Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Г класа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Избор на Г класа ?

    Добър ден.Изчетох темата и ме интересува каква е разликата в разхода на гориво между Г500 2004г-2010г, Г55 Амг 2000г-2004г и Г55 Амг компресор 2005-2010г.Какви са цените на носачи и амортисьори,масла и филтри.До колкото разбрах двигателя е с верига,на колко хил.км. се сменя тя и освен нея какво друго се сменя тогава и каква приблизително е цената.Как стои въпроса със монтажа на газова уредба на Г500 и Г55 Амг(двете версии).Ако автомобила е на 200 000+ км. в какво може да се състой най-скъпия ремонт,и какво трябва да се провери задължително.Всяка информация за автомобила ще ми бъде полезна.На година минавам 30 000км средно.Предимно градско се движа,в момента съм с дизелов джип Х5 286к.с.
    Лек ден!

    Коментар


    • #62
      От: Re: Избор на Г класа ?

      Карай х5-цата. Г-то няма да ти е нито бързо, нито икономично, нито ще ти вози добре. очаквай разходи над 25. Скъпи ремонти: Кардани, раздартка, ск.кутия и мотор, както и ламарините.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #63
        От: Избор на Г класа ?

        Иначе казано - щом питаш за газ, не е за теб.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #64
          От: Избор на Г класа ?

          turtey предполагам,че вие карате вашият автомобил само с оригинални консумативи,иначе то този автомобил не би бил за вас.Все едно когато сте си търсили Nissan Patrol и попитате за разхода му да ви кажа,че не е за вас.Интересно преценявате хората.Това за газта навсякъде е интересен факт, щом всеки попита и веднага му казват,че е баалар,но съм забелязал,че 60на100 от тези който го казват са такива.Нито вие ще ми дадете тези 50 000 до 150 000лв нито ще ме мислите.Не смятам,че всеки лев трябва да се хвърли на сляпо без да съм информиран.Ето г-н Пламен Тенев ми отговори почти както подобава.
          През 2005г карах за 1 седмица едно Г500 2000г спомням си градско че даваше почти 30л. Возията не ме притеснява,разхода се ръководи от скоростта, извън градско смятам,че 150км е нормално.Като скъпи ремонти по тези части какво означава в пари?Гният ли много?При Х5цата сменям по 4бр носачи по 500лева бр, възглавници 2 по 500лв.На всеки 2г гуми летни 2300,зимни почти толкова,като искам да подчертая за г-н turtey,че всички части са Бмв а гумите са със звездичка(препоръчани от бмв и на хартийката им пише Х5,Х6).Като по скъп ремонт е една щангата 3000лева.Искам да знам ясно и точно как стоят нещата при G.Не желая някой да ме мисли и да ме сънува как ще се справям и т.н и да ми казва,че даден автомобил не е за мен.Когато знам фактите аз ще преценя сам за себе си най-доброто.

          Коментар


          • #65
            От: Избор на Г класа ?

            Лелее. И не, не карам Патрул

            ПП
            Иначе да, с оригинални консумативи карам, по-евтино ми излиза.
            А що се отнася до разхода, ами повече от 60/100 при мен Г не е давало.
            Последно редактирано от turtey; 30-07-15, 20:58.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #66
              От: Избор на Г класа ?

              Моето пък си лапа 25-30 газ а и бензин пак толкова. ...по черно и на бавните никой не знае но със сигурност някой бензинов Урал гори по малко!
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #67
                От: Избор на Г класа ?

                Ужас! Добре, че не е мое.....
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #68
                  От: Избор на Г класа ?

                  Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                  Ужас! Добре, че не е мое.....
                  Ужас си е. При това реален. Може и да съм го споделял вече, но все пак гелендията не е красив и модерен автомобил, независимо от модерните технологии на по новите. Нито пък е най-проходим. Дали е и толкова здрав, колкото му се приписва от лайкаджийските статии? Все пак е от желязо, все пак е камионче. Създаването на статус " икона" му е малко чужда и просташка работа. Мерцедесчето е скромна кола за работни необходимости. 140 км/ч и му става тегаво...
                  Дразня се от фанатичното прехласване по тая бутафория съставена от арки, раздувки, брони, под и надброни, ксенони менони и т.н.
                  Това е Обикновена каручка, ръбата при това. Често със собствено мнение. Абе, Гелендия!
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #69
                    От: Избор на Г класа ?

                    Първоначално публикуван от CHAFI Преглед на мнение
                    Добър ден.Изчетох темата и ме интересува каква е разликата в разхода на гориво между Г500 2004г-2010г, Г55 Амг 2000г-2004г и Г55 Амг компресор 2005-2010г.Какви са цените на носачи и амортисьори,масла и филтри.До колкото разбрах двигателя е с верига,на колко хил.км. се сменя тя и освен нея какво друго се сменя тогава и каква приблизително е цената.Как стои въпроса със монтажа на газова уредба на Г500 и Г55 Амг(двете версии).Ако автомобила е на 200 000+ км. в какво може да се състой най-скъпия ремонт,и какво трябва да се провери задължително.Всяка информация за автомобила ще ми бъде полезна.На година минавам 30 000км средно.Предимно градско се движа,в момента съм с дизелов джип Х5 286к.с.
                    Лек ден!
                    На Г-класа носачи никой не сменя (погледни схема на окачването и ще разбереш), сменят се тампони 4броя отпред и отзад по 30лв парчето. Амортисьори стандартни 150-200лв за хубави, има и по 80лв но не ги препоръчвам. Изобщо като окачване е изключително опростен, но си има други болежки по ходовата част - както казаха колегите кардани, скоростите са слабо място, двигателите са 1:1 с леките коли, примерно Е55 и не изискват особени средства за поддръжка. Гледай за ръжда, виене от диференциалите и лагерите на главините и задължително проверка дали не се издирва.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Избор на Г класа ?

                      Първоначално публикуван от CHAFI Преглед на мнение
                      Добър ден.!
                      Тенев говори за едни други Гта дето се карат по едни други пътища....всъщност където няма път и то пак със скорост като на асфалт или трофи изпълнение НО това са почти стокови коли с издивели от адреналин шофьори. ....А по твоя въпрос, ако джипа е на реални 200 000 км. То едва ли ще се наложат някакви сериозни ремонти!Единствено остава да е наистина с редовни документи, и газ може но е малко по сложно че тая мощност иска хранене! Моя като му ударя камшика понякога прехвърля на бензин че по му харесва а е само 300 коня горкото Гто трудно се чупи но не е невъзможно но да го сравняваш с Х5-6 и т.н . асфалтирани бегачки ....Няма смисъл! ремонти и къде да погледнеш са > кормилна щанга и демпфер. тампони на носачите и амортисьори. луфтове в раздатката и каретата на карданите. блокажите да не ги е сготвил някой.тракане и вибрации при ляв десен завой тоест карета на полуоски. друго едва ли !Е за ръжда и интериора е ясно!Двигателя ако не трака и върви е ок!Сменяш маслото една добавка и газ!Кутията е автомат и то здрав но ако много се замисля като превключва и се чуват странни звуци ще ти олекне джоба и то доста както и от раздатката. ...не ремонтирай а си купуваш други!Диагностика и проверка на възли и агрегати в реномиран сервиз ще ти е от полза! Трудна кола не е за всеки. ...късмет!
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • #71
                        От: Избор на Г класа ?

                        Благодаря,тази информация беше полезна за мен,остава да се появи нещо интересно.За момента няма голям избор по обяви а и не съм напълно сигурен дали сега е момента за покупката на този автомобил.А голяма ли е разликата между трите мотора в разход на гориво.е мисля да го сравнявам с друг автомобил по каквито и да е качества и параметри.За горите си имам друго джипче nissan terrano 2 в момента ,преди това паджеро 2,преди това витара,преди това дайхатсу,самурай 2бр и така..
                        Като цяло по-специфично на този автомобил (G) е разхода на гориво.За поддръжка не изглежда чак толкова ПО от МЛ,Х5.
                        Лек ден!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Избор на Г класа ?

                          Добър ден,интересува ме след покупка на Г500 какво препоръчвате да се смени освен масла,филтри и ремъци.Вериги сменят ли се?В момента има една обява на Г500 2004г на цена 60 099лв ,с черни джанти(до колкото виждам реплика на АМГ джанти)без резервна гума (вероятно с ръжда на същата задна пета врата) и разни други сменени неща на пръв поглед.Та какво мислите за него?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Избор на Г класа ?

                            За 12-годишна кола 60 000 лв! И ти си за смяна на маслото.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #74
                              От: Избор на Г класа ?

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              За 12-годишна кола 60 000 лв! И ти си за смяна на маслото.
                              Брей тез коли колкот по дърти стават все повече кинти струват!Ще взема моята да я консервирам и след още 15-20 години.........малииии
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар


                              • #75
                                От: Избор на Г класа ?

                                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                                Брей тез коли колкот по дърти стават все повече кинти струват!Ще взема моята да я консервирам и след още 15-20 години.........малииии
                                Те по толкова им търсят, но аз все си мисля, че един ГЛ за за същите пари ще е в пъти по комфортен, проходим, луксозен и вървящ. А ти с твоята консерва не те разбирам, хем е грозен хем не върви...
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X