Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова булка, без къмет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова булка, без къмет

    Този път булката в силно наведена поза съм аз, а зетя е 2009та Це 180 дизел.

    Миналата есен, водих жената до летището с Гранда ама беше 1-2 часа след полунощ, не можах да спя, и без да лягам карах до летище и обратно, после пак телевизия и преди обед трябваше да водя сина на училище.

    Обаче, не спал, изморен и нещо блеях и на едно кръстовище, аз съм втора кола, чакаме чакаме и по едно време като ми се отвори пролука викам да дам газ и да се изнеса вътре в кръговото, мислейки без да гледам, че онзи пред мен дето завиваше отдавна се е изнесъл и като се чу едно храс и ашладисах един Гранд с Мерцедес.

    Мерцедеса счупен стоп, броня на мармалад, крив багажник и т.н. грозна гледка.

    Човека се оказа един черен от Карибите някъде и се нави да не вика полиция и застрахователи ами да му платя да си оправи колата, и докато си говорим аз почнах да смятам и си викам, ремонта на Цетката ще струва повече от самата кола, със сигурност. Питах го дали иска направо да му купя колата и той да си вземе друга, плащане в брой и т.н.

    Човека обади една цена, натоварвайки ме с едни 5-600 кинта, но стиснах зъби, преглътнах и си стиснахме ръцете, и ето как станах по принуда собственик на още едни чист мерц, щото Гранда е поне 2/3 също мерцедес.

    Казах на жената след време, че съм "купил" нова кола с малко козметични дефекти, които оправих с чука и пистолета за горещ въздух, до степен остана едно петно да се китоса и леко багажника е крив, но ако не се загледаш не се вижда очевадно.

    Имаше 10тина грешки на всяко палене, 7-8 лампички изгорели, някакви други тъпотии за гумите, нещо за коланите и т.н.

    Смених всички изгорели лампички, зачистих и остана само една грешка за система за сигурност нещо си за възглавниците... и ми изчезна клаксона наскоро и се оказа, че не ми работи мишката или не знам как се казва онова копче до скоростния лост, което се върти и командва компютърчето, та въртенето не отчита, а само ОК или натискането работи.

    Проверихме със синковеца всички бушони, два пъти, всичко вече е в ред, свали сина корите под двигателя и като легнах да намеря и погледна клаксоните ми стана лошо - обтяжната ролка държи ремъка на ръба, аха аха и да се изхлузи пистовия ремък, а самия ремък го гледам редовно и е почти нов.

    Сега ме чакат следните неща, които мисля да опиша, на някой може да му полезно:

    1. Наместване на пистовия ремък спрямо обтяжната и паразитната ролка, че само те двете нямат улей в който да седи ремъка.

    2. Оправяне на клаксона, нямам още идея къде е проблема.

    3. Поправяне на "мишката" която командва бордовия компютър.

    4. Изчистване на тази грешка за системата за сигурност/възглавници.

    5. Предно ляво колело, нещо хлопа на умряло, някой носач или шарнир или може би няколко, още не съм гледал обстойно.

    6. Протече тази сутрин единия маркуч на горивния филтър и мирише на нафта, иска нова скоба на първо четене.

    7. Да видя коя лампичка още иска смяна или нещо друго дразни компа и реве за задна лява лампа на спирачка или нещо такова.

    Ако потръгнат нещата, може да наградя тоя чиреп и със смяна на масло и филтър на двигателя, взех Манол 20 литра туба пълна синтетика на цени нещо като 5-6 лв литъра с доставката.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2024-05-05 10.08.5еявеяв9.jpg
Прегледи:363
Размер:439.8 КБ
ID:6964362

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2024-05-05 09еявевя.57.03.jpg
Прегледи:360
Размер:150.7 КБ
ID:6964361


    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    Това последното с ролката не е страшно,знаеш....ми честито ...
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Реших леко да пробвам на ръка без инструменти да наместя ремъка, на 90% се намести, запалих двигателя и след секунди ремъка почти излезе, не мога да сваля да гася то не е страшно, клима, серво и алтернатор са там.

      Сега диря ръководство за ремонт на мерцедес и ще се почва и тук както си трябва и както пише по книгите, козата си сака пръч.

  • #3
    Май в чужденеция беше батка,щото сина има такава цедка на части.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси за предложението, това ми е втория автомобил в който съм решил да НЕ наливам пари, подържам само най най най-неотложното и ако изкара две години съм го избил, може после на скрап. Ако няма на къде ще взема нова обтяжна ролка и нов ремък, и може би носачи или само шарнири ако/където може, останалото тел, изолирбанд, свински опашки и само дизел

  • #4
    Кофти късмет. Черния вероятно е карал към пункта за вторични, когато си го ударил. Не знам как го виждаш това да изкара цели две години на тиксо и свински опшаки. Тоя етап е изпуснат отдавна. За мен-почвай я на части. Стига там, където си, да е позволено да разглабяш кола в двора и да продаваш части.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Колега, ти явно наистина не различаваш кога пускам сарказъм, самоирония и шеги и кога съм сериозен как го виждаш да си карам жената, и децата, и да дам тази кола на щерката да се учи да кара, и всичко да е на горила тейп, и на свински опашки.

    • santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      Хора всякакви. Виждал съм и такова. Даже беше обявена за продаване с нещо като "нормални като за годините забележки" или нещо подобно. Та заради това...

  • #5
    Ролката е за смяна заедно с механизма за обтягане , 100 лева българска цена ако те бутнат , всичко останало е безсмислено.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси колега, това е плана.

  • #6
    Как се оправи с миризмата на оцет от мангустата?
    Иначе, честито.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Тази кола е най-добре миришещата от всички, които съм притежавал, не се шегувам, дори децата веднага забелязаха. Инак ти малко расистс май си падаш, черните и те са хора, не знам дали знаеш но африканците по природа миришат поне 10 пъти малко от нас белите, просто те почти не се потят, суха кожа, друга диета и т.н.

    • FiveFinger
      FiveFinger коментира
      Редактиране на коментар
      Африканец и наш циганин има голяма разлика. Най-вероятно аз не съм разбрал. Черният е африканец, или наш ръждилник? Ако е от нашите, миризмата на оцет си остава.

  • #7
    :Много вероятно е да имаш крива ролка.
    Свали ремъка и разклати ролките.
    Аз също залагам като novatech на обтегача с ролка.
    Провери и шайбата на алтернатора дали изпуска в едната посока.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси Стефане, това е плана.

  • #8
    Днеска я измих, колата, дано да почне сега да ми се отблагодарява, че рядко си мия колите

    Не съм сигурен кой номер обтяжна ролка и ремък да поръчам, та още се мая, решил съм да е Гейтс всичко но кита пише, че става и за моя гранд чероки и за мерца, та нещо не съм сигурен дали ибей ми показва вярно.

    Още не съм намерил и книга за ремонти на този модел, някой ако иска може да помогне В204 2008ма/2009та година дизел, няма да се разсърдя на едно рамо
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • chataloff
      chataloff коментира
      Редактиране на коментар
      Препоръчвам ви на една вуртуална машина да си инсталирате WIS/EPC. Лесно се намира по тракерите + детайлна информация за инсталация.
      Търсенето по VIN ще сведе до минимум грешки при избор на части.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря много колега, ето това е един много точен и полезен съвет, оценявам го!

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X