър кислол и останалото вода и така да го карам 10-15 км, задължително без термостат, за да може да се почисти максимално добре. След това да почистя отново системата само с вода и тогава да наливам антифриза и да слагам термостата. Тази опция мисля да я правя, ако според вас има още живот в този радиатор.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-21 14.18.18.jpg
Прегледи:1
Размер:235.2 КБ
ID:6108703Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-21 14.18.34.jpg
Прегледи:1
Размер:233.4 КБ
ID:6108704
    Последно редактирано от c0dy^; 21-02-16, 15:15.

  • #2
    От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

    Аз бих заложил на разтвор от оцет и вода....примерно половин шише оцет останалото вода. С тоя разтвор радиатора да преспи една нощ и ако няма признаци на изгнило - отново в боя . Ако пред мен стоеше дилемата нов радиатор или втора употреба , категорично НОВ.

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

      Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
      Аз бих заложил на разтвор от оцет и вода....примерно половин шише оцет останалото вода. С тоя разтвор радиатора да преспи една нощ и ако няма признаци на изгнило - отново в боя . Ако пред мен стоеше дилемата нов радиатор или втора употреба , категорично НОВ.
      И аз бих избрал новия, но за момента ~400 лв. за радиатор не ми се дават. Иначе съм пробвал с оцет и вода да карам, нямаше голям ефект. Пробвах с въпросния кислол, карах пак няколко километра и имаш видим ефект. Мисля си утре да отида на автомивка и да им оставя радиатора да го измият отвън. Някой знае ли подходяща автомивка или отивам на първата срещната?

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

        Нищо му няма на радиаторчето. Иска малко да си поиграеш. Скоро го правих. Обезмаслител и водоструйка с нещо тънко и остро наместваш панелчетата. Търпение и внимание и става като нов.

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

          Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
          И аз бих избрал новия, но за момента ~400 лв. за радиатор не ми се дават. Иначе съм пробвал с оцет и вода да карам, нямаше голям ефект. Пробвах с въпросния кислол, карах пак няколко километра и имаш видим ефект. Мисля си утре да отида на автомивка и да им оставя радиатора да го измият отвън. Някой знае ли подходяща автомивка или отивам на първата срещната?
          И на мен ми се виждаха много , затова дадох 150 и след това още 400 . Не е необходимо да карате с разтвора , радиатора трябва да стои с него , а истинския ремонт се състои в следното .... разпоява се рдиатора , прокарват се всички магистрали с тънка шина , прочистват се и след това радиатора се запоява на ново
          Но това също се заплаща подобаващо( ако не си го направите сам ) , така че нов е най-ефтиния и разумен вариант. Успех!

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

            здравейте колеги на скоро чистих моя по следния начин литър и половина два оцет и пакетче и половина сода бикарбонат разбъркваш добре и го оставяш да си кипи една нощ и на сутринта с маркуча.
            направо нямам думи какви съкровища изтекоха от моя и да ти кажа поне по мое мнение се чисти доста добре аз дори и за по сигурно си сложих една добавка за охладителна система http://www.senax.bg/eshop/product/70...-otstapka.html нещо подобно успех колега и не давай пари за нов щом не е пробит нали знаеш няма нищо не поправимо.



            П.П не се увличай много с карането без антифриз защото антифриза смазва фибъра на водната помпа.

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

              Първоначално публикуван от veni0007 Преглед на мнение
              Нищо му няма на радиаторчето. Иска малко да си поиграеш. Скоро го правих. Обезмаслител и водоструйка с нещо тънко и остро наместваш панелчетата. Търпение и внимание и става като нов.
              За съжаление нямам водоструйка под ръка. Ако го дам на някоя автомивка, дали ще си свършат работата добре? А с наместването на ламелите с нещо тънко и остро няма ли опасност от по-сериозно нараняване, последвано от загуба на антифриз?

              Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
              И на мен ми се виждаха много , затова дадох 150 и след това още 400 . Не е необходимо да карате с разтвора , радиатора трябва да стои с него , а истинския ремонт се състои в следното .... разпоява се рдиатора , прокарват се всички магистрали с тънка шина , прочистват се и след това радиатора се запоява на ново
              Но това също се заплаща подобаващо( ако не си го направите сам ) , така че нов е най-ефтиния и разумен вариант. Успех!
              Да, оригиналното и качественото е най-добро, но пуста му сиромашия. Ще се почиства стария май май.

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

                И така, резултатът до момента е следния: почистих системата, почистих радиатора отвън и отвътре. Сложих термостата, сложих отново радиатора, смених един маркуч, налях антифриз и обезвъздуших, но пак се появи стария проблем. При него се чува някакво балбукане в казанчето за антифриза. След като изгася двигателя се чува най-добре. Самото балбукане трае 10-15 секунди и спира. Някой има ли представа от какво може да е? Благодаря!

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

                  На тоя двигател комай му идва термина.

                  п.п. Ако вече не е дошъл де.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

                    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                    На тоя двигател комай му идва термина.

                    п.п. Ако вече не е дошъл де.
                    Ако може превод, би било супер, хаха.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

                      Превода е, че като му дойде термина, ще му изтекат водите и ще го роди...
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

                        Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                        Превода е, че като му дойде термина, ще му изтекат водите и ще го роди...
                        То терминален изход значи и по-лошо нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

                          Глава или гарнитура имат предвид... Но по-скоро първото.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            То терминален изход значи и по-лошо нещо
                            Айде стига бе Вени, понякога изхода през Терминалите е по-доброто решение ( имам в напредвид Терминал 2 )
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • #15
                              От: Паджеро 2 - смяна на термостат и почистване на воден радиатор

                              Определено и във всички случаи е по-добър изход от екзитус леталис...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X