Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с раздатка? не включва последните 2 позиции 4ллс и 4нлс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с раздатка? не включва последните 2 позиции 4ллс и 4нлс

    здравейте колеги,
    паджеро 3.2 автомат
    реших да се поразходя софт около София и след опит да включа от 2Н на 4ЛЛс лампата на дифа започна да премигва, а зелените светлинки изгаснаха - авариен режим.
    рестартирах като предварително върнах листа в положение 2Н и нещата се оправиха, в позиция 4Н също работи - с него се добрах до асвалт.
    на паркинга пред блока пробвах пак да включа 4ЛЛс и/или 4Нс - отново мигаща оранжева лампа, но забелязах, че воланът се "вдърви" след около 10на секунди и почти не може да се направи завой. автомобилът влезе, може би в режим "пълен блокаж" без индикации за това.
    смених всички масла при проведен човек преди около 2 седмици. преди това ми се е налагало да изтеля закъсал колега с 4-рънър и бавните работеха в позиция 4нц, а и ги пробвах 4ллс /50:50/ по еднин макадамов баир, отново работеха с индикация на таблото.
    поздрави!

  • #2
    От: проблем с раздатка? не включва последните 2 позиции 4ллс и 4нлс

    Колега, когато включваш бавните 4LLC, минаваш ли в позиция N на място, при спрял автомобил?

    Коментар


    • #3
      От: проблем с раздатка? не включва последните 2 позиции 4ллс и 4нлс

      Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
      здравейте колеги,.....паджеро 3.2 автомат
      Не им разбирам на "пахеросите", ама звънни пък ела, може да измъдрим нещо......
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: проблем с раздатка? не включва последните 2 позиции 4ллс и 4нлс

        Просто трябва да се проверят връзките, маркучите и клапаните за зацепването на предния мост. Също така и лоста и конекторите на раздатката. при тези боклуци, лостът на раздатката е маскирано електрическо ключе. Раздатката се превлкючва с нещо като машинка за централно заключване. По самата раздатка най-вероятно няма проблем.
        Това с волана ми е странно. Няма връзка с останалото.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: проблем с раздатка? не включва последните 2 позиции 4ллс и 4нлс

          при превключването от 4Н към другите бях спрял на място и скоростите на Н-еутрал.
          за волана - просто всичко се натегна и стана трудно за въртене на място??? както се казва не искаше да завива, а само направо. /предполагам, това е т.нар. "пълен блокаж"/, но индикации нямаше само мигаща оранжева лампа централен диф.

          Коментар


          • #6
            От: проблем с раздатка? не включва последните 2 позиции 4ллс и 4нлс

            ......щом мига лампата на раздатката, значи е влезнала в авариен режим и е дала някаква грешка ,която трябва да се прочете.......но според мен имаш проблем или с ел. ключето на лоста за промяна на различните режими ( с времето ,контактите нагарят и дори и пистичката изгаря )или имаш проблем с някой от датчиците по раздатката, следящи в кое положение е в момента тя........

            Коментар


            • #7
              От: проблем с раздатка? не включва последните 2 позиции 4ллс и 4нлс

              DJ не съм гледал под колата, че много натоварено през тази седмица и не съм се качвал на колата, по-нататък ще видя за какво става въпрос и ще напиша как и за колко-$$$$ се е решил проблема.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X