Обява

Свий
Няма добавени обяви.

270 или 400 cdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 270 или 400 cdi

    Здравейте.

    По въпроса за 270 или 400 cdi.

    Що се отнася да G-класите - аз не бих си дал парите за такъв джип.
    Виж новите GLK - са друго нещо - дори 220 с неговите 170 коня е добра кола.

    В момента карам ML 270, не G-класа.

    Купух го на една година, на една смяна на консумативи.
    Колата е перфектна за всякакви пътища.

    Тунинговах я, ECU tuning, не чип, а софтуерен.
    В момента е 153 Kw/208 коня/480 nm при 1800-2800 оборота.

    Реално - 0-100 с двама души на равен път - за 9.9 -10 сек. (от 12.7 преди тунинга)

    Ами мога да кажа няколко неща

    Първо - никакви проблеми - вече съм навъртял 30000 км.

    Второ - върви на всякакви терени, нищо, че не е G-класа. Вкарвал съм я на почти всяко място, където можете да си помислите. Гази 70 см. вода без никакъв проблем. Има само едно изискване - подходящи за терена гуми. Иначе няма спиране.

    Трето - За комфорта в колата да не говорим - нищо общо с G-класата, в която над 100 км се чуствам като в ярмомелка.

    Четвърто - разхода на гориво след тунинга СПАДНА - с около 1 литър средно на 100 км. Нямам представа защо, но е факт. В момента ми гори 10.00 средно. Преди това - 11.00.

    Колата в момента е наистина много приятна емоция - мощност, комфорт и сигурност.

    Карал съм и ML 320 CDI, и ML 400 CDI. Няма спор, че и 320 и 400 са по висока класа. 224 коня и 250 коня си е нещо сериозно, но и парите им са много по различни.

    ML 400 харчи средно 13-14 литра нафта. Не виждам начин да я свалите под тази цифра. Може, ама ако я карате с 90, а за тазкола тази скорост не е позволена .
    Не вярвай на никой, който ти казва, че тези джипки горят 6-8-10 литра. Няма такъв филм брат. Прави си сметките за 15 ако я караш повечко извън пътя.

    ML-ите не са горски коли, но нямат особени проблеми при преодоляването на сериозни препятствия, нищо че окачването им се счита за по градско от това на G-класата. За нормален път обаче са класа над G-тата.

    Коментар


    • #17
      До: 270 или 400 cdi

      Първоначално публикуван от Ачо Преглед на мнение
      Здравейте.

      По въпроса за 270 или 400 cdi.

      ...
      Здравей колега. По въпроса с избора, не си особенно прав. Всеки човек има различни изисквания.

      Смешно е да сравняваш ML и G-класа. Това са коренно различни автомобили и са пригодени за коренно различни мисии.

      За асфалт, може би МЛ-а е по добър, но е несравнимо по-зле от ЕС или пък Е-класите. След като е за асфалт, вземи си лимузина.

      Това е форум за Офф-роуд и тук обикновенно се обсъжда проходимостта на авомобилите извън пътя, така че, пак ще спомена: не бъркай Г-класата, с който и да е друг модел на марката, особенно с ГЛК... нямат нищо общо.

      Един съвет: Понеже вече си се регистрирал, можеш да поработиш с търсачката и с учудване ще установиш, че в теми от сорта; "Атрактивни снимки на нашите автомобили" или която и да е тема за състезания, преливат от представяне на Г-класи и няма нито един МЛ... Това не е случайно.

      Поздрави!

      Коментар


      • #18
        До: 270 или 400 cdi

        Първоначално публикуван от Ачо Преглед на мнение
        Първо - никакви проблеми - вече съм навъртял 30000 км.
        Навърти поне още 30км. в гората. Или виж, има разходки събота и неделя.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #19
          До: 270 или 400 cdi

          първата г класа която купих беше 400цди на 30000км ,след около 50000км ,гръмна двете турбини по точно електрониките. от София купих втора употреба за 6000еур 2те турбини от жоро и тони части втора употреба,карах около 10000км с тях и пак същия проблем,от там я закарах в гърция за 12000еур ми сложиха чисто нови турбини и електроники,казах си карам я още малко и я пускам за продаване,след около 5000км гръмна скоростите,цената за нови беше 16 500лв а за ремонт 6500лв при серв. Китанов пловдив ,естествено ги ремонтирах и веднага я пуснах за продан.много трудно я продадох .бартер. и изгубих ужасно много от нея..
          Мой приятел си беше купил g270cdi заедно с мен .беше много по бавна ,но той се размина само с ремонт на скоростите при серв.Китанов пловдив,
          Като продадох 400цди вече не исках скапа г класа и си взех g350 td евтина ,служи ше ми за балкана за лов и разходки,,,непрестанно грееше този двигател,какво ли не го правех за ремонти имам предвид но няма оправяне ,продадох и нея ,сега сам с G300 td 177 кс. мисля че това е джипа ,,върви повече от 270цди и от 350 td и сам много доволен от него.

          Коментар


          • #20
            До: 270 или 400 cdi

            Първоначално публикуван от mankena Преглед на мнение
            първата г класа която купих беше 400цди на 30000км ,след...
            ...G300 td 177 кс. мисля че това е джипа ,,върви повече от 270цди и от 350 td и сам много доволен от него.
            21000 евро! части и ремонти!
            Та за колко каза че я взе?
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #21
              До: 270 или 400 cdi

              Леле братче. Ти си уцелил G-класа...

              Иначе, да. Проблемите с 400 цди са много. Без значение дали става въпрос за ЕС или Г класа. Скоростните кутии се трошат, понеже до колкото знам те са еднакви с тези на 6 цилиндровите дизели и при 400 са натоварени на максимална степен.

              А истината за Г-ковиците е бензин. Там проблеми няма.

              Коментар


              • #22
                До: 270 или 400 cdi

                G-то е машината... за богати хора.

                Коментар


                • #23
                  До: 270 или 400 cdi

                  Аз лично не съм имал, но имам много познати с 400цди и 270 цди.И МЛ-и, и Г-класи.От двигателите никой не е доволен, постоянно дюзи, турбини, електроники.Отделно 400 чупи скорости постоянно.
                  Аз не бих си купил такова
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #24
                    До: 270 или 400 cdi

                    Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                    Здравей колега. По въпроса с избора, не си особенно прав. Всеки човек има различни изисквания.

                    Смешно е да сравняваш ML и G-класа. Това са коренно различни автомобили и са пригодени за коренно различни мисии.

                    За асфалт, може би МЛ-а е по добър, но е несравнимо по-зле от ЕС или пък Е-класите. След като е за асфалт, вземи си лимузина.

                    Това е форум за Офф-роуд и тук обикновенно се обсъжда проходимостта на авомобилите извън пътя, така че, пак ще спомена: не бъркай Г-класата, с който и да е друг модел на марката, особенно с ГЛК... нямат нищо общо.

                    Един съвет: Понеже вече си се регистрирал, можеш да поработиш с търсачката и с учудване ще установиш, че в теми от сорта; "Атрактивни снимки на нашите автомобили" или която и да е тема за състезания, преливат от представяне на Г-класи и няма нито един МЛ... Това не е случайно.

                    Поздрави!
                    Извинявам се , ако форума е само за G класа на Мерцедес.
                    Няма да публикувам повече тук, но...
                    Нека да кажа само, че ЛЕКО не съм съгласен с някой констатации.

                    Вярно е, че G класата е различен от ML и от другите коли на Мерцедес.
                    Вярно е, че е направена яка като динозавър.
                    Но, не знам защо ти е толкова смешно да сравняваш G-класата с ML-a.

                    Зависи за какъв OffRoad я търсиш. Ако е за юркане по OffRoad състезания е едно, но ако е за нормално каране по лош терен, ML-а хич не е толкова зле.
                    Ако става въпрос за варварско отношение към автомобила - то можеш да строшиш и капак от шахта по баирите, не само джип.

                    Вкарвал съм МЛ-а в гората. Близо две години я водих на лов по разбити горски пътища с цяло стадо най-различни джипки. И мога да ти кажа, че никъде не съм имал проблеми. Влизал съм в двуметрови преспи сняг, и в половин метър кал, и съм се измъквал без лебедка или теглене. Има си бавни скорости, нямам представа как и работят дифоренциалите, но е винаги 4х4 и като се налага рови и с 4-те гуми едновременно. Вярно е, че я пазя да не я ударя на камъни отдолу или да заседна на скали, защото не знам как ще и се отрази, въпреки, че има метални кори за защита. За всичко останало си е супер.
                    Проблем е, че понеже карам 90% по асфалт трабва всеки път да сменям гумите за асфалт с гуми за кал, но това е за половин час работа.
                    Основният проблем е, че трябва да я пазя от клони и удари, защото колата е доста "лъскава", и пластмасовите брони не са предвидени за това. След като я поодрах и се наложи да я пребоядисвам заради драскотоните, реших, че е по-добре да си купя нещо по-евтино за гората и си купих Дайхацу Фероза. Колкото и странно да ти изглежда, няма място дето едната да минава, а другата не. Така, че МЛ-а не е играчка, а си е бая проходим. А и мнанието ми е, че в България рядко се купува автомобил само за OffRoad. Обикновенно, хората търсят нещо за 99% асфалт и 1 % офф. Така, че G-класата е чиста загуба на пари, ако не ти трябва за нещо специално.

                    Поздрави.

                    Коментар


                    • #25
                      До: 270 или 400 cdi

                      То с правилните гуми много машини могат много. Уви малко хора го разбират и искат да правят чудеса с "куци" гуми. Няма как да стане, сложете сликове на г-то и "кални" на 1 МЛ и ги пуснете в калта, не мисля, че има много шанс за г-то. Нещо като неофицялно мото на форумът е, че няма идеални машини, всяка е създадена да може конкретни неща. Радвам се, че има хора, които го разбират и са склонни да имат 2 чифта гуми за 1 машина, вместо 2 машини. Щом условията позволяват. Така или иначе офроудът е разтегливо понятие. Просто човек трябва да знае какво иска да постигне.

                      Коментар


                      • #26
                        До: 270 или 400 cdi

                        400 се води една от издьнките на Мерцедес ако си говорим за мотори.Дьлжина на веригата,турбини,глави,електроника,алтернатор........мька някаква.Работи ли е кеф за 2,но като клекне,а това е често и ревеш за трима.

                        Това важи не само за БГ с кофти нафта и кофти пьтища / да не говорим за гората /,а и тук кьдето климата и магистралите са сьвсем различни.И пак трошат и пак пищят хората,скапан мотор и тва си е.

                        За цената на ремонтите стана вьпрос вече,но по си заслужава да му плащаш бензина на 500 от това да плащаш ремонтите на 400 дизел.

                        270 е мотора в случая,2 мнения няма за мен.Ако не те притеснява разхода и 500 става,но там гьлта двойно както и да го караш.350 си грее и страда от глава,това всички го знаем,300 си е чук - непретенциозен мотор заслужаващ да бьде сложен в легенда като Г класата.

                        А 400 ми беше мечта и такава ще си остане.2 500 да взема пак по-евтино ще се вьрже и по-малко пари ще дам.


                        Дано не го прочете това жената,че пак сьм в беда
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          До: 270 или 400 cdi

                          Баща ми караше около 3 години Г-270 2003г., като за периода и навъртя около 120 000 км. За това време се повредиха един път скоростите и ги ремонтира Хаги във Пловдив/повече никакви проблеми/, демферния амортисьор/смяна/, и вакума на турбината. При типичното зверско каране на баща ми това си е направо нищо.
                          Сега кара Land cruiser 120 2005г. ще видиме как ще се сработят.
                          Взимат ли ти - бегай, гонят ли те давай.

                          Коментар


                          • #28
                            До: 270 или 400 cdi

                            Първоначално публикуван от Ачо Преглед на мнение
                            Извинявам се , ако форума е само за G класа на Мерцедес.
                            Няма да публикувам повече тук, но...
                            Нека да кажа само, че ЛЕКО не съм съгласен с някой констатации.

                            Вярно е, че G класата е различен от ML и от другите коли на Мерцедес.
                            Вярно е, че е направена яка като динозавър.
                            Но, не знам защо ти е толкова смешно да сравняваш G-класата с ML-a.

                            Зависи за какъв OffRoad я търсиш. Ако е за юркане по OffRoad състезания е едно, но ако е за нормално каране по лош терен, ML-а хич не е толкова зле.
                            Ако става въпрос за варварско отношение към автомобила - то можеш да строшиш и капак от шахта по баирите, не само джип.

                            Вкарвал съм МЛ-а в гората. Близо две години я водих на лов по разбити горски пътища с цяло стадо най-различни джипки. И мога да ти кажа, че никъде не съм имал проблеми. Влизал съм в двуметрови преспи сняг, и в половин метър кал, и съм се измъквал без лебедка или теглене. Има си бавни скорости, нямам представа как и работят дифоренциалите, но е винаги 4х4 и като се налага рови и с 4-те гуми едновременно. Вярно е, че я пазя да не я ударя на камъни отдолу или да заседна на скали, защото не знам как ще и се отрази, въпреки, че има метални кори за защита. За всичко останало си е супер.
                            Проблем е, че понеже карам 90% по асфалт трабва всеки път да сменям гумите за асфалт с гуми за кал, но това е за половин час работа.
                            Основният проблем е, че трябва да я пазя от клони и удари, защото колата е доста "лъскава", и пластмасовите брони не са предвидени за това. След като я поодрах и се наложи да я пребоядисвам заради драскотоните, реших, че е по-добре да си купя нещо по-евтино за гората и си купих Дайхацу Фероза. Колкото и странно да ти изглежда, няма място дето едната да минава, а другата не. Така, че МЛ-а не е играчка, а си е бая проходим. А и мнанието ми е, че в България рядко се купува автомобил само за OffRoad. Обикновенно, хората търсят нещо за 99% асфалт и 1 % офф. Така, че G-класата е чиста загуба на пари, ако не ти трябва за нещо специално.

                            Поздрави.
                            Прочети си мнението бавно и внимателно колега и с изненада ще откриеш, че сам си отговорил на въпросите си. " Г-класата е здрава като динозавър" "ако ти трябва джип за състезания" "броните са пластмасови" "МЛ-а хич не е толкова зле" и т.н.

                            Темата мисля, беше за сравнения на двигатели на дълга база. И понеже е дълга база и е в под-форум мерцедес, то може би става въпрос за Г-класа? А може колегата да е питал за ЕС-класата? Ама пък каква е тази ЕС-класа 270 дизел?(няма такава)

                            А ти колега "излетя" отнякъде и набута МЛ, ГЛК и др. в иначе смислената тема. Не стига това ами и се разсърди и сподели, че няма да пишеш повече, защото съм те обидил.

                            Аз от друга друга гледна точка, никъде не видях отрицателно мнение от моя страна за МЛ-а. Само намекнах да не ги сравняваш.

                            П.П. Прати една снимка на двуметрова преспа сняг, през която минаваш с Мл-а че ме заинтригува. Нали имаш предвид преспа във вертикално положение а не хоризонтално 2 метра сняг на пътя например?

                            Коментар


                            • #29
                              До: 270 или 400 cdi

                              Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                              Прочети си мнението бавно и внимателно колега и с изненада ще откриеш, че сам си отговорил на въпросите си. " Г-класата е здрава като динозавър" "ако ти трябва джип за състезания" "броните са пластмасови" "МЛ-а хич не е толкова зле" и т.н.

                              Темата мисля, беше за сравнения на двигатели на дълга база. И понеже е дълга база и е в под-форум мерцедес, то може би става въпрос за Г-класа? А може колегата да е питал за ЕС-класата? Ама пък каква е тази ЕС-класа 270 дизел?(няма такава)

                              А ти колега "излетя" отнякъде и набута МЛ, ГЛК и др. в иначе смислената тема. Не стига това ами и се разсърди и сподели, че няма да пишеш повече, защото съм те обидил.

                              Аз от друга друга гледна точка, никъде не видях отрицателно мнение от моя страна за МЛ-а. Само намекнах да не ги сравняваш.

                              П.П. Прати една снимка на двуметрова преспа сняг, през която минаваш с Мл-а че ме заинтригува. Нали имаш предвид преспа във вертикално положение а не хоризонтално 2 метра сняг на пътя например?

                              1. Темата е 270 или 400 CDI, a нe G 270 CDI или G 400 CDI. А аз карам ML270 CDI, а до скоро карах ML 400 CDI.
                              2. Не съм се разсърдил, просто реших, че щом съм сбъркал мястото, нямам работа тук щом това е форум за G - класата.
                              3. Нищо не разбирам от двигатели, но 400 CDI и 270 CDI двигателите едва ли са различни за ML и за G класата.
                              4. Не съм "газил" в двуметров сняг, а написах, че съм се "измъквал" без теглене и лебедка. И това е самата истина. Точно на 01.01.2008 г. се забих в пряспа (навята на пътя), по висока от колата. Снегът иначе беше около 40-50 см. Наложи се да излизам от прозореца на задната дясна врата, защото само от там се виждаше светлина. Поразкопах с лопатата около колата и с лашкане се върнах на пътя.
                              Според мен гумите спасяват положението в 60% от всички подобни ситуации, 30% са от задкормилното устройство, а останалите 10% са от двигателя и ходовата част (говорим за 4х4).
                              и да не забравя... ML-ите също са 4х4 и стават и за OffRoad
                              Просто G клсата е по камион, а ML-a е по кола.

                              Коментар


                              • #30
                                До: 270 или 400 cdi

                                Първоначално публикуван от Ачо Преглед на мнение
                                1. Темата е 270 или 400 CDI, a нe G 270 CDI или G 400 CDI. А аз карам ML270 CDI, а до скоро карах ML 400 CDI.
                                2. Не съм се разсърдил, просто реших, че щом съм сбъркал мястото, нямам работа тук щом това е форум за G - класата.
                                3. Нищо не разбирам от двигатели, но 400 CDI и 270 CDI двигателите едва ли са различни за ML и за G класата.
                                4. Не съм "газил" в двуметров сняг, а написах, че съм се "измъквал" без теглене и лебедка. И това е самата истина. Точно на 01.01.2008 г. се забих в пряспа (навята на пътя), по висока от колата. Снегът иначе беше около 40-50 см. Наложи се да излизам от прозореца на задната дясна врата, защото само от там се виждаше светлина. Поразкопах с лопатата около колата и с лашкане се върнах на пътя.
                                Според мен гумите спасяват положението в 60% от всички подобни ситуации, 30% са от задкормилното устройство, а останалите 10% са от двигателя и ходовата част (говорим за 4х4).
                                и да не забравя... ML-ите също са 4х4 и стават и за OffRoad
                                Просто G клсата е по камион, а ML-a е по кола.
                                Както се казва - Разбрахме се!

                                Знаеш ли, винаги съм се чудил за разхода на двата двигателя при що годе еднаква експлоатация. Дай малко инфо по въпроса. Кой всъщност е по икономичен? Особенно ме вълнува градското?

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X