Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рошави гуми за МЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рошави гуми за МЛ

    Здравейте.

    Мой колега има МЛ и търся МТ гуми за 17-ки джанти, но не мога да намеря най-удачния размер.
    Ако някой има опит с това, ще се радвам да ми помогне.
    Благодаря.

  • #2
    И аз се засилих да го карам в гората с кални гуми моя МЛ но още на първите 200 метра от пътя там където преди с ТЛК 95 минавах безгрижно и без да намалям Мл опря два пъти и окантари още толкова и едвам се измъкнах назад.
    Направо подарих новите му кални гуми на приятел и вече не влизам в гората с него. На сухо и твърдо катери като коза не го плаши байра , но на коловози и бабуни няма ход на окачването и зависва неприятно.Сега съм с TOYO OPEN COUNTRY A/T+ XL 235/65 R17 108V ползвам ги на всякъде и се държат чудесно , не са шумни на асвалт колата е стабилна и по черно драпат здраво .


    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      Рошави гуми за МЛ? Тук това нещо го имат за абсолютен паркетник, никой даже не си и помисля да го извади извън асвалта.
      пиша го това за да не стане като с колегата по-горе, пари на вятъра...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • Николай Колев
        Николай Колев коментира
        Редактиране на коментар
        Бе не е чак Абсолютен има всичко необходимо само ходове на окачването няма.

      • NIKSD
        NIKSD коментира
        Редактиране на коментар
        Не споря, аз от офроуд нищо не разбирам. Само казвам какво е мнението на тукашните за въпросното возило. Преди няколко месеца се завлякохме в тукашната пустиня, има дни, е традиция точно тогава да се ходи там. От хиляди /без преувеличение/ четириколесни, не видях нито един МЛ. И преди някой да се изкаже, че са скъпи и за това... 15 годишен МЛ е на няма и половината пари от една обикновенна Тойота /примерно/.

        Имам тука едно приятелче, печелил няколко пъти в един клас на Баха 1000. Според неговите думи- мотор и окачване... И ако едното липсва- в кофата /негови думи/.

        По темата- и аз бих се пробвал с АТ преди да се хвърля в дълбокото с рошави /това от човек дето кал не е виждал от 1999 г./

    • #4
      Мислим го за временен вариант, докато се вземе по-истинско 4х4. Пътят е планински на 2х5км и сега спокойно се качва с шосейните гуми, но когато завали става хлъзгаво и кофти, а и има не малко камъни.

      Коментар


      • large
        large коментира
        Редактиране на коментар
        А как стои варианта за вериги?
        Щом е за временен вариант, трябва да се правят компромиси. Ролка чували и клечка за чистене под ноктите...
        Ама пак зависи от желанието на водача

    • #5
      Aз бих пробвал първо с олтеренки преди кални.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #6
        Ето така изглеждат моите олтеренки Натиснете снимката за да я уголемите

Име:toyo__open-country-a-t-plus.jpg
Прегледи:465
Размер:28.5 КБ
ID:6748691
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #7
          Имам два служебни с по агресивни гуми.
          Утре ако имам време ще снимам да се види как стоят и размери.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #8
            Бъгав сайт....
            .
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от slatanic; 16-06-21, 09:15. Причина: ..
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #9
              Е така изглеждат.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #10
                Колеги, намерих един 5 годишен Maxxis Bighorn 245/70/17 и за сега приятелчето е доволен от поведението им на асфалт и гора.

                Коментар


                • #11
                  Моя карам с 265 65 17, малко по тромав стана от заводския размер който е на 60, но нямам оплаквания от към шум. Наистина хода на окачването е малък и се закантарва кофти, може би без стабилизиращи щанги ще е по добре.

                  Коментар


                  • #12
                    За МЛ винаги се намират трудно високи 17 цолови гуми.Примерно 235/75/17. Затова добър вариант е да се ползват 16 цолови джанти. Тогава изборът е много по-голям. При условие, че те интересува височината/клиренса.
                    Намерили сте много добри. Това е масовия размер за Фронтера. Ползвайте си ги със здраве.
                    Ето най-високият размер, който се побира безпроблемно на МЛа. https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni...85&diameter=16
                    И извън темата - МЛ си е джип-паркетник. По-малките ходове се компенсират с високи гуми (и с натрупан опит).. Арките ги побират безпроблемно. И бавните са брутални, така, че всеки си знае къде е тръгнал и дали може да стигне. Ако не знае - значи някъде е сбъркал. Не повдигам спор. Няма смисъл.Всеки е направил избора си и се простира според него.
                    Последно редактирано от pokemon; 14-09-21, 22:53.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X