Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КОМ за раздатка на Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КОМ за раздатка на Паджеро

    Колеги знае ли някой от къде мога да намеря КОМ за раздатка Super Select на Паджеро 2. Ще съм благодарен на всякаква информация - нова (ако въобще може да се намери), втора употреба, от някоя морга или какъвто и да е друг вариант. Благодаря предварително!

  • #2
    От: КОМ за раздатка на Паджеро

    съжалявам за невежеството си ,ама какво е КОМ ?
    че може и да имам у гаража,ама да не знам че така се казва
    п.п. блажени са невежите
    куче или вълк?
    в клетка ,или свободен?
    въпрос на личен избор.
    Вихрен Илиев
    0888249888
    blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
    Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      От: КОМ за раздатка на Паджеро

      Куплунг Отбор Мошности=Power Take Off
      На български не знам как се нарича, но това е привод с който се взима въртящ момент от скоростната кутия, раздатката а съм виждал и от предния мост. Захранва всякакъв подкачен инвентар.

      Аз имам КОМ за Паджеро. Но те са два вида. Според типа раздатка. Най общо 2.5 и 3.0 моторите са с по малката, 2.8 и 3.5 са с голямата. Нов КОМ от БалканСтар е 7000 лева и доставка 3 месеца.
      Моя ком беше преправен за голямата раздатка.
      Последно редактирано от skitnik; 16-02-11, 00:25.
      I get High by going Down

      Коментар


      • #4
        От: КОМ за раздатка на Паджеро

        Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
        съжалявам за невежеството си ,ама какво е КОМ ?
        че може и да имам у гаража,ама да не знам че така се казва
        п.п. блажени са невежите
        Кутия за отбор на мощност е на български - поне аз така го знам.
        Иначе ако се окаже, че имаш някой в гаража и не ти трябва си го заплювам!

        Коментар


        • #5
          От: КОМ за раздатка на Паджеро

          Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
          Куплунг Отбор Мошности=Power Take Off
          На български не знам как се нарича, но това е привод с който се взима въртящ момент от скоростната кутия, раздатката а съм виждал и от предния мост. Захранва всякакъв подкачен инвентар.

          Аз имам КОМ за Паджеро. Но те са два вида. Според типа раздатка. Най общо 2.5 и 3.0 моторите са с по малката, 2.8 и 3.5 са с голямата. Нов КОМ от БалканСтар е 7000 лева и доставка 3 месеца.
          Моя ком беше преправен за голямата раздатка.
          Какво струва 7000 лева в тоя КОМ, че нещо не разбирам?!!!!!!! Не мога, а и не искам да си представя колко ли струва там цяла нова раздатка или СК.
          А ти колега за какво го използваш, ако не е тайна? И как се сдоби с тази благинка - също ако не е тайна?

          Коментар


          • #6
            От: КОМ за раздатка на Паджеро

            Май е Коробка Отбора Мощности - и оттам идва КОМ, и съответния превод на български...

            Коментар


            • #7
              От: КОМ за раздатка на Паджеро

              Ако някой има някаква техническа информация за този КОМ, ще съм благодарен, ако я качи в темата, че нещо започват да ми се въртят разни мисли, ако не си намеря, да си го направя. Не знам дали ще стане лесно, но със сигурност няма да е невъзможно. Още повече като гледам каква му е цената на нов - правения ще излезе в десетки пъти по евтин. Може да взема да пусна едно серийно производство и да конкурирам Балканстар

              Коментар


              • #8
                От: КОМ за раздатка на Паджеро

                хехе, то производствената цена, и тая от БС нямат съвършено нищо общо
                така че няма да ги конкурираш, със сигурност

                Коментар


                • #9
                  От: КОМ за раздатка на Паджеро

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  хехе, то производствената цена, и тая от БС нямат съвършено нищо общо
                  така че няма да ги конкурираш, със сигурност
                  Или по-скоро със сигурност ще ги конкурирам, може дори да ги докам до фалит !
                  Сега сериозно, дайте наистина някакво инфо за този КОМ - чертежи, схеми...
                  Може би Паджеровод?
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: КОМ за раздатка на Паджеро

                    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                    Какво струва 7000 лева в тоя КОМ, че нещо не разбирам?!!!!!!! Не мога, а и не искам да си представя колко ли струва там цяла нова раздатка или СК.
                    А ти колега за какво го използваш, ако не е тайна? И как се сдоби с тази благинка - също ако не е тайна?
                    Имам механична лебедка засега. Планирам да закача хидропомпа и да се сдобия с хидростанция, че имам доста хидроинструмент.
                    Провери с колко болта ти е капака за КОМ-а на раздатката и мисля, че ще измислим нещо.
                    I get High by going Down

                    Коментар


                    • #11
                      От: КОМ за раздатка на Паджеро

                      С осем. Квадратен капак с 4 болта във всеки ъгъл и 4 в средата на всяка страна - общо 8.

                      Коментар


                      • #12
                        От: КОМ за раздатка на Паджеро

                        Съжалявам, че не можах да го снимам, но всичко е в сняг и едва се заврях отдолу да го погледна.
                        Ако трябва ще се мъча някак, да направя някаква снимка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: КОМ за раздатка на Паджеро

                          Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                          Съжалявам, че не можах да го снимам, но всичко е в сняг и едва се заврях отдолу да го погледна.
                          Ако трябва ще се мъча някак, да направя някаква снимка.
                          Малката раздатка, кома ще стане. Един колега от форума пък имаше само управлението му. Но не помня кой.
                          Намерих го.
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...29#post1220729
                          I get High by going Down

                          Коментар


                          • #14
                            От: КОМ за раздатка на Паджеро

                            Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                            Или по-скоро със сигурност ще ги конкурирам, може дори да ги докам до фалит !
                            Сега сериозно, дайте наистина някакво инфо за този КОМ - чертежи, схеми...
                            Може би Паджеровод?
                            Поздрави!
                            Ами може би само за общо инфо тук
                            http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/...MM4WrbfBX23g==
                            и тук
                            http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/...l3wKKnVmjRPvM=

                            Коментар


                            • #15
                              От: КОМ за раздатка на Паджеро

                              Колеги, благодаря за инфото! Ако намерите още - давайте!
                              Ще обмисля идеята да си го направя този КОМ, като задължително, ако предприема нещо на практика ще опиша всичко тук.
                              Междувременно, ако някой може да ми намери "готов" да "свирка".
                              Поздрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X