Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още няколко въпроса за П2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още няколко въпроса за П2

    Търсих из форума но не намерих инфо за ръчната спирачка на П2. И по точно ме интересува дали замръзва зимата ? Моето е автоматик и винаги я дърпам за да не стои на Р тъй като го оставям на един голям байр И втория ми въпрос е за подгряването ... нямам лампа за подгряването на свещите ... като дам контакт се чува само релето как цъка но лампи никакви. Засега паля без да чакам и секунда но все още температурите са -2,3 градуса но при -20 трябва ли да го чакам ? Изобщо трябва ли да имам такава лампа или мойта каляска е без ?! по ВИН е произведено 91год., 2.5 ТДИ, автоматик супер селект.

  • #2
    От: Още няколко въпроса за П2

    Лампа трябва да има,виж да не е изгоряла,таблото се вади лесно и моето Паджеро палеше лесно ама го чаках винаги. На таблото прозорче с реотанче нарисувано на него няма ли? За замръзването на ръчната незнам из моето никога не го оставях на ръчна зимата.

    Коментар


    • #3
      От: Още няколко въпроса за П2

      Моето също няма лампа просто изчаквам около 1;2 секунди да изключи и стартирам.Нямал съм проблеми с ръчната зимата.

      Коментар


      • #4
        От: Още няколко въпроса за П2

        ако отпред при акумулатора имаш две релета за подгрева на свещите ,тогава лампа няма
        емил златков
        паджеро 2.5тд
        ве стром 650

        Коментар


        • #5
          От: Още няколко въпроса за П2

          А баира, на който спираш, какво пречи на това, да си оставяш колата ( АСК ) в позиция Р - то това е и идеята - P идва от Parking, все пак..

          Коментар


          • #6
            От: Още няколко въпроса за П2

            Няма значение годината и моето е 96година но няма лампа за подгряването чакаш 3-4 секунди и палиш а за ръчната никога не ми е замразвала. Е важно е и броните и уплатненията на ръчната да са здрави.

            Коментар


            • #7
              От: Още няколко въпроса за П2

              Първоначално публикуван от hibit Преглед на мнение
              ... нямам лампа за подгряването на свещите ... Изобщо трябва ли да имам такава лампа .....
              По спомени "куик глоу" системата на подгревателните свещи е без лампа(и аз търсих на едно че и му поставих ама не светна)
              Ръчната (жилото) си се смазва с грес или масло да не приема вода и трябва да не замръзне....иначе употребата и на голям наклон е желателна (и според инструкциите)..не че винаги го правим
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Още няколко въпроса за П2

                За лампата не знам, ама аз винаги оставям автомобила на ръчна, и за сега никога не съм имал проблем (да чукна на дърво). И да спомена, че не съм смазвал жилото. Според мен, ако се смаже жилото ще полепнат боклуци и тогава вече ще има проблем.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Още няколко въпроса за П2

                  Само по отношение на ръчната мога да споделя мои опит.
                  В 95% ръчната не замръзва но пък като замръзне си е холяма хурка. Аз лично досега не съм имал случаи да замръзне във въжетата но на мецресите съм виждал да замръзват накладките към диска и тогава пада едно нагряване докат отцепи ...
                  Оставянето смао на П е ок но от определн наклон нататък си иска и ръчна- на някои кутии от завода е прдвидено да издрържа много ама на някои кутии блокировката на позиция П е един келяв щифт 4мм да речем и аз не му вярвам и на равно даже па камо ли нанаклон. Нямам идея на Паджерото как е направено.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X