Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ML 420 CDI (W164) тегли на дясно - нормално ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ML 420 CDI (W164) тегли на дясно - нормално ли е?

    Един приятел си купи преди 2 години ML 420 CDI sport, 2008 (W164). Сподели, че колата на прав дълъг път тегли леко на дясно - това нормално ли е?
    Кара я с нови добри гуми, редовно проверява налягането, два пъти я кара в добри сервизи, където му казали, че всичко е наред и няма какво да се прави ...
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    преди 2 години ML 420 CDI sport, 2008 (W164). Сподели, че колата на прав дълъг път тегли леко на дясно.
    Когато съм имал подобни съмнения първо пробвам на различни пътни участъци (обикновенно платното има лек наклон на дясно),следва проверка на гумите ,проверявам да няма задържане в спирачен апарат (преден но и заден),след това проверка Геометрията -предница и задница ( мога и в домашни условия) дали вертикалните наклони са в норма ,дали диагоналите са равни и последно гледам зацепването на кормилния усилвател (дали рейката ,червяка или както е устройството ) е в средна част при насочени направо гуми.
    Накрая,самодоволен от " откривателската" дейност и "мозъчната чекия" си казвам-няма начин,да няма начин!

    Коментар


    • #3
      Да не е криво купето? Тия коли са рискови по принцип, защото са търсени и все още има смисъл да се съживяват разни тоталки...
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        Мога да похваля един -единствен сервиз /стенд за геометрия ,в цяла София . И един в Пазарджик . Бая съм обиколил и съм сигурен , че си нямат идея , кво правят . Ако те интересува , ще пратя на лично
        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Последно, по моя препоръка, я кара за реглаж в с-з Експрес, бул. Амстердам 8, в Дружба-2.
          Прати ми адреса на стенда за геометрия в София.

        • didooo
          didooo коментира
          Редактиране на коментар
          Точно там .
          Да им звънне и я си оправят . Случва ми се веднъж -оправиха си я. Не знам , колко човека са операторите на стенда , но аз настоявам за Дамян .
          По принцип (ама тук почваме да теоритизираме ) , гумите на едната ос ( визирам предната , със задната никой не се е занимавал) ,може да са ок по сходимост - но едното колело да е по-назад /напред от другото . Тва ще проличи при някаква немалка скорост ,при всяка кола . Поправя се с "раздвижени шарнири " , не за всяка кола съм виждал такива , но и не съм търсил за много . Benz Bossa oт форума ни май се занимава с таквиз .
          Стига с моите щуротии , да му правят колата пак , като им каже оплакванията си !

      • #5
        Ако може да даде разпечатка на ъглите да я видим. Предполагам, и двата моста са гледани?
        Всъщност, пробвал ли е най-елементарното - размяна на гумите ляво/дясно, по мостове, по диагонал, нищо, че гумите са висок клас, имал съм случай на теглене именно от гуми.

        Коментар


        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          И аз съм имал такъв случай с чисто нови гуми.

      • #6
        Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
        Ако може да даде разпечатка на ъглите да я видим. Предполагам, и двата моста са гледани?
        Всъщност, пробвал ли е най-елементарното - размяна на гумите ляво/дясно, по мостове, по диагонал, нищо, че гумите са висок клас, имал съм случай на теглене именно от гуми.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ивайло-кола-2.jpg
Прегледи:143
Размер:171.6 КБ
ID:6941053 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ивайло-кола-2.jpg
Прегледи:149
Размер:200.4 КБ
ID:6941055
        Прикачени файлове
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #7
          В такива случаи най-лесно проверявам дали колата започва да тегли наляво, когато покарам в "насрещната" лента на прав двулентов пуст път. Или държи курса като съм по-средата.Така си доказвам, че е от страничният наклон на пътя.

          А ако дърпането е извън нормалното, си играя да "настроя" предницата, доколкото ми позволяват възможностите на колата. И държа левите гуми с малко по-ниско налягане.
          Човек се учи докато е прост!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X