Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

    Здравейте, да питам някой дали се е сблъсквал със следния проблем и има ли смисъл да отваряме раздатката или да търся друга. Проблема излиза при движение с около 60 км/ч, на 70 км/ч почти не се усеща, на 80 се появява отново по-силно вече и с километрите нагоре се увеличава. Колата вибрира, като вибрацията е неравномерна... примерно ако разделим 1 секунда на две половината време се усеща, за половината време я няма. Освен вибрацията, се чуват и тракания от раздатката, като най-силно се усеща на заден ход, включваш задна и съвсем плавно без газ назад при движение се чува глухо туп, туп, туп, периодично... при движение напред като че ли е малко по-леко уловимо, но го има. Мисля, че има вероятност тресенето да идва и от предния кардан, но от раздатката със сигурност се чуват тия тракания, а като почне да тресе колата и хвана лоста на раздатката отвътре го усещам доста по-силно на лоста... на какво може да се дължи, има ли смисъл да я сваляме и да я отваряме, нещо подлежи ли вътре на ремонт или да търся друга направо... още един въпрос, има ли някаква разлика между раздатките при 460 или са еднакви?

  • #2
    От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

    При мен има споменатата вибрация от кардана. Без него няма шумове. Шумове в раздатката нямам. Да не е някое каре?
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

      Питах го майстора днеска, каза че изглеждали нормално и нямало луфтове... странното е че самото тракане идва от вътре от раздатката, а като включа 4х4 почва едно чукане на едни железа, на подемника го пробвах... чукането го усещам също силно на лоста на раздатката... чудех се дали да не сваля предния кардан, ама според мене ясно се чува от вътре... има ли смисъл да я отваряме, някакви сменяеми части, ремонтни комплекти за тия раздатки да има или както обикновено частите и струват 2 пъти повече от джипа? Намерих друга, ама все още не ми се бърза да ходя да я взимам, че в крайна сметка и нея не я знам в какво състояние е... Другия вариант е да сваля кардана, да видя дали ще изчезне, ако изчезне да го закарам някъде да го балансират като хората и да оставя нещата така, докато не се счупи, ама има риск да ме остави някъде на пътя... ако изобщо изкара тая зима

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

        Всичко е отстранено и работи перфектно, благодаря на всички отзовали се...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

          Добре де, ама какъв беше проблема ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

            Кардан най вероятно.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

              Питам, щото всички пуснали, или писали в други, теми с проблем, като си го решат и дори не пишат, а сигурно ще има и други с подобен такъв.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

                Ми човека си решил проблема. За какво да пише. За 2 години има 50 мнения. И само въпроси. Като си свършат работата и кво ги ебе. И са много такива.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

                  Умишлено не съм написал. Задавам въпроси към хора, с опит, които видимо нямат никакво време да отговарят и да насочат поне малко останалите към какъвто и да било проблем. Общо взето не съм от най-активните, поради простата причина, че повече чета, отколкото пиша, но има неща, които са индивидуални и не винаги след прочитане на стара тема с подобен проблем можеш да решиш и своя. Дразня се, когато някой е решил да не сподели даден опит или информация, все едно вече кой знае... ние всичките сме идиоти и не можем никога да се оправим, напротив - справяме се, друг е въпроса, че ако имаше малко по отзивчиви колеги тук нещата щеше да стават много по-лесно и по-бързо, но не се притеснявайте, няма да питам много много и без това никой нищо не казва. Информацията тук явно е доста секретна и струва пари, не си го обяснявам по друг начин...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

                    Не разбирам за какво се цупиш. Ходиш на майстор, прави ти колата.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

                      И пак не каза какъв е бил проблема, а когато се е появил, пускаш тема.
                      Другите с подобен такъв да го духат.

                      P.S. Май не е лошо да се направи списък на само питащите, които никога не помагат дори в собствените си теми.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Не разбирам за какво се цупиш. Ходиш на майстор, прави ти колата.
                        Именно заради това, не искам да ходя на майстор и не искам да ми пипат колата. Имам доста опит с майсторите и доста съсипани от тях коли, с които вече съм се разделил. Искам да получа правилна информация, да се насоча където трябва и да не си хвърлям излишно парите за да сменям ненужни неща по схемата "от опит глава не боляло". И не се цупя просто ми е странно, за пръв път виждам толкова дръпнати хора, които нямат желание да помагат на останалите, то си е ваша работа де, но ми изглежда, че се губи смисъла от подобни форуми.

                        Сега по-сериозно...

                        Джоу, извинявам се за по-нагоре, но се издразних, за пръв път срещам хора, които са компетентни, знаят, сблъсквали са се с проблема и не желаят да споделят опита си, за да помогнат на останалите.

                        Проблема беше в предния кардан, смениха му и двете карета и го балансираха и вибрациите изчезнаха, но след пробег от около 500 км по магистрала само отново почна да тресе по същия начин, при същите скорости със същата вибрация, както си беше по-рано.

                        turtey, заради тази причина не искам да ходя на майстор, защото трябва да отида при 3-ма такива, докато ми решат проблема... Ако имаше информация предварително щеше да е доста по-различно, но карай...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

                          Ми не питаш правилно. Кажи че се бориш сам.
                          Кардана от магарцедес не случайно се продава само като цяла част. Карета оригинални няма. Отделно е дефазиран, което повечето специалисти го пропускат.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

                            Имах подобен проблем(тресеше яко но без чукане ) с едно Г-е и се оправи със смяна тампоните на раздатката .
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с вибрации и шум (тракане) от раздатка в w460

                              Ако правилно помня колегата е с насаждан мотор, а там може да е оплескан ъгъла на късия кардан.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X