Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

    Добър вечер,
    В търсене съм на гъзовоз ама по така с характер.
    Бензбоса все зарибява че 126-ците са по по най.
    Гледам днеска в нета тези двенките:
    1.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mb1.jpg
Прегледи:1
Размер:216.7 КБ
ID:6141416Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mb2.jpg
Прегледи:1
Размер:249.6 КБ
ID:6141417

    2.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mb3.jpg
Прегледи:1
Размер:193.1 КБ
ID:6141418Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mb4.jpg
Прегледи:1
Размер:164.5 КБ
ID:6141419

    Кое е по читаво и какво може да се очаква.
    Благодаря завниманието
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

    Не съм боса

    Първата ме кефи повече, мен лично
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

      Тези и двете...си ги остави да почиват в мир. Те каквото е имало да дават като коли са го дали отдавна на който е трябвало. Сега са само радост за окото-обект на възхищение и мълчаливо съзерцание. Ако опиташ да ги ползваш като коли...едно, че едва ли ще го понесат, отделно тежестта върху джоба може да дойде преголяма.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

        Колега тези и двете ще надживеят много от днешните нови автомобили а при правилно използване и поддръжка само може да поскъпват.

        Коментар


        • #5
          От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

          Ще надживеят ако ги ползваш по предназначение-каране 1-2 пъти в седмицата за кеф и с носталгия какво е било автомобилостроенето едно време. Като всекидневки много бързо ще се вкочинясат, особено в български условия. Имам нагледен пример с един арабин, дето само такива кара, събрал ги е вече 4-5 и ни една не е като нормална кола, да се качиш и да си сигурен, че ще стигнеш примерно до морето с нея. Все имат нещо за правене и то е точно защото ги кара като всекидневки в София.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

            Който не е карал старите модели мерцедес, значи нищо не е видял от живота. Говоря за моделите като тези на снимките W126, W140, W124, W201 и други. Дори в момента карам едно 190, 91 година, което е безсмъртно. За последната година му навъртях над 130 000 километра и освен масло, филтри и ремъци друго не е поискал. Мотора е бензинов двулитров с верига механичен инжекцион с обикновена газ направена много кадърно. Харчи ми 10/100 газ в града. Бензина го яде много повече, но и повече върви. Тези коли се сравняват с някой модели от други марки автомобили 15 години по-нови от тях. Само който е имал такъв мерцл знае за какво иде реч. Има някаква носталгия към тези коли . Едно клипче за почитателите на времето на истинските автомобили ! https://www.youtube.com/watch?v=Gw-AxiVqihM

            п.п Пурата е по-добрия вариант в случая. Само велурения салон малко дразни.
            Последно редактирано от beliptici; 06-01-18, 23:44.
            “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

            Коментар


            • #7
              От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

              Още не съм видял някой да е ''уморил'' V8 на Мерцедес-Бенц. Еле па от тези дъртите. Имал съм 10 Мерцедеса, повечето баш точно такива, знам какво говоря - ежедневна, не, денонощна експлоатация във всякакви условия, дъжд, сняг, студ, пек, товарене, дърпане, подаване на ток, всичко!
              Тези машини са вечни! Истинска, ГФР-ейска сурова стомана!
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #8
                От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                Голям смях отново с посочените километри пробег. Май липсва една нула.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #9
                  От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  Голям смях отново с посочените километри пробег. Май липсва една нула.
                  Шо па ти.Като ти праят вчепетление , да ти не дават да коментираш и километража.
                  И ръждите , и гнилочите.
                  Па добре , че нема а та карат , като некоги и да ръкоплескаш , кат минуват покрай тебе с тиа ръжди.
                  Последно редактирано от jeko47; 07-01-18, 01:43.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                    хех .. и аз преди ден и половина бях в таз гоУема диУема - щот втората кола стана тотал - и аз така , бе дай си зема нещо класи...
                    2002 S430 90k km $5100
                    1999 E320 122Kkm $ 4999
                    1992 S320 174k km $3200
                    тук километри не пипат .... останалото според случая
                    в крайна сметка се отказах в ползата на по-съвременното и практично за града, детето, кучето и прочие. (2012 Хюндай Елантра Туринг - в Европа се воси май i30CW)
                    Успех в избора!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                      W126,без да се замисляш.Имал съм няколко и не говоря от любов към приказката.140 - ката е последният от хубавите,а 126 е най-хубавият модел на марката във всяко отношение.Като качество на изработка,материали,комфорт и пътно поведение е без аналог.
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                        Като притежател на кола от тази ера, да се изкажа. Боса е ясен, ще ти каже давай, няма такава кола. Вярно е. Но - влизаш в един филм, за това чудо почти всички части са на поръчка, много от тях само оригинални на много неприлични пари. Има и оригинални на много сносни. Викат 124-ка, а то ги има навсякъде. Да амa не - де ги с 2.8 двигател...тишина. С двулитрови пълно. Да ама на моята почти нищо от нормална 124-ка не става. Тия километри на обявите са пълен смях, били са толкова преди 20 години. Вече започват да се амортизират немислими за износване части, просто са на 20+ години. Пресен пример за моя, стабилизиращата щанга е износена в двата края на тампоните. Нова само оригинална - 602 лева. За 4 кила стоманена изковка. Естествено с поръчка 10 дена. Втора ръка части за тези коли забрави, в моргата всичко е по-зле от моята стара част. Нормално, над 20 годишни са, намерих си стабилизираща щанга - като моята е. Като се има предвид, начина на съхранение в моргите, всичко и да е било читаво, става леш. Надявай е да имат осмак в морга. И така нататък. Иначе като коли са перфектни, но вече времето си казва думата. Ако е както споменаха по-горе, да се повозиш два пъти в седмицата, имаш друга кола и нагласа за борба с гореспоменатите проблеми, вземай. Кеф цена няма беше казал някой. Аз нямах гащи да взема навремето W140 .
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                          Първоначално публикуван от beliptici Преглед на мнение
                          а последната година му навъртях над 130 000 километра и освен масло, филтри и ремъци друго не е поискал.qihM

                          п.п Пурата е по-добрия вариант в случая. Само велурения салон малко дразни.
                          Искаш да кажеш че минаваш на ден средно по 300 километра и аз карам доста но тези километри звучат малко като научна фантастика нищо лично
                          ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                            Не е бе човек.Патрулката и Опел но на денонощие изминава средно около 300-320км.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Ще надживеят ако ги ползваш по предназначение-каране 1-2 пъти в седмицата за кеф и с носталгия какво е било автомобилостроенето едно време. Като всекидневки много бързо ще се вкочинясат, особено в български условия. Имам нагледен пример с един арабин, дето само такива кара, събрал ги е вече 4-5 и ни една не е като нормална кола, да се качиш и да си сигурен, че ще стигнеш примерно до морето с нея. Все имат нещо за правене и то е точно защото ги кара като всекидневки в София.
                              От това конкретния арабин как си поддържа Мерцедесите, няма как да се извади окончателна представителна извадка. Мой приятел и участник тук кара две S класи като на Benzboss (W140) и не ги спира. S320 и S500. Ежедневно се изминават по 200-300км. Нямам представа коя година вече ги кара и не ги спира, но предполагам поне 5г са при него. Хич да не си мислите, че човека не е с възможности за по-нова S класа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X