Обява

Свий
Няма добавени обяви.

G-класа реален разход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • G-класа реален разход

    Здравейте колеги,
    интересува ме реалния разход на гориво на бензиновите двигатели .Основно на Г 500 и Г 63 моделите от 2012 до 2018г.
    Знаем че разхода по каталог винаги се разминава с реалността,за това моля за мнение на собственици засекли реално на резервоар /пълно-пълно/,а не какво показва компютъра.
    Ето по тех.характеристики:
    Г 500 - 2012-2015 5,5л 388 к.с. смесен 14.9л
    Г 500 - 2015...... 4,0л 422 к.с. 12.3л
    Г63 - 2012 -2015 5,5л 544 к.с. 13,8л
    Г63 -2015..... 5,5л 571 к.с. 13,8л

  • #2
    Хванал си се на бас или ще придобиваш. Щото ако те интересува разхода на гориво дали е 13.8 или 17,9 или 21,4, просто не се мятай на G63 2018-та.

    Коментар


    • #3
      Абе някак си не вярвам, че 5.5 литров двигател с 570 коня ще харчи 14 литра. При това на това кубче. Моята Г класа от 1985 година, с 2.8 двигател си харчеше 20-25 литра като стой та гледай. Вярно, модернизирали са ги от тогава доста, ама все пак!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        Интересува ме разликата между каталог и реалност,защото за разхода на гегите се носят легенди,а по каталог няма нищо стряскащо.

        Коментар


        • #5
          Темата за разход,на каквото и да е,не само на гегата,е за кръчма.Предполагам,може да се докара каталожен разход,просто е...Натискаш много внимателно педала на газта,сякаш има яйце,и не искаш да го счупишИ не караш с повече от 80 км/ч.Гуми,шосейни,висок клас

          Коментар


          • #6
            17-20 по данни от сайт в който свободно можеш да рипортваш разхода си.

            Коментар


          • #7
            Баси темата Кола за четвърт милион и "колко гОри" .....ми като си толкова печен да купиш такава кола ( имаш ум да изкараш кинтите ) отвори учебниците по физика и виж какво е "работа" "ускорение" "енергия" "триене" и ще ти стане ясно ъъъъъ ако ни ти стане тогава ясно звънни и питай ще ти кажа.........
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #8
              Разход, ама къде?

              В страна в която се спазват ограниченията на скоростта или в България?

              Коментар


              • #9
                15-16 литра на 100?! Как ги правите тия неща бе? Секвоята ми гори 30, ако не се престаравам. Ония ден за бъзик я засякох, от пустинята до нас, с ремаркето с 5-6 мотора вътре, беше над 40, по баирите компютъра показваше над 60...
                Хич не го виждам това квадратното да харчи 15, ама...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  Само търпение трябва. Със 75км/ч на дълго сигурно и 11 ще гори.

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Празно с попътен вятър и 225 гуми на спица джанти. 15 на 100,ми то като Самурай гори бре,само дето малко по-бързо ма иначе пак толкова ръбесто.

                  Под 20 не му давам при нормално каране

                • Стария
                  Стария коментира
                  Редактиране на коментар
                  Темата беше. Защо не сме като сърбите поне

              • #10
                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                ...Ония ден за бъзик я засякох, от пустинята до нас, с ремаркето с 5-6 мотора вътре, беше над 40, по баирите компютъра показваше над 60...
                AMG 63 не се катери по баирите, не се използва в пустинята и не тегли ремарке. Това е Мерцедес, а не фермерско МПС!
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #11
                  Даа.....както винаги .Много мнения и повечето не по темата.Тя била за маса в кръчмата.Ами тук да не сме на научна конференция.Вие превръщате форума точно в кръчмарска маса.
                  Колко акъл съм имал да изкарам колко пари....,дали е бас или ще купувам...и т.н. И никой не написа: аз имам Г63 и гори.....50....Какво значение има защо ме интересува.Може да пиша реферат на тема "как ни лъжат производителите"
                  За това помолих за конкретни отговори,от рода на :Аз имам въпросната гега или поне един приятел има и ми каза ,че гори......,а не моята Секвоя гори 30.
                  Аз имам 4 Рънър с 4,7 V8 мотор и гори 15-16 л бензин или 20 газ.На магистралата със скорост 140-160 стига максимум 28 газ,ама този мотор на 150 не може да вдигне 3000 об.,а на жена ми Равката с 2.0 мотор гори 13-14 газ и при такава скорост чакаш и някое бутало да излезе през капака.
                  Така че моля който има конкретен отговор да пише,а останалите да четат и да си мислят: Защо аджеба му е този разход на тоя....

                  Коментар


                  • cecoa1
                    cecoa1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    НЕколко обструкции... Много малко от хората с такива возила четат и пишат по такива форуми. Съответно в този форум има малко хора, които въобще да могат да си позволят тия коли, а и са единици тези от тях, които биха си купили такава кола. Още по-малко са тези, които биха се похвалили, че са си купили такава кола.
                    Отделно, предполагам, че доста от въобще всички собственици на такива автомобили, нито се интересуват, нито знаят какъв им е разхода на гориво. Още повече, че дори и някой такъв собственик, да чете тук и да прояви интерес да види какво показва борд-компютъра, и да го сподели тук, то колко информативни биха били тези данни?! Това са коли за хора, които биха могли да си позволят и лимузина с личен шофьор, която да не се гаси цял ден, просто за да им е комфортна температурата в салона, когато и да решат да влязат в него(реално познавам такъв личен шофьор на такъв човек). Съответно едва ли си гасят и джиповете при всеки малко по-дълъг престой в тях, та да дадат достатъчно коректна информация за разхода им в някакъв форум...
                    Просто за някои коли разхода не е тема.

                  • tabu_bg
                    tabu_bg коментира
                    Редактиране на коментар
                    Колега, тук няма хора с такива автомобили или и да има са единици, писах коментар и дадох линк към сайт където може да провериш какво са качвали собственици на подобни автомобили като разход, успех.

                  • cecoa1
                    cecoa1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    https://www.spritmonitor.de/en/overv...=1&powerunit=2

                • #12
                  Цецо ме е изпреварил с подобно мнение в коментара.

                  Тия дето познавам с AMG-та, четат мнооого рядко, та камо ли да пишат във форуми, а съвсем отделно, че хич не са алтруисти, като повечето им подобни каращи автомобили за по 70÷80 еврака и нагоре.
                  Демек, бòли ги оная работа за другите, както и за терзанията в главите им.

                  P.S. Предишният пост на Понито е в подобен шефски стил.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #13
                    Какъв реферат ще напишеш,как те лъжат,не знам.Мен не ме лъжат,аз си докарвам разход по книжкаТемата за разход е точно за кръчма,защото никой не те кара насила да мачкаш педала на газта зверски.Та гегата 63,може да гори и 18,може и 50-60.Зависи какъв е баса

                    Коментар


                    • #14
                      Карал съм G500 2002 година на мой клиент и съм го предвижвал на по далечни дестинации. За маршрута София-Димитровград само магистрала със скорост не надвишаваща120км/ разхода и беше 25/100. Двигателите от по-новите години нямам идея колко са икономични.
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X