Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсване при влизане в дълбока локва или кал на Pajero 1 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекъсване при влизане в дълбока локва или кал на Pajero 1 бензин

    Здравейте колеги,

    имам джипка Паджеро 1 3.0 бензин, къса база.
    Неделята като си направихме един офроуд с едни приятели влезнах в няколко по-дълбочки локви и яко пръсна вода, след което джипката почна да прекъсва и не искаше да върви за около 2-3 минути. Нещо се бе намокрило, което успя да изсъхне за 2-3 минути, но при следващата по-голяма локва, пак стана същото. Джипа е със стандртните лули и свещи, а ми казаха, че за офроуд трябвало да се сменят и че било от това, но аз нямам много идея и затова исках да ви попитам.
    Иначе джипката е с лифт и 33-ки гуми, та не е нисичка

  • #2
    От: Прекъсване при влизане в дълбока локва или кал на Pajero 1 бензин

    Няма да имаш проблем ако влизаш леко във водата без да пръскаш. Не е добре да мокриш кабели, свещи и инсталацията свързана със запалването, както и в никакъв случай да позволиш да засмуче вода през филтъра. Затова влизането във вода бавно и следиш нивото, бабаитлъка не е геройство

    Коментар


    • #3
      От: Прекъсване при влизане в дълбока локва или кал на Pajero 1 бензин

      То има такъв термин като гидроподготовка.... Включва много неща ... Особо напреднали пренасят що има електронни и електрически блокове в най-високата възможна точка на автомобила.

      В конкретния случай аз бих започнал от изолация на накрайниците на свещи, делко, бобина.... А щом те влече да газиш на дълбоко - замисли се и за шноркел.
      Последно редактирано от Злой; 01-04-13, 15:30.
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        От: Прекъсване при влизане в дълбока локва или кал на Pajero 1 бензин

        Купуваш си ВД40, почваш да пръскаш смело по мотора и ще видиш от кое прекъсва.
        Пишеш тука после и току виж има готово решение.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Прекъсване при влизане в дълбока локва или кал на Pajero 1 бензин

          Ами аз не че се правя на отворко, ама беше голяма гняз с много кал и си викам, са ако влзена бавно, както нямам и блокаж на задния диф, ще си остана да смърдя в средата и затова реших да влезна юнашката. А го има малко и момента, че аз съм атв-ист от доста време и се усещам на няколко пъти как го карам все едно съм с атв-то. Явно ще трябва да реша и проблема с блокажите, за да ми е по-спокойно

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X