Обява

Свий
Няма добавени обяви.

G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

    Здравейте на всички,имам една молба със един приятел ще правим един проект на гега искаме да присадим двигател от Е класа бензинов.Та молбата ми е някой запознат ли е или имали схеми за инсталацията или да ми дадете кординати за някой който е в час със нещата да даде мнение и съвет зашото двигателя го взехме пълен комплект със скорости компютри и всички неща кам него (за информация двигателя е със скорости автомат 4300 кубика а нашия в момента е ръчни скорости дизел 3000 кубика) по късно ще кача и снимки.и също така някой който има имформация каде се рециклират или се продават нови/втораупотреба гумички(О-пръстени) за горните блокажи благодаря предварително
    надявам се да помогнете (ако нещо не съм написал ясно моля да ме поправите зада дам коректна информация) Благодаря лек и успешен ден!
    Прикачени файлове

  • #2
    От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

    Е той дизела в гето има точно две жици - една до стартера и една до алтернатор.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

      той сега е със дизеловия и искаме да му присадим бензиновия,че дизеловия му идва малко слабичък на тея 37” гуми

      Коментар


      • #4
        От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

        Шантава работа, един човек маха някакъв брабус двигател и ще слага дизел, тук друг маха дизел, и ще слага бензин

        Не ми се търси, ама въпросният двигател (брабус) дали няма да е по-добре да се вземе
        Сега нямам време и не ми се рови, но май беше в раздел продажби, окомплектован и то на малко километри.

        Както и да е, аз не разбирам само така "наминавам"
        Успех в начинанието , че работа ме чака.
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

          Щом имат кинти да се опитат да осъществят такъв проект значи всичко може!Първо си подредете нещата кое,кой, как и колко като пари и време,,,,Успех!
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #6
            От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

            Ето го и въпросният комплект, който е готов за монтаж в Г-то с всичко необходимо:

            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=221911

            Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
            Шантава работа, един човек маха някакъв брабус двигател и ще слага дизел, тук друг маха дизел, и ще слага бензин

            Не ми се търси, ама въпросният двигател (брабус) дали няма да е по-добре да се вземе
            Сега нямам време и не ми се рови, но май беше в раздел продажби, окомплектован и то на малко километри.

            Както и да е, аз не разбирам само така "наминавам"
            Успех в начинанието , че работа ме чака.
            ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

            Most sports require only one ball - real sports require two.

            Коментар


            • #7
              От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

              Драсни едно съобщение, имам една горна помпа за блокаж.

              Коментар


              • #8
                От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

                Аз малко съм нахален можеби но по другия въпрос със схемите или човек който разбира
                за тоя бензинов двигател можете ли да дадете съвет/идея че сме се хванали на хорото вече и
                трябва да го играем до края някак ��

                Коментар


                • #9
                  От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

                  Георги Христов, не знам къде се намирате, но мисля виждам Кюстендилски номера. Съвсем скоро присаждах 320 бензинов мотор със всичката тая електроника, която вие ще правите и мога да те свържа с човека, който подкара всичко. Намира се в Бургас, само не знам дали ще иска да се заеме, щото принципно е много против нещата да му се занесат на парчета, незнайно от къде и как сваляни. Инсталацията имате ли я или само модулите са ви дали? Принципно като се почва такова нещо е добре да се почне с кола донор, която да не се продава и пипа, докто не запалите Г-класата и всичко е ок. Другото, което е... този 4.3 с коя скоростна кутия е? Предполагам, че с 5-степенния автомат (722.6), трябва да знаете, че има филм при подкаравнето на тая кутия, докато изобщо почне да включва... без човек няма да се оправите със сигурност, въпроса е да се види с какво точно разполагате и в какво състояние е, че може и да не искат да се захванат... дай по-подробна информация и ще те свържа с човека той да ти обясни... Той направи вече 2, преди моята подкара една 300ТД 177 коня, с цялата и електроника + 722.6 кутия и се справи чудесно, но доколкото знам около 2-3 месеца му отне цялата работа. Моята стана много по-бързо, защото аз съм със стария автомат 4 степенен и няма никакви филми там, колата запали и кутията си включваше веднага без проблеми... при мен отне около 3 седмици, даже 4, но да не броим и хилядите други подобрения, които ми направи по цялата инсталация и прочисти всичко, което не беше необходимо. Та... точно твоя човек го имам с две думи, но дай максимално повече информация преди това. Какво точно имате като електроника и имате ли цялостната инсталация (жиците)?

                  Коментар


                  • #10
                    Имаме абсолютно всичката електроника и всичко каквото е необходимо скоростната кутия мисля е 4 степенната (п.с ще приложа и снимки) от кюстендил сме и ще е добре ако успеем
                    да ни свържеш с човека да ни ориентира от каде да започнем 4 дни вече разплитаме кабелите и ни е нужно някой да ни каже какво да правим ще сме много благодарни ако помогнеш с каквото можеш
                    чеее вече няма на къде както се казва

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29879662-FB62-4936-AB94-09F29FC1F8C1.jpg
Прегледи:1
Размер:37.3 КБ
ID:5773758Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9C414854-AD0C-46D1-BC21-68E66EBAEFD5.jpg
Прегледи:1
Размер:33.3 КБ
ID:5773759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D4CE5E28-F338-4347-9754-BEB2F327E96F.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5773760Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F58BEB1E-4052-4F7A-B507-5F055957C12E.jpg
Прегледи:1
Размер:47.2 КБ
ID:5773761
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от CarTest™; 01-12-17, 19:52.

                    Коментар


                    • #11
                      От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

                      Това е петстепенен автомат 722.6

                      Коментар


                      • #12
                        От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

                        За офроЙд най-смислено е контролера на Оле.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

                          Мда... а той допълнително ще оскъпи доста процедурата, при това с не малко пари. Все пак може да се мине и без него, което не е по-добрия вариант, но е вариант... Утре ще говоря с момчето да видим какво ще каже по въпроса, но не знам колко ще може да помогне така дистанционно...

                          Коментар


                          • #14
                            От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

                            Говорих с момчето, общо взето ми каза както и очаквах де, може да даде някакви съвети, може да помогне, но по телефона е много трудно, а и не може всичко да се върже и подкара по телефона, най-добре ще е да му закарате колата и да не се мъчите... все пак няма проблем да ти дам контакта да си говориш с него, звънни ми когато ти е удобно, моя телефон е 0885900858 или пиши на вайбър примерно, аз ще ти го изпратя неговия телефон...

                            Коментар


                            • #15
                              От: G300d заменяне със друг двигател (Е430-98г)

                              Да разбираме ,че подкарва автомат 722.6 с оригиналната електроника. Така ли? Как се представя машината?
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X