Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero - избор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero - избор?

    Здравейте, скоро се очаква да си взема някакво Pajero 93-98г.
    Прочетох почти всичко, което сте си писали и май ме насочвате към :

    - 2,8tdi, автоматична кутия, супер селект и да не е с ел. амортисьори.

    Разбрах горе-долу и в какво да внимавам като го избирам -
    цвета на маслото, шума на двигателя,да го запаля на студено
    и по някакъв начин да разбера главата дали не е
    спукана или крива :- ))...което нямам идея как ще стане :- )

    Остана ми неясно:
    - как да проверя дали работят блокажите?
    - всички ли са с 2 акумулатора или това е ъпгрейд от предишния собственик?
    - каква е разликата между куитята "супер селект" и другата?
    - какви фарове и защо тр да се сменят?
    - при положение, че го взимам само за горско използване - 2.5tdi не ли задоволителен компромис?
    - по обявите гледам, че има с кръгли и правоъгълни фарове. знаете ли коя година е прехода?

    за този казват, че е 94г, а е с правоъгълни http://nfs.mobile.bg...3446&f1=details
    а този бил 95 г и е с кръгли http://nfs.mobile.bg...7790&f1=details

    Ще съм ви много благодарен да ми дадете всякакви идеи
    как да се предпазя от някаква прикрита лоша повреда като го избирам..
    Кои повреди са най-чести? Какъв е вашият опит?
    ------------------

    ... когда кто то тупой, это навсегда !

  • #2
    От: Pajero - избор?

    ами за всичко което питаш,е писано ..ползвай търсячката,и което не намериш-ще ти помогнем ..но сега като погледнах за всичко е писано
    успях за избора
    куче или вълк?
    в клетка ,или свободен?
    въпрос на личен избор.
    Вихрен Илиев
    0888249888
    blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
    Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      От: Pajero - избор?

      Най-добре е да кажеш от къде си и да дойде човек от форума дето разбира от Паджера с теб при огледа!
      Ако няма такъв вариант - то от клавиатурата могат да се дадат само най-общи съвети.
      Моето мнение е, да е с раздатка Super Select - задължително!
      Ако ще е дизел - може и 2,5 TDI да e двигателя. В много отношения е даже за предпочитане (аз например и сега пак, ако трябва да си избирам Паджеро отново щях да си взема 2,5).
      Амортесьори - важното е да държат, а дали имат регулиране на твърдостта не е толкова важно, но според мен - по-добре да имат!
      Акумулаторите - има с два, има и с един. Като изключим двойния разход в пари, когато се наложи да ги смениш - всичко останало при два акумулатора е все предимство.
      Фаровете - само въпрос на вкус.
      За блокажите е малко сложно да се обясни така как да ги провериш. При паджерото има фабрично два блокажа - на междуосевият диференциал и на задния диф. Първият се включва от лоста на раздатката с който се сменят режимите (на положение 4HLc). Вторият, ако го има - от копче долу, ниско, отпред на барчето (на него пише RD Lock). Най простия тест, за който се сещам е на сух асфалт с ниска скорост (10-20 км/ч), да ги включваш последователно (поотделно), ако работят, ще усетиш промяна в управлението на автомобила - към по-трудно.
      Главата - там внимавай много. Палиш колата, загряваш я добре. Отваряш капачката на разширителния съд (не на радиатора), даваш газ до около и над 3000 оборота, за поне десетина, двайсет секунди и наблюдаваш много внимателно в казанчето за мехурчета въздух от тръбичката, която излиза от капачката. Обърни внимание и на показанието на стрелката за температурата на таблото. Трябва да стои максимум до средата на скалата или малко по-надолу и да няма почти никакви колебания, особено резки.

      Коментар


      • #4
        От: Pajero - избор?

        А най добре взимаш ,някой който кара такава кола и отиваш с него ,качвате се карате и решав....
        За мен ,много добра кола ,и какъвто и да вземеш (2.5-2.8-3000 V 6 или 3500 V 6 )е добър избор ,зависи ти какво харесваш да караш бензин или дизел ...
        Успех в покупката
        MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
        MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

        Коментар


        • #5
          От: Pajero - избор?

          Абе въобще, много неща още трябва да се гледат.
          Най-добре наистина да вземеш някой дето кара или е карал такъв джип и го познава в детайли!
          Успех!

          Коментар


          • #6
            От: Pajero - избор?

            Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
            Палиш колата, загряваш я добре. Отваряш капачката на разширителния съд (не на радиатора), даваш газ до около и над 3000 оборота, за поне десетина, двайсет секунди и наблюдаваш много внимателно в казанчето за мехурчета въздух от тръбичката, която излиза от капачката. Обърни внимание и на показанието на стрелката за температурата на таблото. Трябва да стои максимум до средата на скалата или малко по-надолу и да няма почти никакви колебания, особено резки.
            Ради, извинявай за вмешателството, но как така ...мен са ме учили, че на загрял ДВГ в никакъв случай да не отварям капачката, било то на радиатор или на разширително казанче - да не би описанието ти да е някакъв по-специфичен метод или аз съм изостанал със знанията си?
            PAJERO I, 2.5 TDI, 90г., къса база, "палатка"
            Mercedes-Benz E250 Diesel, 95г., комби, автоматик

            Коментар


            • #7
              От: Pajero - избор?

              Първоначално публикуван от a.hristov Преглед на мнение
              Ради, извинявай за вмешателството, но как така ...мен са ме учили, че на загрял ДВГ в никакъв случай да не отварям капачката, било то на радиатор или на разширително казанче - да не би описанието ти да е някакъв по-специфичен метод или аз съм изостанал със знанията си?
              Не знам на единицата как е, но при двойката разширителният съд не е под налягане и няма никакъв проблем да се отвори.
              Клапана за налягане е на капачката на радиатора (там не трябва да се пипа). След него няма налягане в с-мата.
              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: Pajero - избор?

                Така е, не е под налягане, което е много тъпо, щото при малко не работеща капачка и радиатора остава без вода.

                Коментар


                • #9
                  От: Pajero - избор?

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Така е, не е под налягане, което е много тъпо, щото при малко не работеща капачка и радиатора остава без вода.
                  Тука не съм много съгласен!
                  Клапана за налягане не определя количеството вода, което отива към и от разширителя, а само какво е налягането в охл. с-ма.
                  Ако има загуба на течност от капачката на радиатора, то може да е само от скъсано оплътнение на самата капачка, но не от омекнала пружина на клапана!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Pajero - избор?

                    Колата си е твоя и може да си съгласен, или несъгласен в каквото си искаш.
                    Аз казвам, "периодично и по често да се гледа нивото на водата в радиатора, после в разширителя, щото абсолютно НЕ е сигурно дали радиатора ще си смукне обратно водата".

                    Коментар


                    • #11
                      От: Pajero - избор?

                      Благодаря ви. Много бяхте полезни. Особено - Ради.
                      Преди 5-6 г имах Vitara и слизах в калта, за да завъртя блокажите на предните колела,
                      така че е ясно що нямам идея какво да гледам тук :- )

                      А само още един въпрос - как да знам дали е "super select" ?

                      п.с. = за фаровете разбрах, че се сменят ако е с десен волан заради заслепяването..
                      ------------------

                      ... когда кто то тупой, это навсегда !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Pajero - избор?

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        ... "периодично и по често да се гледа нивото на водата в радиатора, после в разширителя...".
                        Е, с това съм абсолютно съгласен !
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Pajero - избор?

                          не си включвал блокажите на витарата,а хъбовете..хъбовете зацепват предните колела към полуоските и нямат нищо,ама нищо общо с блокажа-те си имат друго предназначение..а суперселекта се различава лесно по картинката на таблото,пък си и пише -влез в темата за супер селект ,там е описано надълго и нашироко..
                          но най добре вземи със себе си човек от форума,или друг който си има понятие от паджеро,като за начало е добре да кажеш откъде си
                          и какво паджеро търсиш-току виж се окаже че някой колега има за продаване точно каквото искаш
                          куче или вълк?
                          в клетка ,или свободен?
                          въпрос на личен избор.
                          Вихрен Илиев
                          0888249888
                          blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                          Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Pajero - избор?

                            Първоначално публикуван от flippo Преглед на мнение
                            А само още един въпрос - как да знам дали е "super select" ?
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E5%EB%E5%EA%F2

                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...Mitsubishi.pdf

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X