Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам - шнорхел за Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

    Няколко дни нямах достъп до интернет и затова пиша чак сега.
    Относно дренажа за вода - не съм правил.
    Първо не ми е баш ясно, как така ще направиш дупка в кутията на филтъра или в ниската част на тръбата на шнорхела, за да се оттича вода от там и в същото време от тази дупка няма да влиза вода като потопиш колата до капака във вода да речем?
    Второ, което е по-важното за мен в случая, е че през циклона, а и от никъде другаде вода не може да попадне случайно по никакъв начин - проверено е лично.
    Затова и не направих въпросния дренаж.

    Коментар


    • #62
      От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

      Относно цените на шнорхелите - всеки сам си решава как да постъпи и дали да си купи или да си направи сам.
      Именно заради високите цени аз реших да си направя. искам да кажа, че понеже имах част от материалите моят шнорхел ми излезе по-малко от 20 лева (без труда разбира се). Но в началото съм писал, че дори всичко да трябва да се купи, цената ще е около 60 лева.
      Пак казвам - всеки сам си решава. Някой го кефи оригинален на Сафари да речем, други като мен например, уважават самоделките и предпочитат сами да си го направят.
      И така...

      Коментар


      • #63
        От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

        Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
        Няколко дни нямах достъп до интернет и затова пиша чак сега.
        Относно дренажа за вода - не съм правил.
        Първо не ми е баш ясно, как така ще направиш дупка в кутията на филтъра или в ниската част на тръбата на шнорхела, за да се оттича вода от там и в същото време от тази дупка няма да влиза вода като потопиш колата до капака във вода да речем?
        Второ, което е по-важното за мен в случая, е че през циклона, а и от никъде другаде вода не може да попадне случайно по никакъв начин - проверено е лично.
        Затова и не направих въпросния дренаж.
        Отворът се прави на достъпно място с тапа или някакво кранче - при ежедневна употреба стои отворен, ако ще се преодоляват дълбоки води се затваря. Някои производители даже си имат фабрична пробка на кутията на филтъра. На Диското ми има една гумена "пишка", която излиза отдолу в подкалника и от там можеш буквално да "издоиш" каквото се е насъбрало вътре, като уж не би трябвало да пропуска в обратна посока. Ама като видях вчера на какво ми е заприличал филтъра за няма и 5000 км пробег, май не е точно такъв случая и ще взема да я елиминирам тая "екстра".
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #64
          От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

          Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
          Пак казвам - всеки сам си решава. Някой го кефи оригинален на Сафари да речем, други като мен например, уважават самоделките и предпочитат сами да си го направят.
          И така...
          Колега получило се е страхотно! Изглежда много добре! Аз просто исках да покажа цените и хората да не си мислят, че всеки който продава шнорхели тук ламти за пари. Иначе за хората които могат да си направят като теб е ясно. Дори кефа да си го направиш сам е несравним с това да си го купиш.
          GSM: 0898 554713
          Уебсайт: BULEXTREME.com

          Коментар


          • #65
            От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

            Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
            Колега получило се е страхотно! Изглежда много добре! Аз просто исках да покажа цените и хората да не си мислят, че всеки който продава шнорхели тук ламти за пари. Иначе за хората които могат да си направят като теб е ясно. Дори кефа да си го направиш сам е несравним с това да си го купиш.
            Пепи, трябва отдавна да си разбрал, че тук на всеки, който се опита да внася нещо се гледа с лошо око от 90% от хората - търгаш, един вид. Нямам предвид само форума - за всичко е
            така, в цялата държава. Търговец вече е почти мръсна дума в българския език, като основна заслуга за това имат 50-ина големи фирми.

            п.п. Напоследък не мога да те засека, като ходя по вашия квартал. Ако искаш, може да изсърбаме едно кафе в събота сутрин
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #66
              Re: От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Отворът се прави на достъпно място с тапа или някакво кранче - при ежедневна употреба стои отворен, ако ще се преодоляват дълбоки води се затваря. Някои производители даже си имат фабрична пробка на кутията на филтъра. На Диското ми има една гумена "пишка", която излиза отдолу в подкалника и от там можеш буквално да "издоиш" каквото се е насъбрало вътре, като уж не би трябвало да пропуска в обратна посока. Ама като видях вчера на какво ми е заприличал филтъра за няма и 5000 км пробег, май не е точно такъв случая и ще взема да я елиминирам тая "екстра".
              Аз днес търсих въпросната "пишка" в няколко магазина предлагащи части за камиони и автобуси . Освен с "пишка" пробвах и с " цицка " и " мехче " но резултатът бе само пораждане на подозрителни погледи у продавачите .

              Димо дали мога да те помоля за снимки на въпросната "пишка" ? И ако наистина си решил да се разделя с нея с най - голямо удоволствие ще я взема срещу определена от теб цена !
              [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

              Коментар


              • #67
                От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                Аз не виждам особен смисъл от подобен дренаж на кутията на филтъра. Още една грижа - да слизаш да я затапваш тази дупка преди всяко водно препятствие ми се струва много първобитна работа. И накрая все веднъж ще я забравиш ....
                При положение, че си сигурен в монтажа на самия шнорхел и в това, че няма от къде "случайно" да влезе вода, това наистина е излишна "екстра".

                Коментар


                • #68
                  От: Re: От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                  Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                  Димо дали мога да те помоля за снимки на въпросната "пишка" ? И ако наистина си решил да се разделя с нея с най - голямо удоволствие ще я взема срещу определена от теб цена !
                  Ще ти я снимам утре на светло, но не мисля, че моята ще ти свърши работа - явно вече не си върши добре работата, т.е. не уплътнява добре и цялата мърсотия от подкалника се доволство се нанася на гости на филтъра.

                  Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                  Аз не виждам особен смисъл от подобен дренаж на кутията на филтъра. Още една грижа - да слизаш да я затапваш тази дупка преди всяко водно препятствие ми се струва много първобитна работа. И накрая все веднъж ще я забравиш ....
                  Е, айде сега - то е като ръчните хъбове - щракаш веднъж на излизане от асфалта.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                    Въпросната пишка върши перфектна работа, преди да стане като бакелит от старост.. Старите водолазни апарати имаха такова нещо и служеше за издишване на въздуха. В момента в който спре издишването и се затваря от налягането. Нали се сещаш, че ако не работи, аз първи ще разбера.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Въпросната пишка върши перфектна работа, преди да стане като бакелит от старост.. Старите водолазни апарати имаха такова нещо и служеше за издишване на въздуха. В момента в който спре издишването и се затваря от налягането. Нали се сещаш, че ако не работи, аз първи ще разбера.
                      Сега ако можеш да кажеш и ЛР-номера, цена няма да имаш, че снощи се рових къде ли не и нищо. Пък нямам работа в офиса и не ми се ходи до там само за да я видя в микрокат.
                      п.п. Мойта не е станала като бакелит - по-скоро е като старо сирене

                      п.п.п. Намерих го. Даже има няколко вида:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NRC8955-DUMP-VALVE.jpg
Прегледи:2
Размер:43.6 КБ
ID:5318358NRC8955
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STC1120-AIR-INTAKE-DUMP-VALVE.jpg
Прегледи:2
Размер:45.9 КБ
ID:5318359STC1120
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MUC2417-DUMP-VALVE-ASSY.jpg
Прегледи:2
Размер:37.4 КБ
ID:5318360MUC2417

                      Моята е от първия вид
                      Последно редактирано от stargazer; 18-11-11, 09:12.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #71
                        Re: От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        ....
                        п.п.п. Намерих го. Даже има няколко вида:
                        [ATTACH=CONFIG]384538[/ATTACH]NRC8955
                        [ATTACH=CONFIG]384539[/ATTACH]STC1120
                        [ATTACH=CONFIG]384540[/ATTACH]MUC2417

                        Моята е от първия вид
                        Мерси за снимките !
                        Аз определено ще си сложа едно такова . Това обаче ще стане лятото , че тази ваканция не стигнахме до монтиране на шнорхел
                        Дали си има някакво Българско наименувание ? Предполагам , че отида в нчкои магазин и кажа , че ми трябва айр интаке думп валф ще остана неразбран
                        п.п. С грешно впечатление ли съм останал , че този клапан е монтиран на всички Ленд Роувъри ? Дали ще може да се намери в някои магазин предлагащ части за същата марка ?
                        [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #72
                          От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                          Точно това е и си работят. За третото не съм сигурен, а и не съм виждал такова. Първото е на всички Диско, Дифендър и Класик. Второто е на военните Дифендъри с големия въздушен филтър. Аз съм с такъв.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                            Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                            ...Дали ще може да се намери в някои магазин предлагащ части за същата марка ?
                            В БГ едва ли. Ще трябва да се присламчиш към някоя поръчка от острова.

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Точно това е и си работят.
                            Мойто си стои леко зяпнало, ма като гледам и това от снимката дето е уж ново - и то така . Военното изглежда по-читаво.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                              Здравей,
                              Купих тръбата с колената,скоро ще се монтира,ето да видиш малко снимки на материала Ще правят дупката с биметална боркорона,както си му е реда.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05122011362.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5325251 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05122011364.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5325252Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05122011365.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5325254

                              Коментар


                              • #75
                                От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                                Първоначално публикуван от h_service Преглед на мнение
                                Здравей,
                                Купих тръбата с колената,скоро ще се монтира,ето да видиш малко снимки на материала Ще правят дупката с биметална боркорона,както си му е реда.


                                [ATTACH=CONFIG]391073[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]391074[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]391076[/ATTACH]
                                А какво е Ф-то на тръбата - на снимките ми изглежда малко тясна.
                                Ще ти трябва още едно коляно и нещо за "похлупак" на шнорхела. Измислил ли си какво ще сложиш отгоре да не влиза вода?
                                Иначе ти пожелавам успех!

                                П.П. Качи някоя снимка като го монтираш, да го видим готов!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X