Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

    Здраевйте
    Имам следното питане:
    Един приятел се е навил да купува кола и то Мерцедес ML320 2000г. модел от Англия да си я внесе. Проучихме нещата, по-евтини са, кво като е с десен волан.... Та... в прочитане в нета, с консултация с познати, разбирачи се научи, че колите внесени от Англия са изгнили отдолу целите, а и не само, заради климата и метеорологичните условия на острова. .... Верно ли е това че гният така тия колици там?? И заслужава ли си да се ходи, то че заслужава поне гъс път да види, но... Какво да гледаме двамата като идем, аз ще съм преводача само от англ-бг жив превод, но какво да гледа той по джипът? Не разбираме много от коли и двамата, какви проблеми имат тия модели мерцедес мл 320? Какви дефекти често им се среща ? Мерси за съвета... Или по-добре от тук да купим внесена от Германия или Швейцария ?
    Благодаря от сърце на помогналите ни!!

  • #2
    До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

    За бога братя не купувайте коли с десен волан.Ставате предпоставка за ПТП.Човешкият живот не струва 5-6000лв.

    Коментар


    • #3
      До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

      Мисля че сам си отговорил на въпроса дали да се вземе оттам кола още като си написал че е с десен волан.Лично за мене ТВЪРДО НЕ

      Коментар


      • #4
        До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

        +1 НЕ.

        Моите уважения, не Ви познавам, но точно като си представя водач взел такъв джип да го кара в БГ и то с репликата "кво като е с десен волан.... " и ми се изправя косата..!!
        Mitsubishi L200, 2.5 TDI (2006) Intense, Mitsubishi Outlander 2.4 MIVEC CVT ( 2008 ) Instyle +

        Коментар


        • #5
          До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

          Специално МЛ320 преди 2000г. може да се намери в Европа с ляв волан за 4500-5000Е. Не виждам смисъл да се купува с десен волан за подобни пари. Иначе първото поколение на МЛ се ползва с доста противоречива слава. Атмосферен бензин V6, градско 18-20/100.

          Коментар


          • #6
            До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

            Имах честа да подържам един от първите модели внесени у нас,директно от САЩ.Освен доста дребни проблеми основният проблем се оказа автоматика.Отказваше навсякаде и по всяко време.От влизането в авариен режим до пълното изчезване на скоростите.Ремонтите в спецялизираните сервизи бяха дълги но за сметка на това неуспешни.Заради това по възможност ръчка.От двигателя пролеми никакви.

            Коментар


            • #7
              До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

              Аз сьм виждал Мерцедес англичанин с изгнили пружини,за тенекето да не говорим.И за МЛ ако питаш какви проблеми има.................бая тема ще откараме,но поне годината му е сравнително добра.

              Огледай нещо нормално,а не обратна англичанка.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

                Понеже е всеизвестен факт че първите МЛ-и са тотални тояги ти препоръчвам да търсиш след фейслифта през 2001г.

                Относно десният волан и аз съм силно против, въпреки че има много специалисти които твърдят че не пречи.
                • Toyota Hilux DLX, 05.2007 • MB E 320 CDI, 05.2007 • Mazda 3 BL 08.2011 • Punto 1,2 SPI 10.1998 •

                Коментар


                • #9
                  До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

                  Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
                  За бога братя не купувайте коли с десен волан.Ставате предпоставка за ПТП.Човешкият живот не струва 5-6000лв.
                  предпоставки за ПТП , ако си ЛЕВ Толстой, колега,...., а що се отнася до човешкият живот , то той е БЕЗЦЕНЕН!!!
                  I want out !!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

                    Първоначално публикуван от Hummer_H1 Преглед на мнение
                    Заради това по възможност ръчка.
                    Серийно с механична кутия са само ML230 и 270CDI.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

                      Доколкото знам,след 2005 проблемите с автомата са оправени.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

                        По въпроса за внесен автомобил от Англия...отдолу изгнили целите е малко силно казано.Зависи и от коя част на Англия е /северна или южна/.Но все пак ДА,гният малко повече от държави като Италия,където климата е по-умерен.Пък и колко може да изгние един 10 годишен МЛ от 2000 година!?!Подкрепям мненията на колегите,че проблема с автоматика е често срещан,но и поправен след 2004та ако не се лъжа.А намирането си е чиста игра с късмет,освен ако не отивате по предварително прегледана обява.Може и още със влизането в Англия да попаднете на МЛ320,а може и 1 седмица да се лутате и пак да не намерите каквото ви трябва.А за колегите,които ненавиждат десния волан само да погледнат "черната" статистика и да кажат колко от катастрофите през изминалата година са станали по вина на автомобил с десен волан,както и колко от тях са станали по вина на автомобил с ляв волан!УСПЕХ!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

                          Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                          предпоставки за ПТП , ако си ЛЕВ Толстой, колега,...., а що се отнася до човешкият живот , то той е БЕЗЦЕНЕН!!!
                          Що ли в Русия(а може би не само)не регистрират коли с десен волан,а пускат само временно пребиваващи.А тоя дето оня ден караше една "обратна" витарка след мен 10км(бях с бус)и излизаше в дясно на банкета да гледа отсреща сигурно е бил Уилям Шекспир от Англия,пък може да си бил и ти.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

                            Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
                            Що ли в Русия(а може би не само)не регистрират коли с десен волан,а пускат само временно пребиваващи.А тоя дето оня ден караше една "обратна" витарка след мен 10км(бях с бус)и излизаше в дясно на банкета да гледа отсреща сигурно е бил Уилям Шекспир от Англия,пък може да си бил и ти.
                            ееее, хвана ме...
                            I want out !!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: ПИТАНЕ: Мercedes ML 320

                              Аз карам МЛ270 от Англия. Докарах си го декември 2008г. Тогава го купих за 4600 паунда от там. Сега като гледам цените почти година и половина по-късно са си почти същите, поне в интернет. Затова според мен няма сметка да се взема от там, защото горе долу цените се изравниха с тези с левите волани. За коментарите колко опасни били десните волани мога да кажа, че е много много пресилено да не кажа пълни глупости. Аз не съм от тези, които тяхното е най-хубаво, а просто се опитвам да бъда обективен. Много ясно, че с ляв волан е по-добре, но не си струва, ако разликата е 5-6-7 хиляди. Десния волан създава неудобство, но не и опасност, защото щом ти е толкова акъла да си излизаш от платното без видимост (с десния волан) ти ще го направиш същото и с левия само, че на завой като тръгнеш да изпреварваш без видимост. С десния волан трябва повече търпение и спокойствие. Ако си нервак и караш като, че ли някой те гони по-добре НЕ! Друго което трябва да се спомене, е че с МЛ задруднения с видимостта ще имаш само с бусовете и камионите, защото при леките коли имаш отлична видимост над тях. Точно поради това колкото и странно да звучи аз предпочитам МЛ-а с десния волан отколкото лека кола с ляв, защото с МЛ-а е по-удобно, повечето МПС-та са леки коли и нямам нужда леко да отивам в ляво за да погледна дали идва кола срещу мен, защото виждам над тях. За бусовете и камионите е малко по трудно и трябва да се изчака лека извивка на пътя и тогава спокойно може да се види от дясната страна.
                              Пак казвам, разбира се с ляв волан е много по-добре, но за 5-6 хиляди разлика в цената наистина си заслужава неудобството на десния волан, ако става въпрос за джипове. Лека кола извън градско с десен волан не съм карал и не мога да кажа как ще е но мисля, че там наистина вече е доста трудно. Минал съм около 15-16 хилчди км. извънградско и досега НИКОГА не съм създал дори и минимална опасност на пътя заради това, че карам джип с десен волан.
                              Моя МЛ го купих от Бирмингам и отдолу няма нищо изгнило в добро състояние е що се отнася за гниенето. С автоматика също нямам никакви проблеми, но и мен много ме притеснява, защото както няма проблеми и така изведнъж може да спре да работи. С автоматика требва много нежно, стил на каране газ спирачка, резки движения и т.н не му понасят. То всичко е относително, но такива са ми наблюденията за автоматичните кутии.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X