Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

    Колеги пускам тази тема защото не можах да намеря такава във форума ако има моля да бъда извинен.
    Та по темата мога ли да сменя автомата на паджеро-2 2.5 тди с ръчка и как става, трябват ли допълнителни фланци или так каквото трябва друго.Предварително благодаря.
    ВСЕКИ МОЖЕ ДА КАРА БЪРЗО ,А НИЕ МОЖЕМ ДА МИНЕМ ОТКЪДЕТО СИ ИСКАМЕ
    0888 967 109
    0877 967 109

  • #2
    От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

    Първоначално публикуван от dancho06 Преглед на мнение
    ......мога ли да сменя автомата на паджеро-2 2.5 тди с ръчка .....
    Данчо, не знам как е на "Паджеро 2", от обща мениджърска практика само на "Ситроен" съм срещал колянов вал за "ръгачка" и друг за "автомат", присъединяването на кутиите би трябвало да е едно и също, същото важи и за купетата, би трябвло да има всички планки и отвори за "долния ляв педал".........ъъъъъъъ а защо ще махаш автомата?
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

      Малко множко ми се вижда разхода и съм чувал че с ръчката разхода е около 8/100 а с автомата ме сцепва 11/100 на дълго до 90км/ч може и да не е виновен
      автомата ,може и аз да незнам как да го карам но при ускорение имам чувсто че отначало приплъзва и после зацепва или може би бъркам.
      ВСЕКИ МОЖЕ ДА КАРА БЪРЗО ,А НИЕ МОЖЕМ ДА МИНЕМ ОТКЪДЕТО СИ ИСКАМЕ
      0888 967 109
      0877 967 109

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

        аз карам автомат на 2.8,не знам какво усещаш като ти преплъзва,ама като искаш да ускориш сваля предавка надолу.....да не се бъркаш с това,знам ли

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

          Първоначално публикуван от dancho06 Преглед на мнение
          Малко множко ми се вижда разхода и съм чувал че с ръчката разхода е около 8/100 а с автомата ме сцепва 11/100 на дълго до 90км/ч може и да не е виновен
          автомата ,може и аз да незнам как да го карам но при ускорение имам чувсто че отначало приплъзва и после зацепва или може би бъркам.
          Колега, не пипай колата!!!
          8/100 разход, няма да докараш и с ръчката, но главоболия и разправии със сигурност.

          11 не е чак толкова отгоре. Може да имаш някакъв проблем, но така не може да се гадае. Опиши с какви обороти, например е двигателя при тези 90 км/ч! С какви гуми си...

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

            Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
            Колега, не пипай колата!!!
            ...
            +1
            MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
            (А1+)
            О877ООО98О

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

              Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
              Колега, не пипай колата!!!
              8/100 разход, няма да докараш и с ръчката, но главоболия и разправии със сигурност.

              11 не е чак толкова отгоре. Може да имаш някакъв проблем, но така не може да се гадае. Опиши с какви обороти, например е двигателя при тези 90 км/ч! С какви гуми си...
              +1
              Pajero 2.8 tdi GLS къса база

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

                Абе Данчо, я не се оплаквай от разход. Ела да ти дам да покараш моя една седмица и после ще си доволен от твоя. Не се занимавай с глупости да сменяш автомата.
                GSM 0877 08 99 19
                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

                  Ицо трябва ли преди да ми го дадеш да пия валидол.Това в кръга на майтапа
                  ВСЕКИ МОЖЕ ДА КАРА БЪРЗО ,А НИЕ МОЖЕМ ДА МИНЕМ ОТКЪДЕТО СИ ИСКАМЕ
                  0888 967 109
                  0877 967 109

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

                    При 90-100 км/ч оборотите са 2300-2500 гумите са 235/75/15 стандартни на паджеро .
                    ВСЕКИ МОЖЕ ДА КАРА БЪРЗО ,А НИЕ МОЖЕМ ДА МИНЕМ ОТКЪДЕТО СИ ИСКАМЕ
                    0888 967 109
                    0877 967 109

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

                      Човече! Не си пипай автомобила, поне ако е само за сваляне на разхода де. Най-много да го смъкнеш с 1л., ама надали. Аз с 2,8 гуми 32-ки на къси разстояния в София го докарвам до 17/100. Лятото до морето около 12/100.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

                        Първоначално публикуван от dancho06 Преглед на мнение
                        При 90-100 км/ч оборотите са 2300-2500 гумите са 235/75/15 стандартни на паджеро .
                        Явно, причината не е в работата на автомата - при тази скорост това са си нормалните обороти. Гумите също не са причината.
                        Много неща влияят на разхода. Мога да ти подскажа с още няколко възможни причини, но със сигурност няма да се сетя за всички, така че надявам се колегите да ме допълнят.
                        Започни от по-лесните неща.
                        Термостата работи ли коректно. При студен двигател разхода е повишен, особено ако постоянно отворения термостат се комбинира с постоянно зацепено виско.
                        Колата има ли добра инерция - провери да не ти задържат спирачките!
                        Има още, но на прима виста се сещам за тези.
                        После идват малко по-сложните проверки - хранителната система. Турбо, помпа, дюзи...
                        В действителност, разхода ти, като за къса база без разни доработки, с този двигател, е леко завишен.
                        Едно от нещата обаче, които най-много влияят на разхода е неточното му засичане , така че провери и в тази посока!!!
                        Успех!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

                          2,5 с пуснат климатик извънградско 10/100,това ми е рекорда.
                          Иначе в града 12/100,та както каза Ради не влизай във филма,че....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

                            Благодаря колеги разубедихте ме и ме успокоихте а аз се притеснявам за некви си литър два отгоре ,Бързашки като ми каза какъв му е разхода направо ме успокои , пък и аз ми се ще в града да ми гори 10 чка ама нейсе на дълго го докарах на 10 при нормално шофиране ама в града ми отиде на 14-15 а за термостата -до сега не съм имал такъв автомобил -на 5тата минута от запалването и 90 градуса и не мърда от там.Да сте живи и здрави всички че ми наляхте акъл в главата и почерпката от мен
                            ВСЕКИ МОЖЕ ДА КАРА БЪРЗО ,А НИЕ МОЖЕМ ДА МИНЕМ ОТКЪДЕТО СИ ИСКАМЕ
                            0888 967 109
                            0877 967 109

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на автоматична скоростна кутия с ръчна

                              В събота да почерпиш.
                              GSM 0877 08 99 19
                              Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X