Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за мотор 2.5ТД?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за мотор 2.5ТД?

    Някой може ли да ми каже, двигател 2.5 Турбо Дизел, 5 цилиндъра и ляв стартер, колко коня е?

  • #2
    До: Питане за мотор 2.5ТД?

    Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
    Някой може ли да ми каже, двигател 2.5 Турбо Дизел, 5 цилиндъра и ляв стартер, колко коня е?
    Много добьр двигател-126/7 коня,аз тьрсех такьв,но не можах да намеря изгодно,вьрви малко по малко от 300тд,но и харчи и мн. по малко,а и не грее като 6-ка.Нека и по знаещите споделят мнение,но според мен 5-ка е най балансирания двигател,заради реда на тактовете.

    Коментар


    • #3
      До: Питане за мотор 2.5ТД?

      360 градуса (колкото е един оборот на коляновият вал) се дели и на 5 и 6, и двата са много добре балансирани.
      Значи за сега стават два модела - този за който говориш(126-127к.с.) и един, за който аз знам със сигурност - 136 к.с., който се монтира на 190-ките и 124-ките.
      Има ли други?

      Коментар


      • #4
        До: Питане за мотор 2.5ТД?

        Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
        360 градуса (колкото е един оборот на коляновият вал) се дели и на 5 и 6, и двата са много добре балансирани.
        Значи за сега стават два модела - този за който говориш(126-127к.с.) и един, за който аз знам със сигурност - 136 к.с., който се монтира на 190-ките и 124-ките.
        Има ли други?
        Мишо, каква ти е идеята? Този 136 к.с. за мен е един от най-сполучливите двигатели на Даймлер. Аз по-принцип съм голям фен на "петаците" турбо дизели.

        Коментар


        • #5
          До: Питане за мотор 2.5ТД?

          В Капитолия продават една Г-класа, която е с такъв мотор, но са написали, че е 92 к.с. Аз ходих да я гледам, палих я и мотора си е 5-ак турбо дизел и им казвам, че тоя мотор е 136 к.с., тия обаче си твърдят тяхното. Гледам по сайтове насам-натам и няма такова животно 2.5ТД 92 к.с.!!!
          Реших да попитам и тук, евентуално да не би верно да има, ама като гледам тези не са в час или има някаква друга игра, която нещат да ми я кажат, примерно за по-малък данък.
          Иначе е много хубава, единственият кусур е, че няма климатик.

          Коментар


          • #6
            До: Питане за мотор 2.5ТД?

            Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
            В Капитолия продават една Г-класа, която е с такъв мотор, но са написали, че е 92 к.с. Аз ходих да я гледам, палих я и мотора си е 5-ак турбо дизел и им казвам, че тоя мотор е 136 к.с., тия обаче си твърдят тяхното. Гледам по сайтове насам-натам и няма такова животно 2.5ТД 92 к.с.!!!
            Реших да попитам и тук, евентуално да не би верно да има, ама като гледам тези не са в час или има някаква друга игра, която нещат да ми я кажат, примерно за по-малък данък.
            Иначе е много хубава, единственият кусур е, че няма климатик.
            Простичкия подход е да вземеш (ако ти го дадат) номерата на двигателя и на рамата. Това , което най-вероятно ще откриеш е, че регистрацията е за съвсем друг джип, а ако не съм прав ще откриеш за какъв точно мотор става въпрос.
            Аз лично не го вярвам петак 92 к.с., но не мога да твърдя, че съм 100% сигурен.

            Коментар


            • #7
              До: Питане за мотор 2.5ТД?

              Няма такъв мотор гаранция, сега и на Капри от Абдовица се обаждах и той ми каза, че няма. Аз трябваше направо на него да се обадя, ама чак сега се сетих!

              Коментар


              • #8
                До: Питане за мотор 2.5ТД?

                Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
                360 градуса (колкото е един оборот на коляновият вал) се дели и на 5 и 6, и двата са много добре балансирани.
                Значи за сега стават два модела - този за който говориш(126-127к.с.) и един, за който аз знам със сигурност - 136 к.с., който се монтира на 190-ките и 124-ките.
                Има ли други?
                Да не бьркаш нещо,има 136 коня,само,че 3,5 турбо,а за 2,5 не сьм чувал.Дай линк да го разгледам.

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за мотор 2.5ТД?

                  Мишо такъв мотор 90-100 коня 2.5 тд няма. ако се чудиш дали върви качи се карай и ще разбереш.
                  на тоя Станислав му званя за карето не го е получил и трябваше да ми каже срок - не ми вдига телефона вече

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за мотор 2.5ТД?

                    90 -та година 250 TD е 93 KW /126к.с.Имах такава 124-ка.
                    98г 250 TD , който се вгражда в очиларките и с-класата от края на 95-та година -е 110 KW/150 к.с
                    Обикновенният дизел 250 D мисля ,че беше 83KW/113к.с.
                    А този в периода 1985/1990 е........69 kW (94 PS)
                    TD под 100 к.с тази серия ,няма.
                    B+

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за мотор 2.5ТД?

                      Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
                      Мишо такъв мотор 90-100 коня 2.5 тд няма. ако се чудиш дали върви качи се карай и ще разбереш.
                      на тоя Станислав му званя за карето не го е получил и трябваше да ми каже срок - не ми вдига телефона вече
                      и ние чакаме каре, вчера му звънях каза до 10 дни, ама дали ще дойде...........................??????????
                      Като дойдат ще си взема 2 резервни и край!!!
                      Вече съм като магазин за Г-класа вкъщи!!!
                      В понеделник ми се обажда и ме моли да му дам един преден амортисьор(знае, че имам 4-ри нови резервни у нас), за негов приятел - той няма, а аз имам!!!
                      Още малко и ще отворя едно магазинче за Г-класи!!!
                      Нали ти казах, че с доставките е малко скаран, но не е в него проблема!
                      Той прави поръчка към производителя, а те си качват каквото искат!!!
                      И вярно е така, повярвай ми, на седмица ни пристигат по 5-6 камиона и знам много добре, за какво става въпрос, как се червя пред клиенти и как се чудя какво да ги лъжа!!!
                      Те това са стрикните Германци!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за мотор 2.5ТД?

                        Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                        90 -та година 250 TD е 93 KW /126к.с.Имах такава 124-ка.
                        Точно с този мотор е, само дето си мисля, че е 136, а не 126 к.с.
                        Това няма голямо значение, важното е че джипа е мноооого хубав!!! Ама много(повтарям се) хубав!!!
                        Мисля, да го взема, направо не мога да спя, откакто го видях!!!
                        Няма климатик, това му е проблема само!
                        И е в Капитолия, малко рискова работа с редовността.
                        Това са двете неща, които ме спират в момента!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за мотор 2.5ТД?

                          Ако е регистрирана с двигател без номер ,става.Иначе беля,защото такъв принципно няма вграждан в Г.
                          B+

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за мотор 2.5ТД?

                            om 602-911..912/930..939--------------84-94 ps
                            om 602-961..962--------------------------126ps
                            om 605-910..912--------------------------113 ps
                            специално на G в периода 1987-1993 е монтирани модификации 930,938,939

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за мотор 2.5ТД?

                              Да де ,но без турбо.
                              B+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X