Обява

Свий
Няма добавени обяви.

за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

    Колеги здравей те от скоро си купих машината и на другия ден се наложи смяна на семера на ГНП-то.Смених го всичко ок но след малко протече от доло помпата има едно капаче с две болчета 10 ключе се развиват това виждам,и сега се чудя какаво да правя.Колко ще струва ремонта да се сменят тези и други гумички или там каквото се смшня,ако аз си я сваля.

  • #2
    От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

    Колко ще струва нямам представа, ама Вива (Libherr4eto) скоро беше сменяла, та евентуално да каже тя. Верно на 2,5, ама цената предполагам е подобна. Ето ти една полезна за теб тема:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=114628. На края има и линк с разни снимки.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

      За уплътняване на цялото ГНП в различни сервизи ми търсиха между 130 и 250лв. Демонтаж-монтаж отделно. Зависи от къде си и кой ти е най-удобния сервиз.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #4
        От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

        ще сменя само гумичките но и от двете страни на буталцето,за целта ще сваля пак помпата

        Коментар


        • #5
          От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

          Колеги след смяната на семера колата запали но се появи теч от помпата както ви казах и сега след като не съм я карал два дена пак не запали и се наложи да го дръпна.Запали на един метър после няма дерт пали няма да прекъсва няма нищо всичко е ок.Какво да правя спорет вас,да ли е от теча или незнам и яз вече

          Коментар


          • #6
            От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

            Откъдето тече, оттам може да влиза и въздух. Не може да я оставиш да тече, оправи я.

            Коментар


            • #7
              От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

              тече от долу при буталцето,има две капачета от ляво и дясно и тече от вътрешното капаче.Днес я свалих и утре ще я карам на майстор да я качи на стент и ще пиша после.

              Коментар


              • #8
                От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

                Ми в темата дето ти пуснах по-горе точно за това капаче иде реч!
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

                  Колеги пак проблем,снощи качих помпата колата запали без дерт но ови на другия ден пак същото върти а не пали,дръпнах ме и на два метра запали.Искара една бяла пошилка и ок после цял ден пали без дерт.Та въпроса ми е може ли да съм прискочил зъб и за това да не пали сутрин или незнам и аз.ПАМАГАЙ ТЕ.

                  Коментар


                  • #10
                    От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

                    Имайки предвид, че веднъж ме прекараха със смяната на семеринга (просто си платих без да са го сменили), знам ли? Ти съвсем ли си сигурен, че са го сменили? Зацепването не е никаква драма, белезите се гласят ПРЕДИ монтажа!
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Имайки предвид, че веднъж ме прекараха със смяната на семеринга (просто си платих без да са го сменили), знам ли? Ти съвсем ли си сигурен, че са го сменили? Зацепването не е никаква драма, белезите се гласят ПРЕДИ монтажа!
                      Първо- когато се отстраняват течове от помпа се сменят всички уплътнения по нея, а не днеска едното, щото само там текло. След известно време ще протече от друго място и т.н. и т.н. и накрая като теглиш чертата ти е излязло 2-3 пъти по-скъпо, като не броим разправийте. Това с прекарването го има като вариант, но е малко вероятно. Центровката е елементарна, но след като колата е запалила след качване на помпата, а на другия ден не- не вярвам да е от центровка. Виж си подгрева!
                      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                      Коментар


                      • #12
                        От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

                        снощи изолирах горивния филтър и таз сутрин запали от първия път,ще видя да го оставя по дълго време баз да го паля и тогава ще се радвам

                        Коментар


                        • #13
                          От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

                          Добре си се сетил така поне ще знаеш от помпата ли е или нqкаде по системата.Иначе Влади е прав като се свали веднъж помпата всичко се сменq накуп за да си спестиш време и нерви.Ремонтниq комплект + семеринга излиза около 30 и нещо докъм 40лв на бош зависи от къде го купуваш.Иначе нqма нищо сложно в смqната на гумичките но трqбва да го прави човек който е в час с тези неща.Скоро имах случай приqтел носи помпата при "майстори" и му q беха зацепили на 180 градуса и после нqма палене.След което им q закара и не можаха да си откриqт грешката та се наложи да q презацепq и работата стана.
                          0878424143
                          0887424150

                          Коментар


                          • #14
                            От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

                            колеги след два дена пристой колата запали от първия път значи е бил горивния филтър,сега съм го изолирал и карам с един от голф.Вече мога да кажа,че съм горд с паджерото

                            Коментар


                            • #15
                              От: за ГНП на паджеро 2,8 ТДИ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X