Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

    Намерил съм един джип 2.3 бенз.1991г. 463 .автоматик става ли за по сериозно каране в гората?Цената в Германия е 5.300 евро.
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

  • #2
    До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

    Колега,има писано за 2,3.Слаба е за гората.

    Коментар


    • #3
      До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

      Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
      Колега,има писано за 2,3.Слаба е за гората.
      Това е самата истина.
      B+

      Коментар


      • #4
        До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

        Не съм напълно сигурен Дони със неговата 2.3 има доста добри постижения и то в шампионата и почти никакви ядове,обаче за автоматик вече не знам

        Коментар


        • #5
          До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

          Не зная какво разбираш под тежък офф, но ще ти дам един пример: по-миналата година Сашо Ковачев с едно такова Г 230 (даже беше дълга база), имаше второ време на навигацията на състезанието в Шумен - около 200 км.
          Няма само едно мнение по въпроса, двигателят наистина е едно от важните условия за тежък офф, но не е само той. А дали е достатъчен - на някой и Г 280 им идва слабо ...
          Иначе принципът наистина е: колкото повече, толкова по-добре.
          !

          Коментар


          • #6
            До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

            От ония дни тествах една 230-ка и няма никаква сила,при по стръмни баири само 1-ва бавна.Истината е само 1-на.ГОЛЯМ ДИЗЕЛ.

            Коментар


            • #7
              До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

              Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
              От ония дни тествах една 230-ка и няма никаква сила,при по стръмни баири само 1-ва бавна.Истината е само 1-на.ГОЛЯМ ДИЗЕЛ.
              Нищо му и на голям бензинов.(Но задалжително голям.)
              0898532785-КИКО

              Коментар


              • #8
                До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

                Наистина2.3 мотара е много слаб за Г-то,Но проблема е не че 125кс.са толкова малко а това че Г-то е тежко.Този мотор ако се сложи на руски джип с маса 1450кг,ще лети.Стара е формулата като увеличиш масата два пъти ,трябва да увеличиш мощноста 4-пъти.

                Коментар


                • #9
                  До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

                  Какво разбираш под "тежък офроуд"? Стръмни баири, кални терени или коловози със странични наклони? Ако са трите заедно, то двигателят ти е най- малкият проблем. Нужни са преди всичко бавна трансмисия, подходящо бавни предавателни отношения на диференциалите и съответното оборудване- гуми, окачване... Проблемът е, че Г230 е обикновено с бързи диференциали, а такава комплектация с какъвто и да е по мощност двигател не е най-удачната за офроуд. Разлика в мощността между 2.3 М102 и НЕТУНИНГОВАН 2.8 почти не се усеща, а 2,3 е значително по-лек и не тежи толкова на предницата. За мен двигателят 2.3 ~125к.с. е достатъчен за "тежък" в границите на разумното офроуд, но при подходящо подготвен джип, особено за къса база. За състезателни цели и ултра екстрийми не мисля, че Г-класата до 96г.(460 и 463) има подходящи серийно монтирани двигатели.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

                    Благодаря на всички ,които си дадохте мненията.За 11.000лв.какво може да се вземе по добро .Това според мен е добър вариант ,защото няма акциз този мотор годината не е лоша за гората ,има си блокажи няма да слагам ,с малко средства и става .А ако е друг джип по пъргав той е без блокажи и по се троши от Г-то.Все пак не си струва много скъп джип за гората.
                    0887 526 564/ 0897 933 755 /

                    Коментар


                    • #11
                      До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

                      зависи в какво състояние мотора ако е читав мислим че си заслижава но по добре 2.8
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #12
                        До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

                        Колега,ако те претеснява акциза от догодина отпада,а за Г230 малко е слабичка ама ако не слагаш много големи гуми,ще върши работа.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

                          Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                          Намерил съм един джип 2.3 бенз.1991г. 463 .автоматик става ли за по сериозно каране в гората?Цената в Германия е 5.300 евро.
                          http://www.youtube.com/watch?v=NLqlG...eature=related
                          ... само за автоматик нищо не мога да кажа, но мисля , че с ръчни скорости е по-добре за оф роуд...
                          Последно редактирано от yankof; 20-06-09, 17:46.
                          I want out !!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

                            Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                            http://www.youtube.com/watch?v=NLqlG...eature=related
                            ... само за автоматик нищо не мога да кажа, но мисля , че с ръчни скорости е по-добре за оф роуд...
                            Колега,това почти не е оффроад,нищто особенно.2,3 Не става.Мн.е слабичка.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Г-463 мотор 2.3 бензин ставали за тежък офф.

                              2.3 за G-klasse...?Да не се обиди някой,но не бих избрал този двигател-слаб е,и ще гори,като ламя на това купе!Също така забрави да го газифицираш!
                              А,и автоматик...?!Аз лично нямам сърце(и пари)да си купя автоматик втора-употреба,и то на Г-е!Вероятността да влезеш в приключения с ремонти по автомата,и то с неясен ефект е огромна!
                              Това е скромното ми мнение-дано ме послушаш!
                              И аз имах огромен мерак за Г-е,но се убедих,че дизелово,и читаво такова е над 25 000лв.-всичко по-евтино ще те вкара в по-голям разход!За една година обиколих,и огледах де-що имаше дизелово Г-е,докато не вдянах,че такова животно,като запазено,поддържано,читаво,що-годе евтино, и дизелово Г-е НЕМА!Бензиновите изобщо не съм ги заглеждал-бензиново Г-е не ми се връзва,като съчетание!То си има причина да са доста по-евтини от "печките"...
                              Затова си купих уникално запазена TLC-LJ-70 88 година!
                              Все пак ти пожелавам успех!
                              И пиши докъде си я докарал-винаги се радвам,като някой се сдобие с цедес,особенно Г-е!Ако се спреш на бензинка поне ще те свържа с много читав специалист,и ентусиаст на бензинови цедесови двигатели!
                              Последно редактирано от mbenz; 23-06-09, 21:52.
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X