Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване с масла за Паджеро Шогун 2000г V6 24винтила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обслужване с масла за Паджеро Шогун 2000г V6 24винтила

    Здравейте, кажете за маслата на този змей на двигател и диференциалите. Интересуват ме и местата за гресиране,че го обслужвам за пръв път.Мисля и да му слагам газов инжекцион. Казват че този мотор,понеже не е ГДИ се нагаждал добре за газ..Нещо друго специфично за модела ако може да ми кажете?

  • #2
    От: Обслужване с масла за Паджеро Шогун 2000г V6 24винтила

    Привет Колега!

    И Аз както всички , ще те посъветвам да опиташ да потърсши нужната ти информация с търсачката във форума!

    Отностно гресирането виж тук : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=103679&p=1317178#post1317178


    З
    а маслото на ДВГ - аз си карам с Castrol 10W40, макар че всеки си има предпочитания.
    За маслото на СК , диф и раздатка - трябва да уточниш автомат ли е , диф-а със LSD или с твърд блокаж, че там е важно.

    Но пак те съветвам да опиташ със търсачката!
    Micubishi Pajero II 3.0 V6 /LPG , Super Select - къса база BMW 316 i Comact , Peugeot Partner.
    Когато ми се доработи - сядам да си почина докато ми мине! 0893449040 Коко

    Коментар


    • #3
      От: Обслужване с масла за Паджеро Шогун 2000г V6 24винтила

      Автомат е,о баче какво означава да е с твърд блокаж или лсд обЯснете ми, че не разбирам, нали съм новобранец .

      Коментар


      • #4
        От: Обслужване с масла за Паджеро Шогун 2000г V6 24винтила

        Първоначално публикуван от gadinata Преглед на мнение
        Автомат е,о баче какво означава да е с твърд блокаж или лсд обЯснете ми, че не разбирам, нали съм новобранец .
        Технически е мнооооого сложно!
        По просто обяснено от човек дето е на вие с техниката - има едно копче до куплунга за включване на 12волта на централния панел, ако го имаш това копче, значи си с твърд блокаж, ако не - с ЛСД.
        Твърдия блокира задния мост, а ЛСД-то, като приплъзне едното колело(задно), веднага зацепва и другото(задно).
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #5
          От: Обслужване с масла за Паджеро Шогун 2000г V6 24винтила

          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
          Технически е мнооооого сложно!
          По просто обяснено от човек дето е на вие с техниката - има едно копче до куплунга за включване на 12волта на централния панел, ако го имаш това копче, значи си с твърд блокаж, ако не - с ЛСД.
          Твърдия блокира задния мост, а ЛСД-то, като приплъзне едното колело(задно), веднага зацепва и другото(задно).
          Това с копчето не е 100% гаранция. Може да има копче, пък да няма блокаж.
          Освен това много Паджера са с твърд блокаж и имат и LSD.
          Най-сигурно е да пусне VIN-а в тази тема с въпрос какви са дифовете!
          А относно кое какво е, към колегата пуснал темата - трябва маааалко повече четене и всичко ще ти се изясни!
          Поздрави и успех!

          Коментар


          • #6
            От: Обслужване с масла за Паджеро Шогун 2000г V6 24винтила

            с копче е до зареждачката,явно е с твърд блокаж,както казвате.Включва или по точно свети когато съм на HLLc.Тогава светва лампичката на задния диф.на таблото.

            Коментар


            • #7
              От: Обслужване с масла за Паджеро Шогун 2000г V6 24винтила

              Първоначално публикуван от gadinata Преглед на мнение
              с копче е до зареждачката,явно е с твърд блокаж,както казвате.Включва или по точно свети когато съм на HLLc.Тогава светва лампичката на задния диф.на таблото.
              Да колега светва лампичката на задния диф като включи ,трябва и да чуеш един шум от задната страна на купето при включването му ,а също така този блокаж работи както при бавните4HLLc така и при бързите 4HLc..
              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X