Обява

Свий
Няма добавени обяви.

двигател от паджеро 2,5 в л 200 2,5 4д56 възможно ли е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • двигател от паджеро 2,5 в л 200 2,5 4д56 възможно ли е ?

    Колеги , кратко и ясно, тръгнах с джип от Англия Л 200 2,5 116 коня( дано не са 113 и да ме анатемосате) 4 лаиф 2004 година и няма и след 400 км една биела излезе през блока за разнообразие..... причини ще се търсят... НО проблема е че искам да намеря блок с биели и вал и да ги използвам, нямам възможност за грешки с валове и заварки по блока на стария.
    До тук добре но идеята е да използвам от паджеро със същия номер на мотора 4д56 ....Да но се оказа че май тампоните и компонентите по паджерото и Л200 не са с еднакво захващане.
    С риск да ви карам да псувате можели някой които или го е ПРАВИЛ или им разбира на тези модели да ми сподели опита си.Трябва да действам умно, че Дядото за който е джипа е много опасен и ако искам да ми е дядо( на мойта баща и ) ще трябва да оправя белята.....

    Поздрави и благодаря предварително за вниманието ви.
    БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
    TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
    Съби Радев А(-) 0895745706

  • #2
    От: двигател от паджеро 2,5 в л 200 2,5 4д56 възможно ли е ?

    Двигатела 4д56 е до 96г това 2004 какво е да не е друг двигатела?Аз в момента съм в приключения с моя Кантер с такъв двигател.Намерих в идеално състояние цял двигател 800Е
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #3
      От: двигател от паджеро 2,5 в л 200 2,5 4д56 възможно ли е ?

      Работа става само някои неща се различават: картера е огледален(трябва да ползваш този от Л200), ако си с автомат стартера също трябва да е от Л200 и фланеца за скоростите разбира се; също така ГНП-то и да смениш отвора на пръчката за маслото, всичко друго би трябвало да и отговори(поне при мене отговори). Сложил съм мотор от 92ра на кола 2005а. Доколкото съм запознат разликата е в ГНП-то и в главата. Успех
      идеите са навсякъде и даже не ги заключват

      Коментар


      • #4
        От: двигател от паджеро 2,5 в л 200 2,5 4д56 възможно ли е ?

        Здравей, благодаря за отговора... Да уточня 2004 г е л 200, с ел генепе е .относно щетите картера е здрав, не е автомат....
        тъй като имам силна връзка в митсубиши пловдив, колега може ли да ми дадеш номер на мотора от 92 г , за да го наложим по нашия в програмата, за да видим къде и какво ни трябва. Ти от паджеро сложи мотора в л 200 нали така , да уточним
        БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
        TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
        Съби Радев А(-) 0895745706

        Коментар


        • #5
          От: двигател от паджеро 2,5 в л 200 2,5 4д56 възможно ли е ?

          Виж номера на шасито на колата.Вчера за да намеря радиатора на кантера сравнявахме номера на двигатела+шасито .Ако искаш пиши ми номера ,Митсубиши са ми комшии мога да питам
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #6
            От: двигател от паджеро 2,5 в л 200 2,5 4д56 възможно ли е ?

            Точно така сложих двигател от Паджеро на Л200, в талона на колата нямаше номер на двигател и не съм го търсил, помпата си е неговата 2005 но не е електрическа и хидравликата си е негова (беше по разлина). Доколкото съм запознат 4D56 има два модела глави:на едните клапаните стърчат над главата на другите не, но ако слагаш цял мотор не би трябвало да имаш ядове. Успех с дедото
            идеите са навсякъде и даже не ги заключват

            Коментар


            • #7
              От: двигател от паджеро 2,5 в л 200 2,5 4д56 възможно ли е ?

              Колеги, до колкото съм запознат л 200 е с мотор 4д 56 т, тук проблема е следния искам да намеря съвместим от друг автомобил, за да не плащам на моргаджии за двигател 2800... За л 200 както каза един всичко по 4...
              след проверка в мицубиши л 200 и паджеро спорта след 2002 били еднакви на части, но тампони и захващане към шасито различни.....
              рамата на моя кошник е mmbjnk7404D079212.

              моля ако някой има блок вал и бутала,трябва ми в буталото има отвори(легла), а на самата глава са на равно клапаните, нещо нито са изпъкнали нито вдлъбнати....
              поздрави
              БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
              TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
              Съби Радев А(-) 0895745706

              Коментар


              • #8
                От: двигател от паджеро 2,5 в л 200 2,5 4д56 възможно ли е ?

                Първоначално публикуван от S.RADEV Преглед на мнение
                Колеги , кратко и ясно, тръгнах с джип от Англия Л 200 2,5 116 коня( дано не са 113 и да ме анатемосате) 4 лаиф 2004 година и няма и след 400 км една биела излезе през блока за разнообразие..... причини ще се търсят... НО проблема е че искам да намеря блок с биели и вал и да ги използвам, нямам възможност за грешки с валове и заварки по блока на стария.
                До тук добре но идеята е да използвам от паджеро със същия номер на мотора 4д56 ....Да но се оказа че май тампоните и компонентите по паджерото и Л200 не са с еднакво захващане.
                С риск да ви карам да псувате можели някой които или го е ПРАВИЛ или им разбира на тези модели да ми сподели опита си.Трябва да действам умно, че Дядото за който е джипа е много опасен и ако искам да ми е дядо( на мойта баща и ) ще трябва да оправя белята.....

                Поздрави и благодаря предварително за вниманието ви.
                Различни са и главите и бутала, и колянов вал на паджеро и л200. Трябва да е комплект блок и глава от паджеро и тогава става.
                8)

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X