Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Шими" при Г класа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: "Шими" при Г класа

    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
    Направих теста с гумите, не усетих промяна.
    Карам ги на 2.2, спуснах ги на 1.5, 1.8, 2, 2.2, 2.5. С учеливеличаване на лагането само започваше да вози по-дървено. Не усетих да има промяна в треперенето на предницата.

    Докато отивах към сервиза забелязах, че докато съм спрял ако рязко завъртя волана първо се заклаща целия джип, след това гумите завиват.
    Явно демпфера държи стабилно системата гуми-мост, но при усилие за завъртане на гумите се измесва моста спрямо шасито.
    Легнах и загледах какво става. Бавно баща ми въртеше волана леко ляво-дясно.
    Ясно се видя, че мостът седи неподвижно спрямо гумите, но се измества спрямо шастио в страни.
    Тампоните на пушките и панхарда са омекнали много, не се вижда да са скъсани, но поддават. Мостът мърда по 2-3 см в ляво и дясно.
    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
    Днес смених тампоните на пушките. Оказа се, че тампоните за панхарда не стават.
    Има два модела:
    35мм външен диаметър, гума-метал, това са стария тип, 4603300050
    40мм външен диаметър, метал-гума-метал са новите, 4603520565

    Купил съм новите, а панхард щангата е за старите. Ще търся правилните.
    Тампоните, с които е в момента не са омекнали, но се е изместил центъра. Свалих ги и ги завъртях, малко се подобриха нещата.

    Предницата се стегна напълно, не се усещят никакви луфтове. На 60 отново тресе.
    Смятам да сменя демпфера. На ръка се усеща усилие, но това е силно субективно.
    Отговорите сам си ги написал.

    Не ги знам какви са тези преходни фланци (т.е. качеството на изработката), но джантите не се центрират по централния отвор. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=198359
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #62
      От: "Шими" при Г класа

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      Не ги знам какви са тези преходни фланци (т.е. качеството на изработката), но джантите не се центрират по централния отвор.
      Центриране по централния отвор със сигурност не пречи. Колкото повече опори-толкова по-добре, особено за неща, които предполагаемо са пипнати от бай китаец, цепещ стотинката.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: "Шими" при Г класа

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Центриране по централния отвор със сигурност не пречи. Колкото повече опори-толкова по-добре, особено за неща, които предполагаемо са пипнати от бай китаец, цепещ стотинката.
        Спарки, умишлено дадох линк към конкретната тема, защото и тук ако се повдигне въпроса с центрирането и "шими"-то ще му доскучае и ще "фане гората".
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #64
          От: "Шими" при Г класа

          Добър вечер! Колеги, има ли вероятност, този "резонанс" на предницата да се получава от каретата на полуоските. Тези карета са много интересни, хем са вътре в ръкава и главината, хем имат и маншон. С течение на времето, греста на карето спича, особено при старите Г-класи и залежава на едно място само и почва - хем да вибрира и тресе, хем и да подскача насам натам.

          Коментар


          • #65
            От: "Шими" при Г класа

            Каретата се въртят непрекъснато на всеки завой. Отделно предават и движение към диференциала и кардана.
            Съмнявам се да може греста да се стече и спече до такава степен.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #66
              От: "Шими" при Г класа

              Точно преди карето има една фтулка на ръкава 85г. е колата 300д,при 240д 82г. я нама.Някои има ли идея според годината ли се слага или според мотора

              Коментар


              • #67
                От: "Шими" при Г класа

                Според мен проблема е демпфера и гумите

                Коментар


                • #68
                  От: "Шими" при Г класа

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение

                  Предницата се стегна напълно, не се усещят никакви луфтове. На 60 отново тресе.
                  Смятам да сменя демпфера. На ръка се усеща усилие, но това е силно субективно.
                  Какво точни тресе. Бие тина волана или вибрация усещана в ходовата част, или друго. Все пак не обиждайте гелендията с тия тесни мостове и...шими ефект.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #69
                    От: "Шими" при Г класа

                    Усеща се заклащане във волана, след това започва да тресе цялата предница.
                    Отвън се вижда как гумите завиват в дясно, купето отскача в ляво, след това гумите завиват в ляво, купето тръгва на дясно.
                    Това продължава от 60 до 70 км/ч.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #70
                      От: "Шими" при Г класа

                      Така и предполагах, че ще обясниш. Когато има луфтове по носачите при движение те се " обират" и няма да тресе от това. Същото е и при калпави кормил и щанги. Оправи си ( направо се сменя с нова) щангата, която захваща моста за рамата. Голям диаметър на колелетата плюс скапан демпфер засилват засилват биенето във волана. Г-то е с тесни мостове и това тресене е по леко изявено от при патрула или осемдесятката на пр. И важно, не си позволявайте да карате г с луфт в предния панхард, защото е опасно. Проверява се като хванеш тампона на моста с ръка и някой да ти помага като люшка волана. Не трябва да има Никаква хлабина.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #71
                        От: "Шими" при Г класа

                        Днес свалих моя Демпфер и се оказа че е за изхвърляне. И моите симптоми са като твоите .Нов е 190 лева с гаранция от 1 година на Bilstein .
                        Land rover 2.5 tdi
                        0884035413

                        Коментар


                        • #72
                          От: "Шими" при Г класа

                          Колеги , минах през всичко това което сте правили , нови тампони на носачите, нови тампони на панхарда, нов демфер, нови кормилни накрайници, разменях гуми, други джанти, помпих ги, изпусках ги и заметресението (шими) си седеше само дето си сменях здрави части пак със здрави. От всичко това разбрах че, единствиният виновник е панхарда и всичките тампони които купувах си бяха боклук. Накрая, но не на последно място, направих тампони от полиамид като две макари и набих фтулка между тях и шимито изчезна, но за 300 км. така взе да скърца тоз полиамид ,че от където минех всички се обръщаха да ме видат. После един познат ме свърза с негов познат, обадих му се каза ми свали панхарда и ми го прати. Свалих го пратих го, на другия ден ми го върна , сложих го и вече 6500км. баси кефа няма шими. Сложил му унибали негово производство.
                          Последно редактирано от FABARM; 04-11-15, 09:22.

                          Коментар


                          • #73
                            От: "Шими" при Г класа

                            Има за панхарда една единствена подробност. При г-то задължително се сменя щангата с тампоните като една част. Иначе стават поразии, големи!
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #74
                              От: "Шими" при Г класа

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Има за панхарда една единствена подробност. При г-то задължително се сменя щангата с тампоните като една част. Иначе стават поразии, големи!
                              Гладиатор продават тампони за панхарда?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #75
                                От: "Шими" при Г класа

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Гладиатор продават тампони за панхарда?
                                Да, няма грижи. Митко гумичката от колхозния пазар също ги прай...
                                Имам философия по-въпроса, но по-добре приемете тезата ми.
                                И двата примера, които дадох са със сменени тампони и последвал инцидент.
                                Не се надявайте на пръста на съдбата, тя винаги го слага там където не ни харесва.
                                А и мокте приятели дават гаранция за тампона, не за това какво се е получило.
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X