Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане нa IO - Съвет за фирма ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане нa IO - Съвет за фирма ?

    Здравейте, колеги.
    Искам да си LIFT-на Pinin-a. Някой има ли впечетления от (***без линкове***) фирма? Цената е между 1500лв и 3000лв имат кит за Паджеро 2, който щял да стане. Дават гаранция, че колата ще може да мине ГТП.
    Джипката, ще си я правя само за разходки. Сега е сток, нищо не е пипано по нея. Според вас тази цена актуална ли е? Ако някой може да ми препоръча още някоя фирма в София или изкаже мнение за тази ще съм благодарен

    П.С. къса база, 1,8 мотор

    Поздрави.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-04-15, 16:18.

  • #2
    От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

    Кит за Паджеро 2 щял да стане на Пинин ли? Да бе да! Този модел на Паджеро е най-неподходящия за офроуд тунинговане.
    А дори и да я навирят малко колицата, имаш ли представа какво искаш да постигнеш с този лифт? Нормалната цел на това упражнение е да се поставят по-големи гуми. Точно на тази кола това е малце трудна задача, особено отпред ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

      ...............Кит за Паджеро 2 щял да стане на Пинин ли? Да бе да! Този модел на Паджеро е най-неподходящия за офроуд тунинговане.....................

      Останах безмълвен!
      Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
      Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
      Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
      Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

      Коментар


      • #4
        От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Кит за Паджеро 2 щял да стане на Пинин ли? Да бе да! Този модел на Паджеро е най-неподходящия за офроуд тунинговане.
        А дори и да я навирят малко колицата, имаш ли представа какво искаш да постигнеш с този лифт? Нормалната цел на това упражнение е да се поставят по-големи гуми. Точно на тази кола това е малце трудна задача, особено отпред ...
        Колега, искам да постигна нещо такова: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (169).jpg
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5654297

        Коментар


        • #5
          От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

          Какъв тунинг -за асфалта или за балкана ?
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #6
            От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

            Тва е щото бързаш със заключенията. Наместо второто Паджеро си представи Паджеро Пинин и ш`ти са върне дар словото.

            Коментар


            • #7
              От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

              Може и така да е аз ги знам като Паджеро 1,2,3,4... Паджеро Спорт ,И Пинин като най-малък.........и днес научих нещо.....
              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

              Коментар


              • #8
                От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

                Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                ...............Кит за Паджеро 2 щял да стане на Пинин ли? Да бе да! Този модел на Паджеро е най-неподходящия за офроуд тунинговане.....................

                Останах безмълвен!

                Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                Може и така да е аз ги знам като Паджеро 1,2,3,4... Паджеро Спорт ,И Пинин като най-малък.........и днес научих нещо.....
                Пинин има доста големи големи различия от тия другите, дето си ги наредил, така че не го бъркай с Паджеро. Това маненкото няма шаси, а е самоносещо купе с макферсон отпред, който трябва да се разпипа здраво, за да можеш да побереш гума, по-висока от щатната с повече от 2 см. От собственици на такова съм чел, че даже верига за сняг не могат да поставят ...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AllTerrain07.jpg
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:5654299
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

                  Колеги, не искам да зараждам спор по темата колко сериозен джип е пинина. Ясно ми е, че не е на шаси и ,че не мога да да очаквам чудеса, но за мен си е идеален. Както се вижда от снимката, която постнах по-нагоре в темата това е резултата, който гоня. Според вас тази цена, която са ми обявили от фирмата в кв. Горубляне актуална ли е ? Някой ако знае фирма, която извършва такива дейности ще съм благодарен да ми прати кординати на ЛС. Пак казвам целта е да го повдигна за лично удобство и удоволствие. Само за разходки Благодаря.

                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

                    Първоначално публикуван от ktborisov Преглед на мнение
                    Колеги, не искам да зараждам спор по темата колко сериозен джип е пинина. Ясно ми е, че не е на шаси и ,че не мога да да очаквам чудеса, но за мен си е идеален. Както се вижда от снимката, която постнах по-нагоре в темата това е резултата, който гоня. Според вас тази цена, която са ми обявили от фирмата в кв. Горубляне актуална ли е ? Някой ако знае фирма, която извършва такива дейности ще съм благодарен да ми прати кординати на ЛС. Пак казвам целта е да го повдигна за лично удобство и удоволствие. Само за разходки Благодаря.

                    Поздрави.
                    .......това ,което си дал може да стане за много повече от 2 бона,само гумите ще са толкова.......аз съм вдигал Пинин с 2 инча -т.е. 5 см. сравнително евтино и безпроблемно, но после ,според моя опит трябва да сложиш или фланци ,или с минусови офсетови джанти (ЕТ -20 ).......по желание можеш да сложиш и панхард,но това е глупаво и до нищо не води,т.е. няма реален ефект във този вариант.....по скоро си сложете защитни екрани и лебетка,хайджак лифт крик с подложка, синтетичен колан или жъже - поне 20 м. дълго за да не се чудиш как да докараш дървото по близо до колата......също така добре е да си вземеш шегели, щекери, ремонтен комплект за гуми, шпрей за гуми, компресор или помпа ,одеало , ръкавици, а за по тежки сллучаи - и брадва,лопатка,моторна резачка и фенер........последните неща не е нужно да ги набавяш - малко се поулях,но все пак това е за личната и на околните безопасност.........все пак тръгваш в гората....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

                      Първоначално публикуван от ktborisov Преглед на мнение
                      Колеги, не искам да зараждам спор по темата колко сериозен джип е пинина. Ясно ми е, че не е на шаси и ,че не мога да да очаквам чудеса, но за мен си е идеален. Както се вижда от снимката, която постнах по-нагоре в темата това е резултата, който гоня. Според вас тази цена, която са ми обявили от фирмата в кв. Горубляне актуална ли е ? ...
                      Парите са си твои и си напълно свободен да ги харчиш, както намериш за добре. Включително и да плащаш по хиляда и петстотин левчета на сантиметър повдигане, което няма да ти даде особено много откъм офроуд проходимост.
                      Според мен фирмата, за която питаш, те слага на шейната. Не защото споменатата сума е прекалено висока за преработване на окачването, а заради твърдението, че "имат кит за Паджеро 2, който щял да стане". Как да им повярва човек, като Паджеро 2 отпред е на торсиони, а Пинин - на Макферсон? Да речем, че отзад ще сложат паджерските пружини на Пинин-а, ама тук идва другия момент. Паджеро 2 тежи към 2 тона, а Пинин - с около петстотин кила по-малко. Дали тази колица ще може да смачка пружини, смятани за по-тежка джипка? Защото, ако не може, ще имаш една навирена задница, обаче няма да имаш ход на окачването. Същият проблем ще имаш и отпред. По-евтините решения за повдигане на независимо окачване обикновено водят до намаляване на ходовете на последното. А Пинин по начало не може да се похвали с особено добри ходове ...

                      Ако имаш едни 3000 лв за харчене, що не помислиш да сложиш един блокаж ARB отзад, вместо да ги набиеш в гимнастики, които евентуално биха ти позволили само да сложиш един номер по-големи гуми от щатните?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

                        Аз имах Пинин, и го продадох, защото реших, че няма да успея да я повдигна, без да я съсипя, и защото намирането на предни амортисьори с по-голямо разстояние м/у долната опора на пружината и гумата се оказа кауза пердута.

                        Иначе, планът беше:
                        - по-високи пружини или подложки отзад
                        - удължаване на задната стабилизираща щанга
                        - подходящи амортисьори с по-високо-стояща долна опора

                        След не намирането на амортисьори, което означава невъзможност за по-големи гуми, реших, че не искам да се занимавам за 2см лифт и скъсяване на ходовете...

                        Има хубав английски форум за Pinin / IO, и там има доста полезна информация...

                        Успех!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

                          Благодаря, на всички за изказаните мнения. Ще ровя още пък ще видим дали ще станат нещата

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повдигане не IO - Съвет за фирма ?

                            Темата е стара, но да не правя нова
                            Някой колега с Пинин може ли да даде разстояния от асфалта до веждите на предния и задния калник примерно, за да измеря какво съм направил
                            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X