Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

    Започвам да правя електроннен тунинг по моето паджеро.
    Ако има интерес тук мога да публикувам резултатите и да обменяме опит и идеи.

  • #2
    От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

    Разкажи какво си решил да правиш и с какъв мотор си.
    GSM 0877 08 99 19
    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

    Коментар


    • #3
      От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

      2,5 V12 tdi

      Имам идея да накича малко животното с електроника и лампички по купето, уредите, и таблото.
      Засега съм "освободил" горе уредите - компаса и другия и съм набил GPS на негово място и съм го моднал така че като запаля сам да се включва, разбира се съм пипнал и малко софта.
      Имам идея да му вкарам и LCD табло обороти и т.н. но ще стане бавно и мъчително че не се купуват тези работи а се правят на ръка
      Като имам малко време ще го щраквам на етапи и ще ги слагам тук.

      Коментар


      • #4
        От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

        Ще бъде много интересно ,да разберем за този тунинг ...
        MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
        MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

        Коментар


        • #5
          От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

          Ще следя с голям интерес темата.
          Pajero 2.8 tdi GLS къса база

          Коментар


          • #6
            От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

            Интересна тема.Аз също уважавам "електроннен тунинг",но като гледам тука, как колегите се отнасят към всякакъв вид електроника, с цел да не зависят от "капризите и"...така и не се реших да пиша.
            А иначе съм сложил доста джаджи по моя.Даже положението е малко " Бате къде да стрелям за дъвка ? ". Да питам мислил ли си за борд компютър? Има такива готови руски с много данни .При интерес ще пусна още за тях.

            Коментар


            • #7
              От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

              Дайте да помислим с каква глезотия да се обзаведем )
              Ще модна първо таблото както е оригинално ще го осветя с диоди и смятам да го правя на базата на фото управление в зависимост от околната светлина на базата на ситроена като съм готов веднага поствам схеми и описание както и филмче

              Коментар


              • #8
                От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

                Пусни -пусни ,интересно ще ни е ...
                MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                Коментар


                • #9
                  От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

                  Не знам какво си измислил, аз исках да правя нещо на палм, джобен компютър, така и не се намери някой, който да може да пише програми в тях.
                  Бивш дипломант на Филип направи много повече. Разработвано е на базата на някакъв лек мерцедес, сигурно това е момента да се опита на друго. Компютъра чете всичко от цялата кола, извежда всякаква информация, в това число и гласово. Приема и гласови команди.
                  Руснаците имат един куп едночипови компютри за тая работа, за няколко протокола, основно на Бош. Има ги наврени в огледалата за задно виждане, в тлъст бутон, просто кутийки. Не струват скъпо. Търси на "бортовой компютер".

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

                    Има подобно за терано. Включва се в буксата за диагностика, и може да дръпне всякаква информация от компютъра. Обаче в тоя си вид не е много използваем, освен да извежда текущ разход, разход от началото на нулирането, среден разход и да прави диагностика, да показва грешки, те да се трият и т.н.

                    Обаче, няма датчици за налягане и температура на масло, за налягане на турбото и прочие, и ако се иска такава информация, трябва да се добавят датчици и периферия, дето да ги чете. Много удобно е за изграждане на евтин трип компютър, понеже има сигнал за скоростта на автомобила, от който може да се извлече пробег и прочие.

                    Иначе е сравнително просто като хардуер, защото чете един RS232 порт (каквато е шината за диагностика на терано) и извежда информацията от него. "Най-сложното" върху платката е да му осигуриш сигурно и защитено захранване, и защити по входовете, та да не думне от първия пик по жиците.

                    Някога имах идея да си правя такова, ама няма шанс скоро да намеря време за това. Много ми станаха дините. Ако се намери дребен компютър под windows или linux, програмирането става лесно, а външната електроника минимална. Но пък не са твърде много такива, дето да издаянат на темпратурите като ги напече слънцето лятото. А хубавото е че елементарно би се вкарала навигация например - един външен приемник, MapSource, и офроуд картата и всичко се намества перфектно.

                    Ако конкретния автомобил е с CAN шина и нужните датчици за всичко, нещата се опростяват още повече, защото единствената външна периферия е един CAN контролер, дето да слухти какво върви по шината, и да изобразява каквото ни интересува от него. Не знам какъв е случая с паджерото в това отношение.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

                      Така ... не съм се отказал да правя нещата но времето не стига
                      Оправих си таблото да придобие малко по добър вид със светодиоди и фото елементи за управление.Вградих GPS на мястото на компаса и стана супер Сега като сложа HHO генератор ще постна снимки да се види

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

                        Първоначално публикуван от vssystems Преглед на мнение
                        Сега като сложа HHO генератор...
                        ...ще псуваш всичко живо че си загубил едно време и си дал едни пари на вятъра.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

                          Колеги, струва ли си да го правите комп. за автомобила като има готови и евтини, справка поста на Стефан ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: ЕЛЕКТРОНИКА ЗА ПАДЖЕРО

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ...ще псуваш всичко живо че си загубил едно време и си дал едни пари на вятъра.
                            Аааа. Не му троши хатъра на човека. Тъкмо после ще споделя опит. Така на негов гръб ще имаме пресна информация.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X