Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравлична помпа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидравлична помпа?

    Здравейте колеги, пак аз да ви досаждам ама пусто му и пджеро много стягане иска, пък съм педантичен към машинките ми Та търсих, четох но не намерих отговор..,Паджерото е 2.5тди 92г., проблема е, че при ниски обороти кормилото е много твърдо, като ги повиша над 1500/2000 об/мин. положението се пооправя! Когато го запаля студен хидравликата си е ок., но позагрее ли малко работата се влошава пак Почти съм сигурен, че ще трябва др. помпа, намерил съм една пак от 2.5тди само че английско. Ако някой знае, дали има някакви разновидности при тези помпи, да не се окаже като я взема, че е различна? А пък ако според вас подлежи на някакъв ремонт казвайте

  • #2
    От: Хидравлична помпа?

    Прочети това:
    Проблем с хидравлика.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Хидравлична помпа?

      Еее, благодаря колега! Вдъхна ми надежда! Бях чел, че този проблем се появява от този клапан, но не се оправял и се сменя помпата..! Може и при мен пък да се оправи, ако е от това де.

      Коментар


      • #4
        От: Хидравлична помпа?

        Разглобих я но клапана не беше затегнал На самия клапан на върха има една малка цедка но не ми се струва да е задръстена а и невиждам как се сваля. А си иска много голямо налягане за да се прокара въздух например през него. Та май спасение няма, ще си трябва друга помпичка. Ако някой има идея за друг проблем от който може да е, казвайте.
        ...А дали става от паджеро с десен волан, или имат някаква разлика в захвата..?
        Последно редактирано от DJIGATA86; 18-09-12, 19:50.

        Коментар


        • #5
          От: Хидравлична помпа?

          Първоначално публикуван от DJIGATA86 Преглед на мнение
          ...А дали става от паджеро с десен волан, или имат някаква разлика в захвата..?
          Става.

          Коментар


          • #6
            От: Хидравлична помпа?

            Става от десен волан сменях на скоро помпа.
            Pajero 2.8 tdi GLS къса база

            Коментар


            • #7
              От: Хидравлична помпа?

              Мерси, поръчах я днес, утре ще я взема и сложа та да видим.

              Коментар


              • #8
                От: Хидравлична помпа?

                Е, смених я и работата си дойде на място Само дето и мен ме чопли какъв е проблема на старата, може да е от елемента, или клапана да затяга като стопли, знам ли... Важното е, че сега е ок!

                Коментар


                • #9
                  От: Хидравлична помпа?

                  Да не би пък ремъкът да е бил по хлабав? Ако не е той то 100% е затегнал в долно положение клапан.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидравлична помпа?

                    Първоначално публикуван от DJIGATA86 Преглед на мнение
                    Е, смених я и работата си дойде на място Само дето и мен ме чопли какъв е проблема на старата, може да е от елемента, или клапана да затяга като стопли, знам ли... Важното е, че сега е ок!
                    Описанието на проблема, в началото на темата, прилича по- скоро на износена помпа и големи хидравлични загуби вътре в нея.
                    При ниски обороти не успява да вдигне налягане. При топло и съответно по-рядко масло, пак не успява , поради вътрешни пропуски между елементите.
                    Вторият вариант естественно е повреден клапан- а/ засядане в отворено положение или б/ наранена контактна повърхност между клапана и седлото му и от там пропуски на масло.
                    Естественно съществува и трети- износване на уплътнения в хидроцилиндъра на кормилната рейка, но тогава би имало и теч от там обикновенно.
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидравлична помпа?

                      Първоначално публикуван от DJIGATA86 Преглед на мнение
                      Е, смених я и работата си дойде на място Само дето и мен ме чопли какъв е проблема на старата, може да е от елемента, или клапана да затяга като стопли, знам ли... Важното е, че сега е ок!
                      Ами отвори я.
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидравлична помпа?

                        Ето я отворена, пост 33. http://www.offroad-bulgaria.com/show...E2%EB%E8%EA%E0
                        Същия проблем.
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хидравлична помпа?

                          В горния пост отговорих.
                          Но го казвам и тук:
                          Там виждам една класическа износена пластинчата помпа. При стопляне на маслото, то става по-рвдко и започва да преминава под ротора, правейки комшулук между смукателната и нагнетателната част и от там пад на налягане.. В маслото е имало и твърди частици, междувпрочем. Т.Е. слаба филтрация или долято мръсно масло. Нечистотиите са най-големия враг на хидравликата.
                          Мога да се опитам да направя възстановителен ремонт , но без гаранция на 100 %. Трябва да я видя като желязо, за да дам точно мнение за възстановяването.
                          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хидравлична помпа?

                            Аз съм в Пловдив, чат пат ходя до София, но скоро май не се очертава... Иначе може да си поиграеш ако ти се занимава, пък ще е полезно да се знае колко и как излиза ремонта!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хидравлична помпа?

                              Дадох я на дедоКоко да се пробва, па да видим, дано и намери чалъма, ще е полезно за всички.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X