Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на G-class в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    go go go купуват се за 463 комплект спирачни апарати ,дискове ,накладки и маркучи със стоманена уплетка и се поставят на 460 .
    B+

    Коментар


    • #47
      Все едно в каква модификация, главния проблем на макферсъна е надеждността. Всяко колело е вързано на едно място, и откъсването на каквото и да било не позволява да се продължи движението. Ресьорите например не са само въпрос на товароподемност или технологичност.
      От друга страна за скоростните шосейни коли макферсъна пък е висока надеждност - малко вероятно е да се счупят едновременно и пружината и амортисьора, и значи безопасното спиране е осигурено.
      Горе-долу е същата работата и с дисковите спирачки. Заради малкото рамо на усилието спрямо оста биенето и равномерността на спирането са добри. На скорост това е важно. Обаче пък прегрелите дискове мигновено се изкривяват или пръсват като цопнат в заледената река. А барабанните спирачки пък мъчно съхнат и мъчно се размразяват. Е, така и ги оставят отзад, а отпред слагат дискови. Един вид и тва в онова и душата в рая.

      Коментар


      • #48
        За тунинговането на Гтата всички се въртим около първата разработка на Сашо тя пък е подобрено ORC,отам на татък всеки променя ,добавя, кое добре кое зле но никой не направи нова концепция затунинг.Доста мислих за през зимата какво мога да променях но освен да я ревизирам и попретегна нищо не ми ражда главата.Задни дискови спирачки се правят за справка пак Ковачев,но много бързо хвърля накладки ,а ефекта за по-добро спиране е незабелижим.Можеш да си купиш адаптори от него ,а апарати предни от спринтер.Тогава трябва да преработваш и ръчната защото изчезва.

        Коментар


        • #49
          А па за ръчната единственото правилно е да е трансмисионна. Това е резервна система и да не е дублирана е най-малкото глупаво. Като видя как от тоя лост отиват две телчета в задните колела, и все едно съм видял Жип с резервно колело под багажника))

          Коментар


          • #50
            http://www.orc.de//inhalt.php?bereic...d2859ef856deb8

            ето нещо интересно по темата.

            знаете ли за какви пари става дума, някой от българия контактувал ли е с тези хора, някой виждал ли е такива коли в действие
            drive alive

            Коментар


            • #51
              има едно филмче Berlin-Breslau където се вижда Г-то на ORC в действие и то го карат 2 жени. направи ми впечатление че мерцедеса е страшно висок и пак седи стабилно на земята и то много, само дето не видях дали не е с редукторни мостове

              Коментар


              • #52
                пилот/ка/та май е била тази http://www.team-orc.de/content.php?a...enslauf&lang=1

                а колата вероятно е била тази или някаква пригодена за въпросното състезание подобна http://www.team-orc.de/content.php?a...&art=21&lang=1 тук се вижда и навигаторката
                drive alive

                Коментар


                • #53
                  не е тази имат 2




                  гледам че са с по 6 дупки жантите и сигурно е с портали

                  а ето и рейсинг вариант с коиловери


                  Коментар


                  • #54
                    интересно ми е тези дали продават китове за тунинг, какви цени, колко струва някоя от тези коли
                    drive alive

                    Коментар


                    • #55
                      някав МЛ гледах направен с пространствена рама състезателен от сякъде 350К EU

                      Коментар


                      • #56
                        звучи ужасно скъпо, но там има хомологации и други такива тъпотии, което тук не се търсят. ако говорех немски щтях да им напиша една поща на тези от ORC, явно хората го могат правенето на състезателни коли. интересно ми е ако човек реши да си прави такава кола дали не е по - добре направо да си я купи готова, примерно карана или само китовете ..... ехххх, а ме караха едно време да уча немски
                        drive alive

                        Коментар


                        • #57
                          аз винаги ще предпочета да си направа сам по колата колкото може повече неща, за да избегна разни технически грешки или пиянски
                          правенето почти всеки го може , пари трябват да се купат разни мостове амортисьори пружини и вече кой квито глезотий иска

                          Коментар


                          • #58
                            go go go напиши им писмо в диалоговия прозорец на чист български език .Адресирай го до Виталий .Момчето е от Русия, но от много години работи в ORC.Подвизава се в руския сайт/конференция/ на геленда.Снабдява с окачване цяла Русия и Финландия дори ,както и дава разумни съвети .И както се изразява в руския сайт при 180000Г-та в света и минимум 200заявки дневно той е станал полиглот.Относно цените ,те са дадени срещу всеки продукт ,като Виталий за руснаците им спестява и данъка.Така пружините например идват в Русия към 600евро +3.50е на кило доставка ,доколкото аз съм разбрал.
                            B+

                            Коментар


                            • #59
                              благодаря

                              ти ми каза това което исках да питам, значи ако си взема някога Г класа мога там д апоръчам тунинг
                              drive alive

                              Коментар


                              • #60
                                Първоначално публикуван от go go go
                                благодаря

                                ти ми каза това което исках да питам, значи ако си взема някога Г класа мога там д апоръчам тунинг
                                кво стана братче да не се зарибихме нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X