Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво масло за раздатката на П2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво масло за раздатката на П2?

    Колеги, може ли някои, със сигурност да ми каже какво масло се сипва на раздатката, защото на различни места срещам противоречива информация. Джипа е Паджеро 2; 2,5TDI; 91 година; раздатката е Super Select.
    Въпросът е, че вече сипах GL-5, по съвет на търговеца на маслото, понеже нямаше GL-4 със същия вискозитет и разбира се ме "убеди", че няма никакъв проблем да е GL-5, дори било по-добре. Но ме притеснява дали става или трябва да е GL-4, заради по-ниските му корозионни свойства към бронзови детайли в кутията(синхронизаторите). Това, което мога да кажа е, че за предния и задния диф. маслата, които навсякъде препоръчват са именно GL-5, което означава или, че тогава вече го е имало този клас масло, или че по-късно при появяването му е одобрено от Mitsubishi за иползване в диференциалите, но май не и за раздатката. За нея на места срещам масла само GL-4, на други дават и GL-5, което малко ме обърква. А не ми се рискува с неподходящо масло. Затова моля за компетентна помощ! Благодаря предварително и поздрави!

  • #2
    От: Какво масло за раздатката на П2?

    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
    Колеги, може ли някои, със сигурност да ми каже какво масло се сипва на раздатката, защото на различни места срещам противоречива информация. Джипа е Паджеро 2; 2,5TDI; 91 година; раздатката е Super Select.
    Въпросът е, че вече сипах GL-5, по съвет на търговеца на маслото, понеже нямаше GL-4 със същия вискозитет и разбира се ме "убеди", че няма никакъв проблем да е GL-5, дори било по-добре. Но ме притеснява дали става или трябва да е GL-4, заради по-ниските му корозионни свойства към бронзови детайли в кутията(синхронизаторите). Това, което мога да кажа е, че за предния и задния диф. маслата, които навсякъде препоръчват са именно GL-5, което означава или, че тогава вече го е имало този клас масло, или че по-късно при появяването му е одобрено от Mitsubishi за иползване в диференциалите, но май не и за раздатката. За нея на места срещам масла само GL-4, на други дават и GL-5, което малко ме обърква. А не ми се рискува с неподходящо масло. Затова моля за компетентна помощ! Благодаря предварително и поздрави!

    Карай си и пей с - GL-5, ако е оригинално !
    0876 79 25 21

    Коментар


    • #3
      От: Какво масло за раздатката на П2?

      Благодаря колега! Сигурен ли си, че няма проблем?

      Коментар


      • #4
        От: Какво масло за раздатката на П2?

        Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
        Благодаря колега! Сигурен ли си, че няма проблем?
        Убеден бъди, че GL-5 правилното масло, но няма как да ти гарантирам, че точно твоето е /истинско/.
        Това е проблема при продаваните масла в БГ. А и ти да си убеден, най правилно е експертиза в лаборатория.
        0876 79 25 21

        Коментар


        • #5
          От: Какво масло за раздатката на П2?

          А бе хора. Чак пък такъв проблем. Голяма дискусия стана. Редуктора си е редуктор. Не вярвам да има проблем с маслото. Едно време ги изчислявахме със социалистически масла.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Какво масло за раздатката на П2?

            Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
            А бе хора. Чак пък такъв проблем. Голяма дискусия стана. Редуктора си е редуктор. Не вярвам да има проблем с маслото. Едно време ги изчислявахме със социалистически масла.
            Притесненията ми се появиха, след като прочетох това - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=87170

            Затова питам. Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Какво масло за раздатката на П2?

              Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
              Редуктора си е редуктор. Едно време ги изчислявахме със социалистически масла.
              Хмм, де да ги имаше и сега тези автомобили от /едно време/ дето издържаха по 1 000 000 км. без ремонт , но с нов дизаин и динамични качества.
              Най вече и на /едновремешните/ цени.
              0876 79 25 21

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X