Обява

Свий
Няма добавени обяви.

w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

    Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
    Ето този джип , където ти е на аватара , си ги гони тези три тона
    п.с. Съдя по този джип ,където е на моят аватар
    Не е и той три тона, като купя джип винаги го мера на кантара на вторични. Тойота 100. 4.2д. е точно 2.650кг. А това е един от най тежките джипове, които се карат масово. Гранд Черок, WK 3-дизел е 2.300кг.което си е множко. А най интересното е ,че Гега дълга база тежи 2.200кг.Гранд Чероки WJ-4.7 kuadra тежи 1.800кг. На обявите в мобилето, където пише характеристиките може да се види в Аутодатата най точно кой джип колко тежи. Няма джип три тона, който се кара масово , можеби само някой Американски, които за тях не коментираме!
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

    Коментар


    • #17
      От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

      Имах предвид максимално допустимо тегло... 'Лекото' тегло е друга работа, ама към 2480кг (сухо тегло на Джипката) ако добавиш 5 човека х 100кг дори и без никакъв багаж и излизаш над допустимото
      Тойотата 'суха' поне по достъпни параметри е по-лека от Джипа, но го бие (и то с много) с полезното тегло, и като максимално тегло подминава 3.2 тона...
      Но това е друг въпрос...
      За максималната скорост най-важните неща са челната площ и съпротивление и съотношението им към мощността... Голям кютюк с 3-4кв.м. челна площ и 300к.с. да му сложиш, трудно може да достигне 220км/ч максимална скорост...
      Докато с 1.5кв.м. челна площ и под 200к.с. подминава 300км/ч...
      Просто 'джипообразните' съвсем не са бИгачки, нито се държат добре в завой, нито ускоряват, нито спират добре... Тях силата им е другаде... Та ако си решил с джипка да се правиш на бегачка - си сгрешил
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

        Първоначално публикуван от trzhelev Преглед на мнение
        Здравейте , притежавам МЛ320ЦДИ 2007 от 1 година,реални 160 000 км , всичко е перфектно,сменени всички масла и филтри , преди месеци , но вчера за първи път на магистралата пробвах да кача максимална скорост
        но на 210 км, стрелката започна да се качва бавно до 215 ,и после не можа повече ..... а до 260 има бая.Бяхме 2-ма по 110 кг , но не мисля че за такъв автомобил , това е проблем.... Защо е така , някой ако може да ми каже !!!само да допълня, до 200 км е голям звяр, огромна мощност ..... били сме 7 души и дърпа яко ,.....
        Благодаря предварително за коментарите, и съвети ако може
        Боже, вземи си вересиите!

        Коментар


        • #19
          От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

          Първоначално публикуван от trzhelev Преглед на мнение
          ...но на 210 км, стрелката започна да се качва бавно до 215 ..... били сме 7 души и дърпа яко ,.....
          и съвети ако може
          Маани са с тия бангии, тава са ти го продале те така и не става за чеп за зеле от ньего. Сигурно е омешал водата и антифриза и затова връви като мъртвец. Давай тава на вторични и иди си земи нещо като ората. Бегай с тия таралясници са не занимавай.

          Коментар


          • #20
            От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

            Колега, да ти кажа какъв е проблема по-директно, че гледам никой друг не ще.

            Когато някой е добре финансово и здравословно (или просто е малък) си мисли, че е гоуем, ма не е точно така.
            Това обикновено става ясно (в случаи подобни на твоя), ако си одраскаш тавана с около 200, еле па със 7 човека.
            ... ма дано не ти се случи да ме разбереш емпирично.

            P.S. Да раздават газ на макс с натъпкана кола е присъщо за тийнейджърите, току що, взели книжка с колата на тате, та се надявам по-бързо да го израснеш тоя момент.

            P.P.S. С паричките за GL-а си купи S, пак ше си гъзар, а и 200 не се усещат.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 24-04-16, 10:49. Причина: P.S.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

              Джоу (x3mrjoe) , не съм казвал че като бяхме 7 души съм бил на макс скорост, а че е мощна колата натоварена , а за пробата 2 -ма си бяхме на макс скорост, както съм упоменал, за S класа съм се замислял, но не съм се возил, така че като дойде момента, качвам се на двете, и каквото душа иска
              Audi A6 2.7 T quattro (230 Hp)97'
              VW GOLF 2.3 VR5 4motion (170 Hp) 99'
              BMW 325i X (192 Hp)2003
              ML 320 CDI (224 Hp) 2007

              Коментар


              • #22
                От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                Хм... Понятията ни явно се разминават Мощна кола 220к.с. при тегло над 2 тона?! Ами това са над 10кг/к.с.
                Същото съотношение (че и по-добро) го има и дърто голфче...
                Затова не се самозалъгвай, че си взел мощен автомобил - това си е напълно нормален автомобил...
                И съответно не очаквай от него чудеса...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                  Първоначално публикуван от trzhelev Преглед на мнение
                  Джоу (x3mrjoe) , не съм казвал че като бяхме 7 души съм бил на макс скорост, а че е мощна колата натоварена , а за пробата 2 -ма си бяхме на макс скорост, както съм упоменал, за S класа съм се замислял, но не съм се возил, така че като дойде момента, качвам се на двете, и каквото душа иска
                  Да ти имам и представата за мощтна кола МЛ320 е доста далеч от представата за мощен джип.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #24
                    От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                    Май някой не разбра темата ... ... не го пиша да изтъкна колата , а просто коментар за самата Тема ...хах .... то е ясно че едни 500 коня ще дърпат по яко ...а може и 1000
                    а за голфчето - не ми го хвали то и ладата на баща ми чипосана дърпа по яко от МЛ-а , пък камо ли и други
                    Дерзайте хора
                    Audi A6 2.7 T quattro (230 Hp)97'
                    VW GOLF 2.3 VR5 4motion (170 Hp) 99'
                    BMW 325i X (192 Hp)2003
                    ML 320 CDI (224 Hp) 2007

                    Коментар


                    • #25
                      От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                      Много се чудех дали да пиша, ама не се сдържах.

                      Ако споменатият ти ML е що годе в прилично състояние може и да за качиш някой и друг километър отгоре. Но това едва ли ще спомогне за избиването на комплексите. И като ти чета другите теми още си доста далеч го GL, така че карай си спокойно съвчето и не се коси.
                      Nissan Patrol 2008
                      Mercedes c220 cdi 2006
                      Mercedes cls350 cdi 2013
                      Mercedes GL 450 cdi 2012

                      Коментар


                      • #26
                        От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                        alexander_76 усещам малко злобичка ,не можеш ли да дадеш някой нормален отговор като всички други ?
                        Следял си ми темите ,Благодаря ! Чувствам се специален , Лоша реклама няма ,просълзих се
                        а за GL-a ми не мисли, преоритетите са важни като му дойде времето тогава
                        все пак има обикновенни бедни хорица КАТО МЕН , които цял живот си мечтаят как да си избиват комплекси чрез коли - особено 8 годишни ,втора ръка
                        Последно редактирано от trzhelev; 27-04-16, 19:56.
                        Audi A6 2.7 T quattro (230 Hp)97'
                        VW GOLF 2.3 VR5 4motion (170 Hp) 99'
                        BMW 325i X (192 Hp)2003
                        ML 320 CDI (224 Hp) 2007

                        Коментар


                        • #27
                          От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                          Благодаря, 210 пише,
                          Audi A6 2.7 T quattro (230 Hp)97'
                          VW GOLF 2.3 VR5 4motion (170 Hp) 99'
                          BMW 325i X (192 Hp)2003
                          ML 320 CDI (224 Hp) 2007

                          Коментар


                          • #28
                            От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                            Нещо си се объркал със злобичката. Това веднъж ми мина през ръцете и по ирония на съдбата отново го има в гаража. Незнам какво разбираш под нормален отговор. Ако те задоволява това че може още над 210, и това не е чуто или видяно а пробвано и то многократно на два отделни екземпляра от споменатите.
                            Що се отнася зя чувството за специален може и да се почувстваш така ако разбереш какво те чака с GL.
                            Nissan Patrol 2008
                            Mercedes c220 cdi 2006
                            Mercedes cls350 cdi 2013
                            Mercedes GL 450 cdi 2012

                            Коментар


                            • #29
                              От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                              затова искам GL да е от магазина, нов , , поне 3 години да не го мисля , а МЛ-а ми е от 1 година, не е на въздушно окачване и съм доволен, сменен само температурен датчик ( 40лв) за 20 000 км.Като сменях маслото преди седмица , на диагностиката , всичко в норми
                              и най вече - Здраве да е , няма вечни неща, камо ли коли
                              Ай лека !!!
                              Audi A6 2.7 T quattro (230 Hp)97'
                              VW GOLF 2.3 VR5 4motion (170 Hp) 99'
                              BMW 325i X (192 Hp)2003
                              ML 320 CDI (224 Hp) 2007

                              Коментар


                              • #30
                                От: w164 ML320 CDI няма мощност след 210 км

                                Ма що тормозите колите с такива скорости по нашите пътища.Аз като мина 130-140 и като знам на какво дередже е "магистралата" направо се плаша.Така ,че радвайте се на автомобила който ви вози и му се насладете... !
                                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                                Ат.Буров.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X