Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем със задния блокаж на Г-463

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем със задния блокаж на Г-463

    Здравейте колеги,
    Появи ми се проблем на задния блокаж и не иска да се включва. Червената лампичка светва и индикира че е включен, но той не работи.
    Кажете ми за някой добър сервиз?

  • #2
    От: проблем със задния блокаж на Г-463

    Русе или София?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: проблем със задния блокаж на Г-463

      Пробита мембрана. Аман.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: проблем със задния блокаж на Г-463

        Ето и добрия сервиз се включи
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: проблем със задния блокаж на Г-463

          Първата ти работа е да провериш всички кабели в двигателния отсек. По същите симптоми разглобявах цилиндъра на блокажа, за да видя, че всичко е наред. После видях измъкнат конектор от буксата към задния блокаж.
          За по-сложни неща аз отивам при Борко до Била в Младост 3, ако си от София.

          Коментар


          • #6
            От: проблем със задния блокаж на Г-463

            По отношение на сервиза няма значение София, Варна или другаде. По важно ми е да ми свършат работа.

            Иначе GARY, и аз направих същото; Не само, че разглобих задния цилиндър ами и смених с нови части всичко що е вътре. От Mercedes ми ги продадоха като цял комплект и пак нищо. Помислих си, че налягането на маслото е по малко или има нещо запушено там, знам ли и аз, но май и това не е щото като отвия пробката за обезвъдушаване всичко е наред. Иначе забелязах, че като включа въпросния заден блокаж се чува леко тракане или чукане там което ме навежда на мисълта, че системата работи, но май вътре в диференциала нещо не е наред. Поне така си мисля. Та затова искам да отида при някой майстор който все пак е наясно с тези машини. Може би има и някакъв начин да се тества това преди да се присъпи към разглобяване на диференсиал или каквото и да е там по голямо и трудоемко и накрая наистина да се окаже нещо елементарно.

            Коментар


            • #7
              От: проблем със задния блокаж на Г-463

              Първоначално публикуван от PIPAUDIO Преглед на мнение
              По отношение на сервиза няма значение София, Варна или другаде. По важно ми е да ми свършат работа.

              Иначе GARY, и аз направих същото; Не само, че разглобих задния цилиндър ами и смених с нови части всичко що е вътре. От Mercedes ми ги продадоха като цял комплект и пак нищо. Помислих си, че налягането на маслото е по малко или има нещо запушено там, знам ли и аз, но май и това не е щото като отвия пробката за обезвъдушаване всичко е наред. Иначе забелязах, че като включа въпросния заден блокаж се чува леко тракане или чукане там което ме навежда на мисълта, че системата работи, но май вътре в диференциала нещо не е наред. Поне така си мисля. Та затова искам да отида при някой майстор който все пак е наясно с тези машини. Може би има и някакъв начин да се тества това преди да се присъпи към разглобяване на диференсиал или каквото и да е там по голямо и трудоемко и накрая наистина да се окаже нещо елементарно.
              в село подгомер (софия) има един сервис само бенцове даже и те карат геги преди време имаха подобен проблем сервиза е в началото на селото от дясно

              Коментар


              • #8
                От: проблем със задния блокаж на Г-463

                Ти как точно тестваш че не се включва тоя блокаж?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: проблем със задния блокаж на Г-463

                  Еми то проби най различни. Например едната задна гума ти остава във въздуха и ако няма блокаж само тя се върти и по принцип оставаш там, при положение , че и едната предна е така и си на кантар например т. е. на две гуми. Като включиш блокажа и излизаш ( говоря за заден в случая). За предния по същия начин. и още други варианти в кал и баирчета колкото щеш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем със задния блокаж на Г-463

                    Да, ама не.
                    Не се пробва така
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем със задния блокаж на Г-463

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Да, ама не.
                      Не се пробва така
                      Може и да не му разбирам чак толкова наистина, по отношение на пробата за блокажите дали работят или не, не съм професионалист наистина, просто имам някои познания и съм пробвал разни неща из нивите и горите. В случая задния ми наиситна не работи, но все пак ако не е тайна кажи как все пак по точно е добре да се пробва?
                      За задния си блокаж съм сигурен, че не работи щото още от зимата се получи този проблем, С 3-те блокажа ми въртяха и 4-те колела а сега само 3-те без едното задно. Отначало забелязах, че само понякога се включваше а по някога не. После изобщо спря да се включва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем със задния блокаж на Г-463

                        Най-добре на подемник или на стойки и четирите колела във въздуха да са и тогава караш на ред да се види кой точно не включва.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем със задния блокаж на Г-463

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Пробита мембрана. Аман.
                          Targa, това е Гелендия. Нема мембрани, компресори, вентили и пр. глупости като на доработван курник.

                          Колега PIPAUDIO. Когато лампата светне а блокажа не работи, значи проблема е в гривната която закопчава лявата полуоска за касетата.....или в самата полуоска.
                          Ако решиш сам да трудиш, внимавай с втулката която затиска гривната на лагера на полуоската. По принцип е за еднократно смачкване.
                          Напиши си във профила от къде си. Не боли.

                          Или звънни един тел и не ходи на сервиз, че не знам дали можеш да си го позволиш.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблем със задния блокаж на Г-463

                            Ето този файл може да помогне малко в търсенето на проблема. Поне да се види нагледно къде какво има и може да се строши.

                            Схема на дифове.

                            Коментар


                            • #15
                              От: проблем със задния блокаж на Г-463

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Targa, това е Гелендия. Нема мембрани, компресори, вентили и пр. глупости като на доработван курник.
                              Гелендия негелендия на 463 има вакууми.
                              За другото си прав
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X