Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафта!?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двутактово масло в нафта!?!

    Наскоро четох в един форум , че е удачно на дизелов мотор /турбилиран/ да се смесва синтетично двутактово масло с дизеловото гориво , с цел по добра и безшумна работа на двигателя.
    Аз съм скептичен към подобни импровизации , но знае ли човек. Та ми е интересно вашето мнение по въпроса!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

  • #2
    Техническо лице си
    Турбирано е моторчето и мазането на турбото е от мотора , а не от горивото
    Караш ново поколение дизелов силов агрегат и се не вкарвай в стари филми
    Тия имат друг ред на поддръжка
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      Я кажи за какъв мотор говориш.

      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        Вече две години на Пежо с RHR мотор-136 коня,хди,слагам по 5 мл. двутактово масло на литър.Осезаемо по тиха работа на двигателя,няма проблеми.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • turtey
          turtey коментира
          Редактиране на коментар
          Браво. Тук пита очевидно за магарцедес. Който няма нищо общо.
          Смисъл, теорията е ясна.
          И за бензина в нафтата зимата също.
          Но зависи от конкретния двигател в случая.

      • #5
        В дизеловото гориво сопвам единствено дизелово гориво. Двигателят работи (трака) с фабричния си звук. Намирам това за съвсем приемливо.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • turtey
          turtey коментира
          Редактиране на коментар
          Това на какъв Мерцедес?

      • #6
        Тук има много дискутирано: https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B0%D1%89%D0%BE

        Коментар


        • #7
          Не става въпрос за моя. По принцип аз си слагам добавка на "Бардал" и нищо друго .А колата е МL 270 CDI w163. Стана ми интересно защото го прочетох и затова попитах за мнение.
          Виждал съм, но на атмосферен дизел да се кара с трансформаторно масло и нафта 50/50.И колата вървеше перфектно и до днес работи супер ( 190 д Мерцедес).
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • #8
            190тката ще работи перфектно и на олио. Или само на трансформаторно. И на горено масло с бензин.
            За цди-то не е точно така.

            Иначе факт, с двутактово масло чука по малко.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
              Не става въпрос за моя. По принцип аз си слагам добавка на "Бардал" и нищо друго .А колата е МL 270 CDI w163. Стана ми интересно защото го прочетох и затова попитах за мнение.
              Виждал съм, но на атмосферен дизел да се кара с трансформаторно масло и нафта 50/50.И колата вървеше перфектно и до днес работи супер ( 190 д Мерцедес).
              а,тоя бардал пробвал ли си го на минус колко замрьзва.у нашенско/бг/ е най лошата нафта.каквото и да добавиш е все подобре от нищо.най лошото е тоя биодизел каде го слагат.масло,бензин е добре да се слага.

              Коментар


              • #10
                Миналата зима при 20 мл на 10 л дизел беше много добре.Проблеми никакви. Колата я имам от 1,5 г. и от закупуването ползвам нонстоп добавката и съм доволен!
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X