Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Липса на ускорение и загуба на мощност на моменти при mitsubishi pajero 2.8 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Липса на ускорение и загуба на мощност на моменти при mitsubishi pajero 2.8 TDI

    колеги,след дълго ходене по сервизите и харчене на много пари реших да пиша в сайта.Имам следния проблем при mitsubishi pajero 2.8 TDI 1996г. .не ускорява както трябва.ускорява когато си иска на моменти.и губи мощност.чистих колектори сменях филтри АГР-а съм изолирал и няма никакъв ефект.ако някой може да помогне ще съм много благодарен.мерси предварителн0

  • #2
    От: липса на ускорение и загуба на мощност на моменти при mitsubishi pajero 2.8 TDI

    Автоматик или с ръчни е?

    Коментар


    • #3
      От: липса на ускорение и загуба на мощност на моменти при mitsubishi pajero 2.8 TDI

      Обърни внимание на работата на турбокомпресора,най-вероятно това да е проблема.Самото управление на турбото е вероятната причина за проблема.
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #4
        От: липса на ускорение и загуба на мощност на моменти при mitsubishi pajero 2.8 TDI

        с ръчни

        Коментар


        • #5
          От: липса на ускорение и загуба на мощност на моменти при mitsubishi pajero 2.8 TDI

          Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
          Обърни внимание на работата на турбокомпресора,най-вероятно това да е проблема.Самото управление на турбото е вероятната причина за проблема.
          Ако беше това, нямаше да "ускорява когато си иска", а просто нямаше да ускорява. Предвидимо и регулярно. "Когато си иска" ме навежда по-скоро на въздух в горивопровода или баналния проблем със семеринга на ГНП в начален стадий.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: липса на ускорение и загуба на мощност на моменти при mitsubishi pajero 2.8 TDI

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
            Ако беше това, нямаше да "ускорява когато си иска", а просто нямаше да ускорява. Предвидимо и регулярно. "Когато си иска" ме навежда по-скоро на въздух в горивопровода или баналния проблем със семеринга на ГНП в начален стадий.
            Ами сигурен ли си в това което пишеш???Ако заяжда клапата на байпаса на турбото??За теб ако са невъзможни на мен са се случвали тези неща.И съм на 100% сигурен,че проблема не е въздух в системата ако беше това дори щеше да гасне напълно двигателя.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #7
              От: липса на ускорение и загуба на мощност на моменти при mitsubishi pajero 2.8 TDI

              Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
              Ами сигурен ли си в това което пишеш???Ако заяжда клапата на байпаса на турбото??За теб ако са невъзможни на мен са се случвали тези неща.И съм на 100% сигурен,че проблема не е въздух в системата ако беше това дори щеше да гасне напълно двигателя.
              Сигурен мога да бъда, когато колата е пред мен. От клавиатурата - мога само да давам предположения, както и всеки друг. А пък борбата с въздуха съм я водил и съм се запознал със всичките проявления на наличието му. Докато се стигне до "да гасне напълно" има няколко други етапа, ама както и да е...
              Борбата с уейстгейта и управлението му (което не е точно байпасна клапа) също съм я водил и съм стигнал до извода, че там няма нищо, което един път да заяжда, а друг път не.
              Последно редактирано от stargazer; 03-10-10, 18:51.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                От: липса на ускорение и загуба на мощност на моменти при mitsubishi pajero 2.8 TDI

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Сигурен мога да бъда, когато колата е пред мен. От клавиатурата - мога само да давам предположения, както и всеки друг. А пък борбата с въздуха съм я водил и съм се запознал със всичките проявления на наличието му. Докато се стигне до "да гасне напълно" има няколко други етапа, ама както и да е...
                Борбата с уейстгейта и управлението му (което не е точно байпасна клапа) също съм я водил и съм стигнал до извода, че там няма нищо, което един път да заяжда, а друг път не.
                След седмица ще напиша какъв е бил проблема на джипката.
                0885719173-Красимир

                Коментар


                • #9
                  От: липса на ускорение и загуба на мощност на моменти при mitsubishi pajero 2.8 TDI

                  Краси, остане ли ми време ще ти я докарам джипката

                  Коментар


                  • #10
                    От: Липса на ускорение и загуба на мощност на моменти при mitsubishi pajero 2.8 TDI

                    колега обърни внимание когато няма мощност дали изпушва черен дим може да е ЕГР във форума подробно е описано как се решава проблема с мин разходи и време
                    Михаил Войнов 0988814423

                    Коментар


                    • #11
                      От: Липса на ускорение и загуба на мощност на моменти при mitsubishi pajero 2.8 TDI

                      еххх имам същият проблем..вчера изолирах ЕГРа чистих колектори..тцтц

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X