Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Само да поясня на колегите, че тук става дума за предавка със зъбно колело, а не ремък и зъби не прескачат. Виж, могат да се зацепят неправилно лесно.
    А какво мислиш за зацепването с 360 градуса напред/назад?

    Коментар


    • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

      Хм... Когато завъртиш една точка по окръжност на 360 гр. тя идва в изходна позиция. Промяна няма! Значи става дума за някакви други градуси... Както и да е, но знам, че ако промениш ъгъла на впръскването с повече от 20 гр. спира да пали, пуши, трещи и т.н.
      За ГНП-то хората мисля че трябва да се справят, а дали разпределителния вал не е зацепен зъб наляво или надясно, там сигурна ли е работата?

      Коментар


      • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Хм... Когато завъртиш една точка по окръжност на 360 гр. тя идва в изходна позиция. Промяна няма! Значи става дума за някакви други градуси... Както и да е, но знам, че ако промениш ъгъла на впръскването с повече от 20 гр. спира да пали, пуши, трещи и т.н.
        За ГНП-то хората мисля че трябва да се справят, а дали разпределителния вал не е зацепен зъб наляво или надясно, там сигурна ли е работата?
        Да, ама за тези 360 градуса на помпата двигатела прави 2х360 градуса

        Коментар


        • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

          Точно! Ако тръгнем от 1 цил. в ГМТ за палене(където са и белезите на капака), то 4 цил. е в ГМТ в края на изхвърляне; правим 1 оборот - вече 1 цил. е в ГМТ изхвърляне, а 4 цил. в ГМТ палене; правим 2-ри оборот и се връщаме в изходната позиция в началото!

          Коментар


          • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

            Ето, значи ако завъртим помпата 360 градуса, ще променим подаването на горивото от 1-ви на 4-ти цилиндър, нали?

            Коментар


            • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

              Я спри и помисли малко!

              Коментар


              • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Я спри и помисли малко!
                Прекалено ми е сложно Обясни!

                Коментар


                • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                  Ако плюс гореописаното има и някоя разместена тръба за високо налягане галимацията е пълна! Преди седмица го видях - на транзит, малка грешка на майсторчето!
                  Пример - разместете кабелите на 1ви. цил. и централния кабел върху капачката на делкото на някоя нива /лада/ и я запалете!

                  Коментар


                  • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                    Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
                    Ако плюс гореописаното има и някоя разместена тръба за високо налягане галимацията е пълна! Преди седмица го видях - на транзит, малка грешка на майсторчето!
                    Пример - разместете кабелите на 1ви. цил. и централния кабел върху капачката на делкото на някоя нива /лада/ и я запалете!
                    Баце,тука става въпрос за дизел,бре...
                    Севдо,има смисъл в думите ти,само че излиза,че помпата е зацепена на 180 градуса.Тя прави един оборот,а коляновия вал-два...нали?
                    Ама тогава няма да работи изобщо.В смисъл,че няма дори да запали...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                      Давам пример бе замисли се на мотора принципно и теоритично му е се тая дали джаскаш искра или фъргаш кюмур, пардон - нафта в подходящия момент

                      Коментар


                      • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                        Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
                        Давам пример бе замисли се на мотора принципно и теоритично му е се тая дали джаскаш искра или фъргаш кюмур, пардон - нафта в подходящия момент
                        Тъй де,тъй,зацепих,ама го бях фърлил вече...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                          Аз само да попитам .....?
                          Колко ти взе Геле за труда ?

                          И още да вметна ... на колко градуса ти нагласи помпата ..... и колко е хода на плунжера при 12 градуса ...... ???????
                          Провери и за разменена тръбичка ....
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                            Заплащането за труда ще ходя тези дни да го предоговаяме, защото в началото е бяхме разбрали за 200-300 лв. за сглобяването, а после нещо станаха 600 лв. за сглобяването и 150 лв. за качването. За момента съм дал 500 лв. и смятам, че така е честно. От самото сглобяване съм много доволен с изключение на зацепването на помпата, но той Геле си каза че не разбира много от центровки на дизел. Иначе помпата си беше сложена на правилните белези. Което продължава да ме кара да си мисля за 360 градуса завъртане!

                            Коментар


                            • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                              4 цилиндровия дизел може да се зацепи в 4 положения. Всмислъл такъв помпата ти хвърля нафта в 4 положения на кръс - точно на кръст! Ако ти зацепиш помпата обратно демек на 360, на 180 или на 90 градуса няма никъкво значение естествено ако наместиш тръбичките към дюзите както трябва което мисля, че сте и убъркали.
                              Защо неме потърси да погледнем колата и да решим проблема ми продължаваш да се набутваш с пари по гайкаджии, които хал хабер си нямат от запалителна система на четеритактов двигател... Толкова е просто да си подсигуриш правилно зацепен двигател, че направо се учудвам как може да има такива мизерници трупащи пари за сметка на хората и славещи се с имена на най-големите...
                              ама кво да се учудвам познавам толкова много вече
                              4ао и късмет
                              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                              Коментар


                              • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                                В случая мисля , че няма значение дали е с ремък, верига или зъбно колело. Единствената разлика е , че при анг. ремък това може да стане по време на работа, а при другите два варианта само по време на ремонт. А тръбичките как ще се объркат, нали са метални и са заводски огънати по накаква траектория.. И както се свалят , така се слагат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X