Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Lancer EVOLUTION

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mitsubishi Lancer EVOLUTION

    От години това ми е любимата кола и за щастие доскора мой приятел имаше ЕВО 8 ,с което сме преживяли много неща за последните 3-4 години и благодарение на което се е затвърдило моето мнение за колата. И тъй като с времето вместо да ми минава,все повече се навивам да се намеря начин да си купя ЕВО се притеснявам за няколко неща. Като цяло концепцията,която аз ще гоня е по възможност да взема стоково ЕВО,след което премахване на ЕГР ,спортен филтър,генерация и евентуално една електроника APEXi(ако се доверя на някой да я сложи и настрои или просто ще го чипна).Тук идва и притеснението ми....Кой в България може да я върже и да я настройва качествено?Кой може да изчисли - какви бензинови дюзи да се сложат на колата и да я надуе,без да я строши? Идеята за такава кола ми е да я докарам до 350к.с. ,а не да е зверски надута и неставаща за каране из града.Искам да намеря "златната среда" и мисля,че с времето се убедих,че това е моята концепция.
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

  • #2
    От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

    Много хора у нас познават тази кола по-добре,отколкото във Мотопфое познават Фокуса например!Само в София има поне 10 места където могат да "пипнат" всяко Ево!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=193222
      Това видя ли го ?
      rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
      0898 51 31 46

      Коментар


      • #4
        От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

        Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
        Да! Следя темата,но е малко по-различна от това,което ми трябва и не искам и да разводнявам темата.
        Не съм убеден,че много хора в БГ могат да настроиват и монтиран електроники ,не отричам че много хора се опитват. Всички знаем за доста коли строшени от грешна настройка. Затова идеята ми е дали няма да се окаже,че някой от колегите се е сблъсквал с подобен случай и да препоръча хора,които знаят какво правят.
        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

        Коментар


        • #5
          От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

          Добре,щом искаш някакъв конкретен отговор - търси контакт с Проспийд и си готов! А хората които знаят какво и как да пипат по точно тази кола у нас са наистина не малко!
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #6
            От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

            Вариант е!
            Изхождам от следният факт....Всеки може да направи колата да върви повече,от такава,каквато си я закарал....Въпросът е на каква цена. (не говоря като цена на извършена услуга)
            Колкото коли знам ремапвани,тунинговани и тн. в България - всичките започват да харчат като Газ и са постоянно за донастройване и доизпипване и тн. ,което е ясно че не е търсеният резултат. Две ЕВО-та знам,които са правени в БГ и двете при по-сериозно каране дават разходи по 40+л. /100км ! ЕВО-то,с което ние разполагахме беше от Англия с електроника APEXi и дребни подобрения.....Резултатите поразителни - 434к.с. на валове и наистина уникално ускорение! Тази кола,каквото и да сме й причинявали не е давала разход над 24л/100км ,а при нормално каране 15-16л/100км в София. - това за мен е добре направена кола и постигнат резултат от промени. Теории от сорта "тя като върви е нормално да харчи" .....съгласен съм,но няма как някой да ме убеди,че е нормало 4-цилиндров Турбо мотор да надхвърля 40л/100км
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #7
              От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

              Емчо истината е назапад да ти я настроят,но и цената ще е различна,защото няма компромиси като тук.Ще ти дам идея-що не си потърсиш тунингована от чужбина?

              Коментар


              • #8
                От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

                Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                ...но няма как някой да ме убеди,че е нормало 4-цилиндров Турбо мотор да надхвърля 40л/100км
                Щом знаеш,няма какво да питаш!
                мисля, да зема а се замисля...

                Коментар


                • #9
                  От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

                  Има какво да пита,че сме форум тук и за това се питаме и отговаряме.Човека търси друг тунинговал собственото си ево и останал доволен от резултата.
                  Остава да видим кой с какво може да помогне като информация.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

                    Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
                    Емчо истината е назапад да ти я настроят,но и цената ще е различна,защото няма компромиси като тук.Ще ти дам идея-що не си потърсиш тунингована от чужбина?
                    И това е така Ники! Въпроса,е че няма да е точно това,което аз съм замислил,а и ако се наложи после нещо да се донаправи!? ....Ще стане като колите от Италия с ГИ ....."Еми в България нямаме софтуер за такъв ГИ" и пак всичко от начало и по-бавно!
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

                      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                      Щом знаеш,няма какво да питаш!
                      Недей така приятел! Идеята е да се изкажат хора,които са вървяли и вървят по този път и да имаме светлина. Утре може да дойдеш до моята идея и ще се чудиш накъде да хванеш.
                      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

                        Няма да се чудя,споко,тук във Варна има един сервиз на приятели,които поддържаха състезателните евота на Гьошев,Стайков и един грузинец,но ти в столицата имаш повече избор.Виж тук във форума има регистрация Любо Мечков,той също се състезава с ево!
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

                          Колега имах ЕВО 8 стоково FQ300,с 280коня на колелата.
                          Продадох го и все още е в Пловдив при колегата Русев.
                          Няколко думи за колата. Японски внос през Англия в БГ от мен. Волана е обърнат по супер професионален начин. Отне ни 3 дълги месеца, за да стане перфектно.
                          Напълно стандартна, и много,много бърза. Оказа се,че малко коли в града могат да тръгват от място по този начин-като чук без дръжка.
                          Разхода й е доста висок,съвсем нормално. Пловдив-Бургас и бензина заминава.
                          Обаче! Това е една уникална кола! Не е за каране всеки ден. Заради окачването е доста твърда,което изморява.
                          Другия "проблем" е, че всеки иска да се дърпа с теб . Почти няма светофар,на който някой да не се пробва.

                          В момента това ЕВО пак се продава.

                          Ако имаш въпроси звънни или пиши на лични.

                          П.С. Има и човек в София,който може да потвърди всяка моя дума относно състоянието й.

                          Поздрави

                          0889 446 448

                          Коментар


                          • #14
                            От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

                            Благодаря, колега!
                            Тази информация я знам и наистина ЕВО-то е супер. С теб се познаваме и си ми го казвал лично(по телефона)....Аз съм момчето от София,което щеше да ти боядисва джантите.
                            Този разход грубо сметнато е 17-18л/100км,което е нищо наистина за тази кола и вървежа й. Колко ти излезна обръщането и как го направихте без кола донор? Ние обръщахме едно ЕВО,което беше при нас 3г и се видяхме в чудо.При нас отне 6 месеца и много нерви.
                            Друга част от идеята ми е ЕВО от САЩ ,имам позиции там и изпадат ударени на приемлива цена. Интересното е ,че всичките в САЩ са с плитко Рекаро,което не е проблем,но доколкото знам и моторите са скопени (дали електронно) заради емисиите. Засега варианта с Американското ЕВО - ми е най-разумен,понеже оправено и регистрирано ще ми стъпи до 20000лв ,което не е малка разлика с тези на нашият пазар ,а и най-важното ....няма да мисля за обръщане на волана,което определно не ми харесва.
                            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Mitsubishi Lancer EVOLUTION

                              Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                              Благодаря, колега!
                              Тази информация я знам и наистина ЕВО-то е супер. С теб се познаваме и си ми го казвал лично(по телефона)....Аз съм момчето от София,което щеше да ти боядисва джантите.
                              Този разход грубо сметнато е 17-18л/100км,което е нищо наистина за тази кола и вървежа й. Колко ти излезна обръщането и как го направихте без кола донор? Ние обръщахме едно ЕВО,което беше при нас 3г и се видяхме в чудо.При нас отне 6 месеца и много нерви.
                              Друга част от идеята ми е ЕВО от САЩ ,имам позиции там и изпадат ударени на приемлива цена. Интересното е ,че всичките в САЩ са с плитко Рекаро,което не е проблем,но доколкото знам и моторите са скопени (дали електронно) заради емисиите. Засега варианта с Американското ЕВО - ми е най-разумен,понеже оправено и регистрирано ще ми стъпи до 20000лв ,което не е малка разлика с тези на нашият пазар ,а и най-важното ....няма да мисля за обръщане на волана,което определно не ми харесва.
                              Здравей,

                              За да стане обръщането,както трябва се изискват много части,ама много, като някои стават и от друг обикновен Лансер.
                              На нас ни отне 3 месеца,без да броим чакането на оригиналните части от донор.
                              Основния проблем при обръщането е инсталацията. Всеки кабел се удължава един по един ,за да може да иде на правилната страна.
                              За да стане читаво, кабелите минават под задната седалка
                              Педалите са 2 вида,климатик/климатроник пак е важно.
                              Панела между купето и двигателя трябва да е от Лансер иначе не става без него. Старият се отряза напълно и на негово място се насади новия. От там всички отвори паснаха.
                              Спирачни тръбички се купуват от обикновен Лансер, за да стане супер.
                              И най-важното! Преди обръщането задължително се ходи в КАТ, снимат какво е , и какво ще стане. Иначе го прибират и край...

                              С две думи: ако някой то каже че обръщането не става-става. Но трябват пари, читав гараж, човек който има познания по ел. инсталации, и много много търпение.

                              Мога да напиша книга , но в крайна сметка си струва.

                              Ударено не вземай. Само калника,който е алуминиев струва 300 евро.

                              Купи това,което се продава и се радвай на живота!

                              Поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X