Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

    Бихте ли ми казали причините поради които возилото ми се струва че пуши повече от нормалното.Всеки път когато запаля и всеки път когато подам повече газ.Тъмен облак ме следва!Масла и филтри-сменени!Благодаря!

  • #2
    От: Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

    ...... Година, скорстна кутия , база и т.н. и т.н. ...... до безкрайност ;0 ....
    Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
    Бахти, как се изказах...

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

      Първоначално публикуван от tozzidozzi Преглед на мнение
      Бихте ли ми казали причините поради които возилото ми се струва че пуши повече от нормалното.Всеки път когато запаля и всеки път когато подам повече газ.Тъмен облак ме следва!Масла и филтри-сменени!Благодаря!
      Компресията мерена ли е скоро?
      Масло харчи ли?

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

        Масло не харчи.Компресия не е мерена!

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

          Възможно е да не е зацепена помпата както трябва ако скоро е сменяван ремъка, ако е от масло пушека тява да е сив и да мирише на масло
          Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

            Може да са филтрите, въздушния и горивния, а и ако се кара само градско и без гас може да се е позапушила.

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

              Виш EGR преди време и аз имах такъв проблем със същото паджеро . има много теми изписани за този проблем и решаването му във форума
              Михаил Войнов 0988814423

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

                Пуши ли черно (все едно гориш въглища) търси причината в горивната система,затова-сваляне,почистване и регулиране на дюзи,почистване и регулиране на ГНП и проблема ще се реши.
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

                  Черния пушек е сажди. Идва от не добро изгаряне, тоест в определен режим имаме повече нафта и по малко въздух отколкото трябва за пълното изгаряне. Това което ти може да видиш е въздушния филтър. После трябва да се гледа налягане на турбината, центровка на помпата, дюзи. Както се каза обаче, преди това се почва с мерене на компресията.
                  От друга страна е нормално при по голямо натоварване тоя дизел да изпушва, също и при стартиране.
                  Има ли разход на масло, греене, повишен разход на гориво, затруднено палене, загуба на мощност?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

                    Масло не харчи.Разход 13-14 градско и 9.5 извънградско.Като се замисля трудничко пали,а за мощността нямам идея,защото не го тормозя.Карам спокойно и с наслада.Мисля,че имам проблем с помпата и центровката.Оборотите на празен ход са около 600.Ходих в мицубиши преди време тъй като двигателя тракаше странно.Казаха,че са ми направили центровка,но имало проблем в помпата и затова не са успяли да вдигнат оборотите.Факт е ,че пуши.Къде бих могъл да отида където да погледнат налягане на турбина ,дюзи и центровка?Благодаря!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

                      здрасти колега и аз тръгнах със същия проблел като натисна гаста пушише черно започнах от турбото после ремонт помпата и дюзите накрая се оказа че на два от целиндрите изпуска компресия от сегментите и духа в картера затова го пуснах за разпродажба на части а аз си взех друк и дати кажа че тези машини са перфектни докато непочнат да създават ядове но пък и много се разпродават на части и се намират доста части хубави за тяхи на хубава цена

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паджеро 2.8 ,дразнещ черен дим.

                        Първоначално публикуван от tozzidozzi Преглед на мнение
                        Масло не харчи.Разход 13-14 градско и 9.5 извънградско.Като се замисля трудничко пали,а за мощността нямам идея,защото не го тормозя.Карам спокойно и с наслада.Мисля,че имам проблем с помпата и центровката.Оборотите на празен ход са около 600.Ходих в мицубиши преди време тъй като двигателя тракаше странно.Казаха,че са ми направили центровка,но имало проблем в помпата и затова не са успяли да вдигнат оборотите.Факт е ,че пуши.Къде бих могъл да отида където да погледнат налягане на турбина ,дюзи и центровка?Благодаря!
                        Защо не се разбереш с колегата АНДРО160 нали има сервиз за джипове и бусове нека го провери да разберете каква му е болката успех
                        Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X