Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Алтернатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Алтернатора

    Здравейте колеги , имам едно може би глупаво запитване, но ми писна от майстори и през месец да сменявам диоди на алтернатора . Въпроса ми е - от снопа към алтернатора излизат 4 кабела . дебелият, който се връзва с гайка към алтернаторът и още 3 по малки кабелчета . На задната страна на алтернатора буксата има 2 входа . Изолиран ми е син кабел , в който има напрежение 12в а другите 2 са вързани в буксата . Проблема е че не свети лампичката за маслото, а днес зареждането започна да дава 12.6в ток - което е малко и лапичките за свещите акумулатора и водата почнаха да мижукат . Колеги кажете този кабел изолираният 12в не трябва ли да е на местото на еднинят от другите в буксата и дали от това е проблема мерси . Алтернатора е със сменено реле и диоди на 1 месец ..
    Интересува ме буксата с 2те букви L и R . В коя букса влиза 12 волтовия кабел и в коя буксите за лампите на таблото . Джипката е Паджеро 90г 2.5 ТД
    Оригиналната букса я няма и ми писна от майстори, правят динамото за 1 месец и почва пак да се прецаква .... cry:
    Последно редактирано от Паджеровод; 05-11-12, 19:44.

  • #2
    От: Въпрос за Алтернатора

    Напиши, за какво Паджеро става въпрос!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Алтернатора

      L лампа R плюс при контакт
      SUZUKI SAMURAI 1.3 16V
      SUZUKI JIMNY 1.3 16V
      JEEP WRANGLER 2.5
      JEEP CJ 7 2.5

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Алтернатора

        Паджерото е 1ца . 2.5 ТД късата база 89г. Добре и за лампата двете жици влизат в едната букса а плюсовата е самичка . че жичките са 3 а буксите 2 .... Мерси

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X