Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор - какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Акумулатор - какъв?

    Разликата е, че си говорим за различни неща ....
    По лодките .... ясно!

    При автомобилите (джипките) много рядко ще намериш генератор под 50А .... тоест, както пише по-горе спокойно може да зарежда акумулатор 100 А/ч ... че и повече.
    Няма лек автомобил, на който да му е нужна повече от 120А/ч батерия.
    И въпреки това ... доста хора от форума си слагат генератори по 100-120 А.

    Ако говорим за 200 А/ч (400 А/ч) .... сдвоени ...... няма как, малък генератор да издържи дълго ..... особенно при разряд под 10 Волта.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #17
      От: Акумулатор - какъв?

      Колега говорим принципно и в случая с претоварването тук явлението е ясно изразено. И скапването на акумулатора и загряването на генератора. Изрази от типа - "Пише, че няма никакво знаечение размера на акумулатора и размера на алтернатора" поne според мен са крайно несерьозни. Така излиза, че можем да си зареждаме акумулатора на джипа със зарядно за GSM.
      Има документация за тези неща и най-подходящ акумулатор е този който е посочен от фирмата производител за модела, а не този който се събира някак си. Поне аз не съм привърженик на - едно към гьотре. За това ми е думата. Освен със зареждането акумулатора е съобразен и с консумацията. Аз за това посочих примера с автомобил с и без климатик. Тук имаше случай в който мой познат си беше сложил бас каса с мощен усилвател - акумулатора буквално падаше след як саунд.
      Това имам предвид. Сега за +/- 5 Аh няма да се циганим ....
      Поздрави на всички.
      Последно редактирано от DimitarNikolov; 26-01-11, 10:37.
      Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
      Бахти, как се изказах...

      Коментар


      • #18
        От: Акумулатор - какъв?

        Добре. Преговори по-горе посочената тема и не пиши повече глупости. Това, което си цитирал от NIKSD е само началото на дискусията по въпроса.

        Коментар


        • #19
          От: Акумулатор - какъв?

          Искаш да кажеш - "няма никакво знаечение размера на акумулатора и размера на алтернатора" ???
          Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
          Бахти, как се изказах...

          Коментар


          • #20
            От: Акумулатор - какъв?

            Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
            Искаш да кажеш - "няма никакво знаечение размера на акумулатора и размера на алтернатора" ???
            Хайде да не изпадаме в крайности!

            Коментар


            • #21
              От: Акумулатор - какъв?

              " Преговори по-горе посочената тема и не пиши повече глупости "
              Ами темата ми миреше - copy/paste от някъде. Какво има да преговарям. Глупостите са - слагай там каквото стане - тава не го приемам ....
              Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
              Бахти, как се изказах...

              Коментар


              • #22
                От: Акумулатор - какъв?

                Тогава изкарай един семестър електрохимия, един схемотехника и заповядай да ни обясниш защо не е вярно. Иначе си свободен да не го приемаш.

                Коментар


                • #23
                  От: Акумулатор - какъв?

                  " Иначе си свободен да не го приемаш. "
                  Това и правя.


                  Само в България го има това нещо -

                  Няма никаква връзка между мощността на генератора и капацитета на акумулатора.


                  За по-евтино - слагагайте по 44 Ah за - НАВСЯКЪДЕ!!!!
                  Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                  Бахти, как се изказах...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Акумулатор - какъв?

                    Чукча не читател. Ясно съм написал критериите, по които се определя капацитетът. 44Ач наистина стигат за почти навсякъде - поне до 3л дизел. Ако стартерът е редукторен - и до 5л. Важното е да се кара в града и да не се оставят включени разни работи при спиране на двигателя.

                    Мощността на алтернатора се определя по съвсем други критерии. И тях съм написал.

                    И да, между двете няма връзка.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Акумулатор - какъв?

                      Всеки изправен автомобилен алтернатор ще зареди всеки изправен автомобилен акумулатор при нормална експлоатация. И това важи за алтернатори от 40А до колкото се сетиш, и акумулатори от 40Ah до колкото се сетиш. И в твоя случай, алтернатора ти ще успее да зарежда безгрижно най-големия акумулатор, който можеш да побереш.

                      А отношението между алтернатор, акумулатор и консуматори е съвсем друга тема. Ако искаш една система да издържа продължително големи натоварвания, слагат се големите и тежки компоненти. При еднаква експлоатация, с еднакви други условия, големият акумулатор ще ти даде по-голям резерв, когато това ти потрябва, например студено време, съчетано с дълго въртене на стартер, едновременно пускане на много консуматори, заедно с каране на фарове и висене по задръствания, когато алтернатора не смогва, забележи, не заради големия акумулатор, а заради многото консуматори и ниските обороти на празен ход.

                      А иначе избора си е твой. И той е - да сложиш капацитет като оригиналния, дето препоръчва производителя на возилото, или да сложиш по-голям, от което при една и съща експлоатациа на алтернатора няма да му е по-зле.

                      Другите твърдения от сорта на "не съм ял баница, ама брат ми е гледал как ядат", просто ги запази за себе си.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Акумулатор - какъв?

                        " 44Ач наистина стигат за почти навсякъде - поне до 3л дизел. Ако стартерът е редукторен - и до 5л."

                        Земи да пишеш до Mitsubishi - сигурен съм, че веднага ще те вземат на работа. При положение, че при мен са 2 акумулатора по 74 Аh при замяната им е един 44 Аh - това си е страхотна икономия - съответно печалба.

                        Ама тук в BG си е така - газви уредби, метанови уредби , 18 цолови джанти, акумулатори на кой кавито са му удобни и пр. - тези инженери и проектанти там са пълни балъци да се занимават със сметки и изпитания. И за какво е всичко това? Влизаш във форума и там е написано и се всичко се свежда до - слагай там какво ти падане и да не ти пука ....

                        Колеги без лоши чувства. Колегата Явор да не се засяга ама да уважаваме усилията и труда на другите - сигурен съм че са по-компетенти и по-ги разбират работите след като пишат кое за къде се препоръчва.
                        Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                        Бахти, как се изказах...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Акумулатор - какъв?

                          Пак да напомня - инженерите в завода може да са колкото си искат умни, но решават своите проблеми, а не нашите.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Акумулатор - какъв?

                            Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                            При положение, че при мен са 2 акумулатора по 74 Аh при замяната им е един 44 Аh - това си е страхотна икономия - съответно печалба.
                            Сега погледни колко ампера ти е алтернатора. Със сигурност е над 70. А на дъртия ми транзит отново бяха 2 акумулатора по 75 амперчаса, с 45А алтернатор. Нещо да кажеш по въпроса?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Акумулатор - какъв?

                              " Пак да напомня - инженерите в завода може да са колкото си искат умни, но решават своите проблеми, а не нашите."

                              И това също им го напиши.

                              Предполагам, че при мен са 2 акумулатора за да:
                              - ми е топло/хладно - имам два климатика и печка отзад
                              - да ми работят подгряване на предно и задно стъкло
                              - да иам къси, дълги, габарити и халогени
                              - да ми работят ел. седалките
                              - да ми работи люка
                              - да ми работят ел стъклата
                              - да ми работи CD-то


                              и т.н.
                              .
                              .
                              .
                              За което им БЛАГОДАРЯ. За това ще си сложа 2 акумулатора по 74Ah а не както ти ми казваш - един 44 Аh
                              Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                              Бахти, как се изказах...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Акумулатор - какъв?

                                " Сега погледни колко ампера ти е алтернатора. Със сигурност е над 70. А на дъртия ми транзит отново бяха 2 акумулатора по 75 амперчаса, с 45А алтернатор. Нещо да кажеш по въпроса? "

                                Съгласен съм колега. Но писането - давай там без значение е доста глупаво - нали.
                                Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                                Бахти, как се изказах...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X