Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с превключването от задно на 4х4 и обратно Паджеро 1 2,3 тд дълга база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с превключването от задно на 4х4 и обратно Паджеро 1 2,3 тд дълга база

    Здравейте, имам доста гаден проблем с Паджерника : значи преди няколко дни се наложи да ползвам 4х4-то и преместих малкия лост на пред но незнайно защо лоста тръгна трудно напрад и след като го напънах малко рязко мина на неутрал и от там не можах да го мръдна на никъде , ни да изключа 4х4 ни да мръдна машината . От там дръпнахме джипа до гаража разглобих лостове маншони и така на татък , но всичко изглеждаше нормално след това развих 3-те болтчета около лоста на раздатката и направо го извадих целия. Погледнах вътре всичко нормално . Забърсах всичко и пак напъхах лоста затегнах болтчетата размърдах лоста напред назад всичко нормано изключи си 4х4 после пробвах няколко пъти да включа и изключа двойното и рай всичко точно
    Но вчера ми се случи същото и го оправих по същия начин без да знам как от какво и защо се получава така ....
    Та въпроса ми е дали някой е имал подобен проблем или има ли някакво решение. Единственото което ми идва на ум е износване на долната част на лоста
    Моля помагаите ...

  • #2
    От: Проблем с превключването от задно на 4х4 и обратно Паджеро 1 2,3 тд дълга база

    Лоста само с местене ли е или при 4х4 иска натиск. На моя пише 4HLc PRESS 4LLc тоест се натиска преди бавните. Принципно е доста тежък поне моя.
    Mitsubishi Pajero Pinin 1.8GDI

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с превключването от задно на 4х4 и обратно Паджеро 1 2,3 тд дълга база

      Това е при Супер селект. При Паджеро 1, каквото е неговото, няма натиск. Превключва се само на място. Ако е спазил това и проблемът го има, значи има вероятно не толкова износване, а клеясване на някой от чарковете.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X