Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за АБС на Pajero 2.8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ за АБС на Pajero 2.8

    Здравейте колеги!Най-напред на бързо историята на заболяването на Pajero-то.Джипа го взех миналия май и до сега като цяло съм супер доволен.Единствено АБС-а ми създава малко грижи.В началото работеше напълно коректно.След около месец започна да изключва като покарам около половин-един час(като загрее добре двигателя и трансмисията).На другия ден-същото.Колкото е по-топло времето толкова по-бързо светва лампата на АБС-а.През Юли отидох в"Ратола"и тестера показа прецакан датчик за блокажа на средния диф(при изключен блокаж лампата на таблото мига непрекъснато-при включен свети постоянно както и трябва).В началото на зимата открих интересно нещо.При включено предно АВС-а работи.Като изключа предното и хоп лампата светва.До тук всичко е ясно-скоростите долу и подмяна на датчи/ка/ците/.Но от преди няколко дни лампата на АВС-а изобщо не иска да гасне-знаете-при контакт и палене тя трябва да загасне след няколко секунди,а след тръгване при проблем в системата светва и изключва(както е при мен).Другото което ми направи впечатление е,че липсва жуженето от хидро блока при даването на контакт.Така.Ето какво съм направил до сега: Прозвънил съм четирите датчика на колелата-на ред са; Бушоните са здрави;Няма видимо прекъснати кабели към ж-датчика,ел блока на АБС-а,хидроблока и релетата.Прегледах доста неща във форума(а и в някои от руските),но точно такъв проблем не открих!Както и не намерих електрическа схема на АВС-а,а само ремонтни такива,които в моя случай не ми помагат кой-знае колко.На ясно съм,че проблемът трудно би се разрешил без специализирана техника(тестер),но в сервиз не обичам да ходя.Затова Ви моля, ако някой е имал такъв проблем да помага-бирата е от мен.А ако някой може да даде и линк за ел.схемата-още по-добре!Pajero-то е от подписа ми.
    [B]MITSUBISHI PAJERO 2800 GLS [/B]
    [I]Super Select 1995г. дълга база[/I]
    тел.0888718566-Любо

  • #2
    От: Малко помощ за АБС на Pajero 2.8

    Виж този документ. Малко е дълго и на руски, ама от опит знам, че помага.
    35_1.pdf
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Малко помощ за АБС на Pajero 2.8

      Първоначално публикуван от gologlav Преглед на мнение
      ....при изключен блокаж лампата на таблото мига непрекъснато-при включен свети постоянно както и трябва....
      А като натиснеш педала на мокро АБС-то сработва ли?
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Малко помощ за АБС на Pajero 2.8

        Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
        Виж този документ. Малко е дълго и на руски, ама от опит знам, че помага.
        [ATTACH]307965[/ATTACH]
        Това го изчетах два пъти и другата седмица(да се оправи малко времето)мисля да го тествам по тази система.Идеята ми ,обаче е да се намери ел.схемата-да се види като се даде на контакт от къде,на къде и до къде стигат токовете.Колкото до АВС-а не равоти.Ни на мокро,ни на сухо.Между другото,дядо владо,миналата година идвахме при теб с колегата tozzidozzi,но тогава повече говорихме за слабото му парно(а за ракията не съм забравил.Просто по шибана зима от казармата не съм карал и така и не намерих време да прескоча до Костинброд)Но обещавам да се поправя!
        [B]MITSUBISHI PAJERO 2800 GLS [/B]
        [I]Super Select 1995г. дълга база[/I]
        тел.0888718566-Любо

        Коментар


        • #5
          От: Малко помощ за АБС на Pajero 2.8

          Първоначално публикуван от gologlav Преглед на мнение
          Както и не намерих електрическа схема на АВС-а,а само ремонтни такива,които в моя случай не ми помагат кой-знае колко.На ясно съм,че проблемът трудно би се разрешил без специализирана техника(тестер),но в сервиз не обичам да ходя.Затова Ви моля, ако някой е имал такъв проблем да помага-бирата е от мен.А ако някой може да даде и линк за ел.схемата-още по-добре!Pajero-то е от подписа ми.
          Първоначално публикуван от gologlav Преглед на мнение
          Идеята ми ,обаче е да се намери ел.схемата-да се види като се даде на контакт от къде,на къде и до къде стигат токовете.
          Намира се, но трудно Ако те интересува принципна схема, ето една, но да не се разсърдиш, че надписите по нея са на полски По-голяма е от разрешените 1024Х768, но за схема е простено

          Коментар


          • #6
            От: Малко помощ за АБС на Pajero 2.8

            Благодаря ти много Паджеровод!Точно за това говорех!Че е на полски изобщо не ме притеснява-засичал съм по Черноморието някоя и друга полякиня и с езика никога не съм имал проблемСамо още една молба-ако има някаква легенда към схемата(в общи линии ми е ясно кое какво е)пусни я.Ще бъде от полза и за колегите,които не са запознати със слаботокова техника.Април съм на Пясъка.Ще мина да се запознаем(ако е удобно разбира се)и да почерпя както му е редът.В събота Го грабвам(Паджерото де) с мултицета и ще видим какво ще излезе.Разбира се ще се радвам на всякакви идеи по въпроса.Бог да дава здраве на Всички Ви!
            [B]MITSUBISHI PAJERO 2800 GLS [/B]
            [I]Super Select 1995г. дълга база[/I]
            тел.0888718566-Любо

            Коментар


            • #7
              От: Малко помощ за АБС на Pajero 2.8

              Здравейте
              нов съм във форума и се извинявам ако досаждам или задам тъп въпрос. Мерси предварително
              Имам следния проблем с Паджерото/3.5 V6 97-ма/. До скоро като включа предния мост започваха да мигат зелените лампи на таблото, маркиращи предните гуми и едва като зацепи моста светваха непрекъснато.
              Сега обаче като го включа отново започват да мигат но при зацепване на моста не светят непрекъснато а продължават да мигат. Другото което не работи са датчиците за температура - вътре и вън, като външния до скоро работеше.
              По сервизите където ходих не могат да ми кажат къде се намират, поне да проверя дали въобще са включени. Ако можете да ми дадете някакво инфо ще Ви бъда благодарен.
              Поздрави.

              Коментар


              • #8
                От: Малко помощ за АБС на Pajero 2.8

                Първоначално публикуван от lawyerrs Преглед на мнение
                Здравейте
                нов съм във форума и се извинявам ако досаждам или задам тъп въпрос. Мерси предварително
                Имам следния проблем с Паджерото/3.5 V6 97-ма/. До скоро като включа предния мост започваха да мигат зелените лампи на таблото, маркиращи предните гуми и едва като зацепи моста светваха непрекъснато.
                Сега обаче като го включа отново започват да мигат но при зацепване на моста не светят непрекъснато а продължават да мигат. Другото което не работи са датчиците за температура - вътре и вън, като външния до скоро работеше.
                По сервизите където ходих не могат да ми кажат къде се намират, поне да проверя дали въобще са включени. Ако можете да ми дадете някакво инфо ще Ви бъда благодарен.
                Поздрави.
                В грешната тема си колега. Все пак, датчика за външната температура е отпред зад маската, някъде до левия фар. Ще го намериш лесно, лесно се къса при тежка експлоатация, по моргите ги има. Колкото до предния мост, най-често проблема е в пневматичните клапани, които зацепват предните полуоски към диференциала. Намират се в зоната на предната част на десния торсион. Има много писано в раздела за Mitsubishi, не си първия с този проблем. Тази кола (предполагам супер селект с този двигател) може да се кара на асфалт 4/4 без проблем, не е фатално.

                Коментар


                • #9
                  От: Малко помощ за АБС на Pajero 2.8

                  Първоначално публикуван от lawyerrs Преглед на мнение
                  Здравейте
                  нов съм във форума и се извинявам ако досаждам или задам тъп въпрос. Мерси предварително
                  Имам следния проблем с Паджерото/3.5 V6 97-ма/. До скоро като включа предния мост започваха да мигат зелените лампи на таблото, маркиращи предните гуми и едва като зацепи моста светваха непрекъснато.
                  Сега обаче като го включа отново започват да мигат но при зацепване на моста не светят непрекъснато а продължават да мигат. Другото което не работи са датчиците за температура - вътре и вън, като външния до скоро работеше.
                  По сервизите където ходих не могат да ми кажат къде се намират, поне да проверя дали въобще са включени. Ако можете да ми дадете някакво инфо ще Ви бъда благодарен.
                  Поздрави.
                  Датчикът за вътрешната темп. трябва да е под волана, горе-долу ако си седнал на шофьорското място се пада на нивото на коленете. Отдолу под волана е и представлява една лъскава пластина закопчана за пластмасата. Внимавай като я извадиш да не скъсаш кабелчетата, които излизат от нея!
                  Датчикът за външна темп. пък е ето тук:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:datchik_vanshna_temperatura.jpg
Прегледи:2
Размер:222.6 КБ
ID:5258809
                  Относно мигането на лампичките на предния мост, има изписано много във форума. Използвай търсачката и със сигурност ще намериш подробно описание на проблема!
                  Ето например една тема по въпроса. Ако нещо не ти е ясно - питай!
                  Успех!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X