Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрации и резонанси - причини и справяне с тях

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрации и резонанси - причини и справяне с тях

    Както знаете имах ужасни вибрации и резонански и много мнения и коментари по въпроса. Оказа се че е крив и небалансиран преден кардан. Изпратих го в Динамик - гр. Кубрат. Проблема е решен.
    Прикачени файлове

  • #2
    Крив ... Кво го правиха? И за кви пари?

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Крив ... Кво го правиха? И за кви пари?
      Смяна на карета + изправяне и баланс - 180лв без ДДС.

      Иначе само баланс - 60лв, каре - 24лв и малко за труд точно колко незнам.

      Коментар


      • #4
        Забележете обаче при лифтинга как кардана се разпъва повече. Дали е хубаво да се правят фланци за да го попребера ?

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от kernel Преглед на мнение
          Проблема е решен.
          Е блазе ти! Моя 4 пъти го балансират, но тук в София, без успех! Без кардан няма вибрации, с кардан има! Вече започнах да свиквам!!!
          Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
          0884837709
          0878383528

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
            Е блазе ти! Моя 4 пъти го балансират, но тук в София, без успех! Без кардан няма вибрации, с кардан има! Вече започнах да свиквам!!!
            Звъни в Динамик и го пращай, те са завод за кардани и други подобни елементи. Аз сега ще се лиша от джипа за 1 седмица и ще сваля задния и средния и тях да ги балансирам.

            А за разтягането нещо.. ?

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от kernel Преглед на мнение
              каре - 24лв
              Тва е невъзможно!!! Турското каре, с тънките шийки и по малко игли, струваше от доставчика 35лв. без ДДС преди нова година, а най евтиното, с дебели шийки, беше 90лв. На твоя кардан какви карета са сложили?
              Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
              0884837709
              0878383528

              Коментар


              • #8
                Значи, може да смяташ. Но аз просто бих вдигал докато всичко увисне до край. И шлиците - с шублера. На тема колко запас остава вътре в другата тръба. Да ти е мирна главата.
                Скъпо ...

                Как са го балансирали? Сглобен със всичко и с грес?
                Това е за Вес1.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
                  Тва е невъзможно!!! Турското каре, с тънките шийки и по малко игли, струваше от доставчика 35лв. без ДДС преди нова година, а най евтиното, с дебели шийки, беше 90лв. На твоя кардан какви карета са сложили?
                  Германско каре по размер струва 35лв Човек който ги е сменял щеше да ми поръча и на мен но тъй като там ги смениха, не съм се занимавал. А и те са сменили само вътрешността .. не цялото.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Как са го балансирали? Сглобен със всичко и с грес?
                    Това е за Вес1.
                    Да, дори с гресьорката! На машината не покозва дебаланс, слагам го на колата, започват вибрациите, слагат го на машината и добавя 10гр. за да влезе в нормите, и пак на колата и пак има вибрации!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                    0884837709
                    0878383528

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
                      Да, дори с гресьорката! На машината не покозва дебаланс, слагам го на колата, започват вибрациите, слагат го на машината и добавя 10гр. за да влезе в нормите, и пак на колата и пак има вибрации!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                      Ами обади им се и им обясни каква е ситуацията. Така и така можеш да караш без преден кардан - да го видят и да си кажат мнението, може тези твоите да са калпави майстори.

                      Коментар


                      • #12
                        Тези имат ли тел. номер за консултации или трябва да се разберем на място?
                        Относно майсторите тук в София никой те може да ми обясни дори как трябва да са зацепени двете половини на кардана и най вече защо е така!
                        Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                        0884837709
                        0878383528

                        Коментар


                        • #13
                          Това ми прилича повече на скапана машина отколкото на друго. Аз си ги правя на струга с електрожена и рядко стигат и до 3 грама, какви 10 ...
                          Какво значи как се зацепва?

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
                            Тези имат ли тел. номер за консултации или трябва да се разберем на място?
                            Относно майсторите тук в София никой те може да ми обясни дори как трябва да са зацепени двете половини на кардана и най вече защо е така!
                            Има мобилен но не мога да го намеря, завода го намерих в google , имат уеб сайт. Пращаш кардана по автобуса - той нощува в завода им.. и шофорите са наясно. Но трябва да се разбереш с човека. Аз понеделник сигурно ще пратя другите 2 да ги "обслужат"

                            Коментар


                            • #15
                              Според мен просто не могат да го монтират на машината два пъти по един и същи начин!!!!!!!!!!!

                              Имам предвид вилките на кардана дали трябва да са в една равнина или на 90градуса една спрямо друга, или по някакъв друг начин ? Вкое положение да се зацепят шлитците?

                              Също така немогат да ми кажат кой е предния и кой задния край на предния кардан!
                              Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                              0884837709
                              0878383528

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X