Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi L200 Разлики

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mitsubishi L200 Разлики

    Здравейте колеги става въпрос са L200 до 2006 година, версията със 99 коня е с механична ГНП а тази със 115-116 коня е с ел. помпа, а какъв е мотора 133-136 коня ???Другият ми въпрос е тези двигатели с директно впръскване ли са?

  • #2
    От: Mitsubishi L200 Разлики

    Именно третият е с директно впръскване с електронна помпа.

    Коментар


    • #3
      От: Mitsubishi L200 Разлики

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Именно третият е с директно впръскване с електронна помпа.
      Може ли по-подробната версия за трите мотора ?Намислил съм покупка на L200 и затова питам...

      Коментар


      • #4
        От: Mitsubishi L200 Разлики

        Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
        Може ли по-подробната версия за трите мотора ?...
        Аз нямам, но Уики има:http://en.wikipedia.org/wiki/4D56#4D56
        Но ме притеснява, че според тях от вариант предкамерен дизел "indirect injection" се минава направо на комън рейл. Мислех, че има междинен вариант DOCH на директно впръскване с разпределителна "електронна" помпа.

        Коментар


        • #5
          От: Mitsubishi L200 Разлики

          Имам наблюдения на служебни L200 136кс комън рейл D-ID мисля,че пише на заден капак.Мнението ми е,че са малко тесни .В купето трудно се събират 4 по сериозни мъжаги.
          Много върви-140км/ч за нищо си ги нема и пита за още на междуградски път.Разход на гориво ,10/100км,ако не ти е много тежко Крачето,при положение,че се фаща и по нивите боксуването .
          Градско в София-не знам какъв разход може да даде.
          Дано съм помогнал с нещо.
          иво димитров-0898 472 158

          Коментар


          • #6
            От: Mitsubishi L200 Разлики

            Паджеровод : Да прегледал съм този материал в уикипедиа, мисля че информацията не е много точна...
            Иво-Брезник: Мисля че имаш предвид новото L200 аз питам за старото 1996-2005 (третото поколение)

            Коментар


            • #7
              От: Mitsubishi L200 Разлики

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Но ме притеснява, че според тях от вариант предкамерен дизел "indirect injection" се минава направо на комън рейл. Мислех, че има междинен вариант DOCH на директно впръскване с разпределителна "електронна" помпа.
              При 4D56 е така, от предкамерен минава директно на комън рейл. При 4М40/1 е междинния вариант с директно впръскване и ел. помпа.
              Y61

              Коментар


              • #8
                От: Mitsubishi L200 Разлики

                Абе как така е комън-рейл... като отворя аутодатата на новото L200 4d56 си пише pump type common rail, на старото при двигателите 115 и 133 пише pump type rotary, нещо не се връзва...

                Коментар


                • #9
                  От: Mitsubishi L200 Разлики

                  Какво не се връзва? Всичко, което гледаш в аутодата е вярно. Има различни варианти с предкамерно с различни ел.помпи с конски сили от 115 до 141

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:l200.JPG
Прегледи:1
Размер:89.4 КБ
ID:5468027
                  Y61

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mitsubishi L200 Разлики

                    Сашко, това дето ми го показваш, незнам какво точно искаш да ми показжеш с него, това Л200 дето е тука е бразилско и има друг двигател, не този който ме интересува.. и се прави и до 2008 ако не се лъжа... между другото се оправих и сам изглежда че 2.5 4d56 двигателите 99, 115 и 133 коня са предкамерни или с вихрова камера защото на всичките степента на сгъстяване им е 21, следователно няма как да са с директно впръскване.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mitsubishi L200 Разлики

                      Това дето ти го показвам е примерно и обосновава мнението ми

                      Първоначално публикуван от Сашко Преглед на мнение
                      Има различни варианти с предкамерно с различни ел.помпи с конски сили от 115 до 141
                      ако ще и марсианско да е.

                      Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                      ... между другото се оправих и сам изглежда че 2.5 4d56 двигателите 99, 115 и 133 коня са предкамерни или с вихрова камера
                      По горе точно това казах Факта, че има комън рейл и ел. помпа с еднакви конски сили май бърка работите. Аз обаче не знам за Л200 до 2006 с комън рейл.
                      Последно редактирано от Сашко; 03-04-13, 08:53.
                      Y61

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mitsubishi L200 Разлики

                        Ами освен разликата в конските сили, разликата идва от това че 99 коня е с механична помпа а 115 е с ел. помпа, за 133 не знам какво точно го различава и това се опитвах да разбера, аз разбрах най-важното за мен, тоест че комън рейл системата идва чак при новото L200, (ако евентуално закупя пикапа) нямам възможност да зареждам качествена нафта... имам на разположение Лукойл .. и ако взема комън рейл ще имам проблеми, затова ме интересуваше.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mitsubishi L200 Разлики

                          Единствената разлика при моторите с електронна помпа е в софтуеърът, който управлява помпата. При избор на машина е по-добре да гледаш общото й състояние, а не конските сили, стига да е с ел. помпа от 115 лесно можеш да ги направиш 133 та дори и 140.
                          Y61

                          Коментар


                          • #14
                            От: Mitsubishi L200 Разлики

                            Голям спор, голямо нещо. Само да вметна, че конските сили продават автомобила! Въртящият момент обаче го движи! За мен това би било по-важно.
                            п.п.Също е важна и последващата подръжка.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Mitsubishi L200 Разлики

                              Ами в интерес на истината версиите с 99 и 115 коня са с по 240 нм въртящ момент а тази с 133 с 280 нм, едва ли е само софтуер, бях чел из руските форуми че има преработени бутала и други неща...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X