Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

    Колата много трудно набира от 90 към 100 и нататък, отива максимум до 130, педала е опрял в ламарината и повече не иска. Допълнителна подробност, е че като изгася двигателя и пак го запаля след минута, тази немощ вече я няма, бързо си набира, всичко нормално и след 15-20 минути изведнъж се появява. Понякога минавам повече от 100 км преди да стане спъната. С напредване на времето този немощ зачестява. Не мисля, че харчи повече нафта. Какво може да е това? Проблем с турбото, запушени дюзи

  • #2
    От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

    На мен ми прилича на авариен режим ?

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

      Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
      На мен ми прилича на авариен режим ?
      +1

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

        Това се проверява с диагностика, силно препоръчително Стар.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

          .........сега и ако напишеш с кой мотор е!
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            .........сега и ако напишеш с кой мотор е!
            270цди
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

              Извинявам се за късния отговор. Мотор 2700 CDI
              На таблото има 4 лампи, които светят. Това са трите от ляво с имена BAS ETS ABS и също така лампата на течности. Има вода в казанчето за чистачките, има охладителна течност, но маслото за хидравликата на волана капи от рейката. На напоследък от месец не е капало, в гаража изсъхна отдолу, но лампата си свети.

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

                Мотора беше ясно кой е.
                Това нещо на диагностика ходило ли е?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

                  На мен ппеди около година също ми светнаха тези лампи на таблото и колато влизаше в сервизен режим. Губеше мощност и се придвижваше много бавно. След няколко диагностики стигнаха до причината- дефектен компютър на ESP-то. След смяната му всичко се оправи! А забравих,че след смяната на този компютър се наложи и смяна на един датчик на ABS-a. Но както са написали и останалите колеги,първа и задължителна стъпка е диагностиката!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

                    Някоя от по-евтините диагностики не го ли хваща това чудо? Цените за диагностика в БС едно време бяха много зли. Едва ли да са се променили много...
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Някоя от по-евтините диагностики не го ли хваща това чудо? Цените за диагностика в БС едно време бяха много зли. Едва ли да са се променили много...
                      Чете се и диагностикът да отиде . къде
                      Кво значи евтина диагностика - уменията на диагностика ли струват по-евтино
                      За Еди нещо да си чул
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

                        Съгласен купуваме скъпа техника ,образоваме се после искат евтина диагностика а експертно мнение не може да се очаква от това ,трябва си и инструмент и знания , не трябва и по някога диагностика , залагам на проблем около турбото , пропуск на вакум , вакум машинка ,спукан турбо маркуч или егр - ра ,може и мап сензора да е проблемен ,при проблеми с горивната система направо гасне или изобщо не пали .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

                          BAS ETS ABS не мисля, че могат да вкарат компа в LIMP MODE. Общото между тях са сензорите на ABS на колелата и мисля, че тия функции се управляват от 1 модул. И ако влизаше в авариен режим, щеше да се осветка таблото с разни заплашителни надписи и светлинки. Според мен са задръстени колекторните тръби от нагар и тоя мотор не може да диша. Или турбото е пътник. Или и двете ...
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

                            И да издишат нормално трябва за този мотор
                            Педалският рециркулейшън може да е в комбина
                            И никаква ефтина електронна диагностика нема да фане дивотиите
                            Може и цялата линия на ауспусите да е непропусклива
                            И още може
                            Ма пръчо за козата си сака зоб
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мерцедес МЛ 2000г няма мощност

                              Ми то се в г.з. Като вдиша, трябва и да издиша. Която и от дупките да му е запушена, ефекта е същия ...
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X