Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странни неща се случват - Pajero Sport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странни неща се случват - Pajero Sport

    Пътувайки днес по една от магистралите, от джипът се дочу страннен звук (силно свистене от предницата). Веднага отбих и спрях в аварийната лента, в момента на спиране свистенето намаляше, докато накрая спря със страшен хрупащ звук. До тук всичко ми е познато тъй като преди 2-3 години имах този проблем, свързан със соленоидните вакуумни клапани. Тогава ги свалих, почистих и всичко се оправи. Интересното обаче е, че след като тръгнахме, след 1-2 км всичко се повтори, този път бонус, километражът спря. След няколко километра, при 4-5 спиране, заради същият проблем, някакво реле цъкнало (аз лично не го чух) и в този момент спряха да работят всичките уреди по таблото, включително термоментър, компас и т.н.
    Проверих бушоните, при полевият тест изглеждаха ОК, утре ще ги преслушам с мултицет.
    Подсветката на таблото свети, но нито една от индикаторните лампи не. На уредите над таблото, дори и подсветката я няма.

    Чичо Гошо намери един подобен резултат, там съветват да се смени арматурното табло, лично на мен ми звучи прекалено и в никакъв случай решение.

    Ени съджешчънс?

    П.п. Pajero Sport 02, 2.5 TDI

  • #2
    От: Странни неща се случват.

    Колкото и да е странно, провери дали генератора зарежда. И колко?

    Коментар


    • #3
      От: Странни неща се случват - Pajero Sport

      Тъпо, но се оказаха 2 10А бушона. Остава обаче въпросът, защо са се натоварили...

      Коментар


      • #4
        От: Странни неща се случват - Pajero Sport

        По номерата, виждаш какво захранват и започваш проверки.

        Коментар


        • #5
          От: Странни неща се случват - Pajero Sport

          Временно и непълно остраняване на проблемът. Джипът вече е при Пламен. Вярвам, че е в добри ръце.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X