Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

    Колеги прочетох няколко теми относно смяната на автоматична скоростна кутия с механична.Но някои неща така или иначе не ми станаха ясни.
    По конкретно джипа ,на който искам да сменя кутията, е г 280.Искам да ви попитам за скоростна кутия ге-трак.Казаха ми да търся такава. Само от Ге-класа ли трябва да е кутията или може и от друг мерцедес.Може ли да ми дадете някакви номера на кутии ,които да търся.При смяната на кутията трябва ли да се сменя и радиатора?Нали масления радиатор на автоматика е във водния,а при механичната скоростна кутия е разположен отвън до водния радиатор?Изобщо всичко което трябва да се набави , за да стане всичко заводско.Възможно ли е да се сложи по бърз диференциал с цел по-голяма максимална скорост ?И пак номера на скоростни кутии.Благодаря на всички предварително. Джипа е стегнат от всякъде само тази скоростна кутия създава проблеми и май е по добре да я сменя .

  • #2
    От: Смяна на автоматияна скоростна кутия на Г

    Отговори на вьпроса ти мога да намеря,но на английски.Или поне мога да опитам с някои от вьпросите.

    Имам и аз един вьпрос - какво и е на сегашната кутия?Година на джипа да кажеш или номер на кутията?И защо не те кефи тая?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

      Гетраг имат два модела дето се слагат на Г, ако говорим за 460. Разликата е в предавателните числа. Има малък шанс да се наложи да смениш фланеца. Ръчната на Гектраг няма маслено охлаждане, най-вече щото работи с атф, пък и е ръчка
      За дифовете - твоите какви са? Ако не знаеш, на тях има табелка, кажи какво пише на нея.
      Иначе радиатор маслен имам и мога да ти дам. Имам и 4 степенна ръчна, ама не е Гетраг, ако искаш да пробваш как е с ръчка

      ПП Ако ще хвърляш автоматика, обади ми се.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

        На "лимузинските" г-трак, ухото за стартера е от шофьорската страна, а на 280-то, от другата.
        Принципно, г-трак се използва защото е по здрава и надеждна от другите модели заимствани от колици. Има 10 едри шлици на вала, а другите са със ситни. Донори са 123 и 126, бензинови. Рядкост са.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

          По документи джипа се води/ пух 280 ге / производство-17.11.1986 къса база.Автоматика ми създава проблеми, иначе нямаше да помисля за смяна- последно при максимална скорост все едно излиза от скорост и мотора се форсира до край.Смених маслото на автоматика, филтъра ,но всеки ми казва ,че тези кутии били стари нямало части и т.н. ,иначе щях да сваля и кутията ,за да и направя една профилактика.Сега джипът е спънат не ,ми харесва как върви,когато го наитискам сменя скоростите на 4000 оборота ,гори ми 20-25, а всичко друго му е изрядно.Имаме друг джип със същия мотор само че ръчка /дълга база/ и е в пъти по-добре - върви повече , а гори 15-16 при нормално каране.Не знам какво да правя още се чудя дали да не сваля скоростната кутия.Препоръчайте добри майстори на автоматици в пловдивски регион.Благодаря за всичко колеги.

          на големия талон има два номера.
          46023217902598

          11099412002413

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

            Ако от някъде (моргата) ти падне 6-степенна, не се колебай. Става лесно и е в пъти по добра от г-трака.
            Тоя автомат е безполезно изкопаемо. При Ковачев в Пловдив има няколко такива, включително и мойта старата е там.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

              6-степенна механична нали? Само да попитам от какъв мерцедес -модел ,година ?Някой слагал ли е такава?

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                Ако от някъде (моргата) ти падне 6-степенна, не се колебай. Става лесно и е в пъти по добра от г-трака.
                Защо е по добра?
                На моя Гтрак стартера е от ляво.
                По вин тук си намери номера на кутията. Иска регистрация но е полезно място.
                Виж тук за справка.

                Знам на едно място 6 степенна кутия, но и искат 1500лв. Моето мнение е, че не си заслужава да набуташ още една скорост межди 1ва и 4та.

                ПП. Напиши от къде си.
                В Пловдив ми предлагаха някакъв незнаен мерцедесов автомат за 100 лв. Имаме и колега във форума който с автомати си вади хляба.
                Последно редактирано от drukman; 11-07-10, 17:23.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

                  Потърси ssspeed - все ще ти каже нещо от полза, пък може и да ти оправи дерта.
                  Казва се Стоян, и е от Пловдив.
                  Вальо има предвид точно него.
                  Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

                    Първоначално публикуван от danco3311 Преглед на мнение
                    По документи джипа се води/ пух 280 ге / производство-17.11.1986 къса база.Автоматика ми създава проблеми, иначе нямаше да помисля за смяна- последно при максимална скорост все едно излиза от скорост и мотора се форсира до край.Смених маслото на автоматика, филтъра ,но всеки ми казва ,че тези кутии били стари нямало части и т.н. ,иначе щях да сваля и кутията ,за да и направя една профилактика.Сега джипът е спънат не ,ми харесва как върви,когато го наитискам сменя скоростите на 4000 оборота ,гори ми 20-25, а всичко друго му е изрядно.Имаме друг джип със същия мотор само че ръчка /дълга база/ и е в пъти по-добре - върви повече , а гори 15-16 при нормално каране.Не знам какво да правя още се чудя дали да не сваля скоростната кутия.Препоръчайте добри майстори на автоматици в пловдивски регион.Благодаря за всичко колеги.

                    на големия талон има два номера.
                    46023217902598

                    11099412002413
                    Ще имаш лично след 2 минутки,стьпка по стьпка ка се настройва кутия като твоята и коя как се проверява.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

                      Колега питай в Пловдив за Хаги,той е най добрия майстор на автомати.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

                        Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                        Колега питай в Пловдив за Хаги,той е най добрия майстор на автомати.
                        Така ли???????
                        Нали нямаш против да познавам по-добри от арменеца - също са в Пловдив...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Ще имаш лично след 2 минутки,стьпка по стьпка ка се настройва кутия като твоята и коя как се проверява.
                          Пусни и за простосмъртните де...
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

                            Ти раздела го знаеш,а като го пускам като линк ми го трият и няма смисьл да ядосвам модераторите.

                            Пр положение,че включва на високи обороти и само е изключила,а не пуши,сеца,рита,липса на скорост/и,припльзва..................може колегата да се размине само с някой вакум или БЬРЗА НАСТРОЙКА НА СКОРОСТИТЕ,а тая тема на теб ти е ясна кьде е.Кажи и ти я пускам на лични.


                            Задрьж така да видим Вени какво има в предвид - аз знам един човек дето ги работи,леко повече от познат ли приятел е на Вени,но ще си трая.Седи гледай мача.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на автоматична скоростна кутия на Г

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Задрьж така да видим Вени какво има в предвид - аз знам един човек дето ги работи,леко повече от познат ли приятел е на Вени,но ще си трая.Седи гледай мача.
                              Какво да ти кажа...
                              съученици от детската градина....
                              1969 година беше
                              после...
                              после - какво да ти кажа - не сме само съученици - приятели сме - оттогава

                              ( е, верно, че се бихме за едно гадже, ама - в първи клас беше...- простено е)
                              Помниш ли, бе, Тяна... виждам, че четеш темата!!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X