Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на G-class в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • добре изглеждат, гумите

    а за радиатора измислил ли си го как ще бъде, ще слагаш ли допълнителна водна помпа, какви перки, какъв радиатор
    drive alive

    Коментар


    • още не ако не намеря от кола такъв какъвто ми трябва ще се прави , допълнителна помпа в процес на слагането и при тестовете ще се реши дали има нужда, само перките знам какви ще са от един приател климатични някви много сериозни 12v

      Коментар


      • от това което съм виждал знам че става и без допълнителна помпа но цялята тази система има проблем с обезвъздушаването. според мен трябва помпа зада е всичко точно но това е въпрос на пари.

        иначе незнам дали си мислил по въпроса но аз бих направил два радиатора и някакъв механизъм за изолиране на единия, та да може ако нещо се ос*ре единия с другия да се прибереш, все пак ще е самоделка и никога не се знае какво ще стане
        drive alive

        Коментар


        • Първата работа е радиатора да е ориентиран като щатния. Хоризонтален - вертикален. В смисъл казанчетата и тръбичките между тях.
          И имай пред вид, че вентилаторите ще въртят постоянно като няма насрещен поток. Това е още ток. Сложи и по-дебели жици до тях, хем и пада ще е голям като са дълги.

          Коментар


          • то помпата не е много пари но въпроса е дали има нужда от нея. за 2 радиатора не съм мислил само знам че трябва да го хвана с големи болтове щото бат Янчовия с малки не държал

            Коментар


            • да бат Стефане прав си както винаги но има една тънкост която оправя въздушния поток да ми върти перка зад гърба постоянно и то 2 няма да го изтрая трябва да има тишина и спокойствие

              Коментар


              • Ми реве ..((( Ама отнякъде ще отклониш поток ако се движиш, пък като караш бавно ...
                Ако имаш акумулатор не само при мотора, затвори тая верига само между радиатора и него, хич не разкарвай бушони до блока. Сложи херметични право на него. И само две тънки жички до таблото за принудително изключване. Като направих така на моя, веднага се отървах от километър вредни жици.

                Коментар


                • да и без това акумулатора ми ще е в багажника имам херметични бушони само датчика да измисла дето ще управлява цялата тази история и сам 6, ама ще го почна след време не още че и без това лебедката е далеч

                  Коментар


                  • Датчика при всяко положение си е радиаторния датчик. Виж да е с две клеми ако радиатора е пластмасов, или с три ако за две температури. Ако искаш да управляваш вентилаторите по брой и честота на включването си трябва електронно блокче, и то се връзва някъде на завет до тях. Хубави управления правеше един в Москва, ако искаш да го търся. Ако не - кво да е двускоростно, само да знаеш от ква кола е.

                    Коментар


                    • нее недей го търси ше го измислиме с по малко електроника че на доста блокчета под капака съм се заканил да изхвърлям и без тва

                      Коментар


                      • Ако е направено като хората е много по-сигурно от релетата. Руснаците имат едни хитри серии автомобилни чипове, хич не изгарят.
                        Снощи съм забравил. Щом акумулатора ти е скрит някъде при тебе, изобщо не се разправяй с бушони при радиатора, направи блок с бушони при акума. Те все едно защитават веригата само между себе си и консуматора, а от тях до акума всичко си гори на воля(((
                        Автомати обаче не знам никакви. АЗС-и и за луди пари няма, камионските може да изключват от вибрациите и ударите.

                        Коментар


                        • симулатори за ABS ESP
                          Интересно ми е тези симулатори каква реална роля играят знам какво е ESP и ABS ма не ми е много ясно каква реална роля имат те при спортния оффроуд не е ли това допълнително услужняване на цялата система
                          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                          тел.088четири 9едно9 4нула4
                          -------------------------------------------------------

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от Дявол Коледа
                            симулатори за ABS ESP
                            Интересно ми е тези симулатори каква реална роля играят знам какво е ESP и ABS ма не ми е много ясно каква реална роляр имат те при спортния оффроуд не е ли това допълнително узулужняване на цялата система
                            При по-новите двигатели и автомобили с ABS той подава сигнал към електронния блок ,че автомобила се движи с над Х км. в час и тогава ел.блока позволява на двигателя да се форсира над 4000 оборота.
                            Поради опасноста датчика да се замърси или счупи /монтиран е на главината/той се премахва и тогава се замества със симулатор, плюс това премахването му позволява форсиране на мотора от 0 км.в час.

                            Коментар


                            • Дявол Коледа

                              Ясно разбрах значи реално няма отношение към спирачната система защото аз свързвам ABS със спирачките ма не се сетих за двигателя
                              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                              тел.088четири 9едно9 4нула4
                              -------------------------------------------------------

                              Коментар


                              • Re: Дявол Коледа

                                Първоначално публикуван от Дявол Коледа
                                Ясно разбрах значи реално няма отношение към спирачната система защото аз свързвам ABS със спирачките ма не се сетих за двигателя
                                Нищо не си разбрал. Има отношение и към спирачките ,това е четеца за блока на ABSа,махаш и целия ABS,той и без това ти пречи при спортно каране.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X