Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

    И аз нещо не разбрах... Нали си белязал и с боя преди да свалиш помпата?

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

      В сегашното положение помпата е зацепена правилно. Счупих алуминиевата преходна плочка между двигателя и ГНП. Аванса със сигурност е разместен, понеже смених въпросната плочка. Когато зацепвах помпата се постарах стрелката на белега Т да съвпада с белязания зъб на зк на помпата след като последната е зацепена за двигателя. Впоследствие разбрах че това не е правилнич начин. Сега помпата е зацепена като Т съвпада преди монтажа към двигателя. След монтажа към двигателя белязания зъб на ГНП съвпада със стрелката N. Боицата след първото палене изчезна от ЗК. Днес вкарах маркучите на помпата (смукателен и за обратна нафта) в прозрачна туба с нафта. Няма балончета. Разхлабих болтовете на помпата към преходната плочка и успях да "наместя" помпата така че двигателя да работи без да дими на обороти над 1000.Празния ход е много нестабилен пуши напразен ход и гасне, пали трудни и само с газ, загрява нормално.Относно писаниците бяха си написани доста добре с прикачени файлове и обяснения, но аз не разгледах достатъчно добре картинките преди да започна "мозъчната операция" на Паджерото което си е моя грешка и за моя сметка. Та как се прави въпросната центровка на ГНП и възможно ли е да има друга причина за липсата на празен ходи и трудно палене?
      Ако някой е ял подобна попара телефона ми е 0886010113. Ще върна обаждането.
      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

        Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
        ... Сега помпата е зацепена като Т съвпада преди монтажа към двигателя. След монтажа към двигателя белязания зъб на ГНП съвпада със стрелката N...
        Няма такива филми! Преди монтажа и след монтажа трябва да е на Т! Давам ти съвет - нанеси по челото на белязания зъб маркировка и изкарай маркировката от предната старана на зъба. След монтажа трябва да проследиш тази маркировка и белязаното чело на винтовия зъб трябва да отиде на Т.
        Направи зацепването и после ще говорим за аванаса.
        Последно редактирано от Аndro 160; 18-09-14, 17:56.

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

          Ха сега де! На много места че и в "Ръководството" е посочено че белега се намества преди монтажа на помпата към двигателя. Не може при осово изместване на помпата корпуса на която е фиксиран с чоп към двигателя, да не се завърти зъбното и колело (което е с винтови зъби). Ако то не се завърти трябва да се завърти двигателя дори и така да стане белега пак ще съвпада със стрелката на N при следващия оборот на механизма.
          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            ...
            Внимание:
            Приведете белега на привеждащото зъбно колело на ГНП с установената отметка N (модели без турбокомпресор), или Т (модели с турбокомпресор) на фланеца на ГНП.
            в. Приведете направляващия щифт на фланеца с направляващото отверстие в предната плоча на цилиндровия блок и монтирайте ГНП, като въведете в зацепване привеждащото зъбно колело на ГНП с промеждутъчното зъбно колело.
            г. Убедете се, че белега на привеждащото зъбно колело на ГНП е приведен с установената отметка N (без турбонадув), или Т (с турбонадув) на фланцовата плоча на ГНП...
            Е това аз съм го превел от серв. ръководство. Обърни внимание на т. Г, а може да прочетеш и целия превод.
            Виж сега, това с "Т преди монтажа" се прави за улеснение, да не си играеш да зацепваш няколко пъти винтовия зъб докато го докараш на Т. Важното е след зацепването да е на Т.
            Последно редактирано от Аndro 160; 18-09-14, 18:23.

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

              Андро, приятелю, не си съвсем прав. Като това, сигурен съм, е, защото се налага да го пишеш, а не просто да го правиш.

              Сега - това с боядисването на челото на зъба няма много полза, щото за да се види, при монтирана ГНП, трябва да се свалят агренажните капаци. Това е съвършено ненужно.
              Зацепването се прави при съвпадане на белега на зк с Т-белега, преди зацепването на помпата. После тя се зацепва, и си се завърта, и си отива където трябва.

              Ако трябва, може да се сметне с колко се завърта вала на помпата спрямо началото на монтажа(съвпаднат Т-белег), ако се знае ъгъла на наклона на зъба на зк. Ама това не ни трябва - това са го смятали тия, дето са казали къде ще е Т-белега.

              Ха сега де! На много места че и в "Ръководството" е посочено че белега се намества преди монтажа на помпата към двигателя. Не може при осово изместване на помпата корпуса на която е фиксиран с чоп към двигателя, да не се завърти зъбното и колело (което е с винтови зъби). Ако то не се завърти трябва да се завърти двигателя дори и така да стане белега пак ще съвпада със стрелката на N при следващия оборот на механизма.
              Правилно разсъждаваш.

              Монтирай помпата при съвпадането на Т -белега. Накъде и какво ще се завърти, това не те интересува. Съвпадай Т-белега, и монтирай.
              За да си абсолютно сигурен за верността на монтажа, се убеди във вярното положение на коляновия вал - по белега му, и втора проверка - по разпределителния вал.

              Ако коляновия вал и разпределителния вал са си по местата, съвпадай Т с белега, и монтирай.

              Оттам насетне ще правиш и центровката, но това е следваща тема, както каза Андро.

              Слушай го - той знае и може!!!!

              Успех!

              PS Всички зъбни колела са с наклонени, а не с винтови зъби

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

                Зъбките са винтови но не е в тях проблема. Току-що се чухме с Аndro 160 той е сигурен че след зацепвнето на ГНП Т трябва да съвпада с белязания зъб на зъбното и колело. За да се види зацепването на ГНП се сваля само помпата на хидравликата и за по сигурно капака на клапаните и интеркуулера за по-удобно и за да има видимост.
                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

                  Добре, с подробности повече не ми се занимава. Нека след монтажа белега да му е на N, пък да видим как и кога ще заработи тоя ДВГ.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

                    Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                    Зъбките са винтови но не е в тях проблема.
                    Модулните ЗК са цилиндрични, конични или червячни. Цилиндричните са с външни зъби, с вътрешни зъби, с прави зъби и с криволинейни зъби. От своя страна правите зъби могат да бъдат успоредни на образуващата на цилиндъра или наклонени. Криволинейните и наклонените могат да бъдат наклонени в една посока /// или \\\, или пък шевронни наклонени в двете посоки, като ^ с непрекъснат и прекъснат зъб. Формата на криволинейните зъби може да бъде винтова, еволвентна, хипоидна или друга
                    виж
                    виж
                    виж приложения файл
                    и надолу....

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pompa4m40.jpg
Прегледи:1
Размер:108.8 КБ
ID:5611628Аз гопревеждам като "Убедете се че резката на зъбното колело на привода на ГНП съвпада с монтажния белег N без турбо или Т с турбо на фланцовата плоча на ГНП. След това монтирайте предната плоча на възела на ГНП (предполагам към двигателя). Забележка:При зацепването на зъбното колело на привода на ГНП резката трябва да се премести в посока "Р". След зацепването резката съвпада с белега N. Последното изречение не е от ръководството
                      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

                        Съвсем правилно си го превеждаш.

                        Последното изречение, което не е от ръководството, не те интересува, както не те интересува ъгъла β на наклона на зъбите на зк. С една проста тригонометрия, знаейки β и разстоянието между T и N може да се сметне дали това изречение е верно... ама дали е верно или не, това няма значение.

                        Просто карай по инструкцията - работи, проверено.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

                          Ако бяха смо наклонени щеше да дрънчи по-вече от Перкинс. Но не там е въпроса. Ще продължавам да търся проблема. Приемам съвети. Разликата е точно един зъб между двата белега.
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

                            Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]740538[/ATTACH]Аз гопревеждам като "Убедете се че резката на зъбното колело на привода на ГНП съвпада с монтажния белег N без турбо или Т с турбо на фланцовата плоча на ГНП. След това монтирайте предната плоча на възела на ГНП (предполагам към двигателя). Забележка:При зацепването на зъбното колело на привода на ГНП резката трябва да се премести в посока "Р". След зацепването резката съвпада с белега N. Последното изречение не е от ръководството
                            Грешката е моя, щото наскоро правих 4М41 и там няма Т и N, а само белег...
                            Така, тоя момент с къде идва белега след монтажа не е ясен в ръководството. Даже е подвеждащ, щото един път пише "убедете се ...", а втори път пише "колелото е длъжно да се придвижи в посока Р ....". Тоест, придвижвайки се в посока Р се установява на белега N.
                            Oбаждах се снощи и на един колега, който скоро прави 4M40 и той потвърди това - преди монтажа на Т, след монтажа на N - това е правилното зацепване. Ако в момента си зацепил така, значи е правилно. Сега остава да правиш аванса - въртиш помпата към ДВГ - даваш аванс, обратно - даваш закъснение.
                            Успех и съжалявам ако съм те подвел!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

                              Няма проблем. Благодаря за съветите. Сега нямам време да се занимавам с джипа. Ще продължавам да го мъча и да питам.
                              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с Паджеро 2.8 ТД - центровка на ГНП

                                Неще и неще звяра.Проверявах отново белезите, местих помпата по целия диапазон за регулиране почти никаква промяна. Пуши бледосинкаво и като че ли "прекъсва". На високи обороти е по-добре но от време на време изхвърля облак черен дим. Празния ход е много нестабилен. Системата с прозрачните маркучи не показва да има въздух.
                                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X