Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Осветление на таблото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Осветление на таблото

    Днес паля джипката и тръгвам ,пускам фаровете и по едно време ми направи впечатление,че таблото ми не свети,поглеждам към копчетата на парното,същата работа,запалката и тя,единствено крушката на пепелника светеше,викам си бушон ще го сменя.Е добре ама загледах се аз и лампите на задните гуми(бях само на задно предаване) и те не светят,гася габаритите те светкат,пускам ги пак гаснат чудна работа.Прегледах бушоните всички са здрави,смених крушките но нямаше резултат.Не знам какво стана,всички други лампи светят,всички уреди си работят,габаритите и фаровете си светят само тези за въпросното осветлението не искат.

    П.П. Също и лампата за отворена врата не свети.
    Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
    0883 39 72 04

  • #2
    От: Осветление на табото

    Ами остава да е замърсена или прекъсната маса отзад на таблото. Обаче къде точно се намира трябва да ти каже някой, който го е правил, за да си спестиш многото разглобяване в това време.

    Коментар


    • #3
      От: Осветление на табото

      Ми май само варианта за масата остава като най логичен,ще се търси,а за лампата за отворена врата се оказа че е изгоряла крушката,смених я и светна.
      Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
      0883 39 72 04

      Коментар


      • #4
        От: Осветление на табото

        Аз имах същия проблем не светеше таблото но се оказа проблема от копчето което намалява светлината на таблото провери и него.
        Pajero 2.8 tdi GLS къса база

        Коментар


        • #5
          От: Осветление на табото

          Колегата стругарев ти е написал виж това копче за намаляване на осветлението на таблото,като е намалено повече лампите дето ти показват за мостовете като пуснеш фаровете през деня стоят като угасени
          Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

          Коментар


          • #6
            От: Осветление на таблото

            Сега свалих копчето,отворих го но на пръв поглед не видях да има нещо изгоряло,утре ще го занеса на някой "майстор" да го погледне за всеки случай.Дойде ми в главата една идея,не мога ли да го изолирам временно за да видя дали е от него?Предполагам че в този случай таблото ще свети като усилена до край светлина,има ли опасност да направя някоя беля?
            Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
            0883 39 72 04

            Коментар


            • #7
              От: Осветление на таблото

              Има, ако гледам правилната схема, дадеш ли на късо изводи 2 и 3 ще изгори предпазител 5. Трябва да съединиш 1 и 3 и трябва да свети само на макс.

              Коментар


              • #8
                От: Осветление на таблото

                И аз я гледах тая схема,но за по сигурно реших да попитам.Сега ходих да пробвам свързах 1 и 3 и светна .Благодаря за отговорите,ще се търси ново копче.
                Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                0883 39 72 04

                Коментар


                • #9
                  От: Осветление на таблото

                  Да не отварям нова тема та да питам тук. На приятел съпругата кара Паджеро 2. Та сега му се обади, че никакви лампи по таблото не светят (освен тези за моста). Има ли бушон за цялото табло? Мен ме съмнява де, щото и при контакт не светели, ама да питам. Ако е някоя маса, коя да гледам?
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Осветление на таблото

                    Предпазителя за подсветката е отпред в моторния отсек. При мен е черна кутия м/у двата акумулатора. Номер на бушона немога сега да пиша - търсете изгорял предпазител. При мен беше това - при сваляне на таблото окъсих кабелите на ключа за фарчето за мъгла и загубих осветлението на приборите ...
                    Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                    Бахти, как се изказах...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Осветление на таблото

                      Я сега да споделя. На човека съпругата затрила (по-скоро го сритала) имобилайзера (джиджавката дето го деактивира). Решила, че това е нещо съвсем допълнително и излишно. А колегата за около 4-5 часа изрязал всички жици дето му се видели допълнителни (всъщност това бил самия имобилайзер). Чак като се прибрал разбрал за какво иде реч. Мене сега ми е весело, ама човека още го държи от снощи.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Осветление на таблото

                        Гадна ситуация но случва се на всеки
                        Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                        Коментар


                        • #13
                          От: Осветление на таблото

                          Колеги,при мен не свети компаса с градусите,отворих го гледах,гледах и не видях никъде крушче,или не съм го намерил.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Осветление на таблото

                            Първоначално публикуван от sasho5704 Преглед на мнение
                            Колеги,при мен не свети компаса с градусите,отворих го гледах,гледах и не видях никъде крушче,или не съм го намерил.
                            Гледай хубаво има крушка по средата на уредите.
                            Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                            Коментар


                            • #15
                              От: Осветление на таблото

                              Първоначално публикуван от strugarev Преглед на мнение
                              Гледай хубаво има крушка по средата на уредите.
                              Ще гледам пак,дано я открия.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X